Wanneer leiders zich bedreigd voelen

 

Geascendeerde Meester Gautama Boeddha, 1 januari 2006

Dit is trouwens de reden dat Jezus gezegd heeft dat de eersten de laatsten zullen zijn en de laatsten de eersten. Wat gebeurt er wanneer de mensen met de meeste ervaring, degenen die een positie van leiderschap hebben bereikt, rigide worden in hun aanpak van het pad of hun benadering van een bepaalde leer of organisatie? Welnu, ik zal je vertellen wat er dan gebeurt: Hun groei komt tot stilstand.

Maar er zijn ook mensen die nog niet zolang bij een organisatie zijn en die niet rigide zijn geworden en die nog steeds graag verder willen groeien. Zij gebruiken de leer of de organisatie om te groeien en er komt dan onvermijdelijk een moment waarop ze het niveau van spirituele verworvenheid ontgroeien van de mensen die in een leiderschapspositie zitten. De mensen die in een leiderschapspositie zitten, voelen zich onvermijdelijk opeens bedreigd door de mensen die volgens hen onder hen staan in de hiërarchie die ze in gedachten hadden gemaakt.

Ineens beseffen ze dat deze nieuwkomers, deze parvenu’s, meer willen dan alleen maar passief de leiders aanhangen. In enkele gevallen is het waar dat de mensen die minder ervaren zijn aan de wensen van hun ego willen voldoen of misschien wel zuchten naar de macht die ze hebben in een positie van leiderschap. Daardoor zijn ze die positie eigenlijk niet waard.

Ik moet echter zeggen dat er in principe in iedere organisatie met enige verdienste een bepaalde groep mensen is die hun ego begint te ontgroeien en hun Christusschap manifesteert en daardoor hebben ze onvermijdelijk een niet te stuiten verlangen om dat Christusschap tot uiting te brengen. Dit zijn natuurlijk de mensen die het waard zijn om een leiderschapspositie te hebben of op andere manieren hun Christusschap tot uiting te brengen binnen het raamwerk van die organisatie. Als degenen die een positie in het leiderschap bekleden net zo graag hun Christusschap wilden manifesteren en tot uiting brengen, dan zouden er geen conflicten zijn, want dan zou iedereen natuurlijk zijn eigen plek vinden en in staat zijn om zijn Christusverworvenheid en Godvlam tot uitdrukking te brengen. De leiders die zich niet meer wijden aan hun groei voelen zich onherroepelijk bedreigd en proberen de mensen tegen te houden die nog wel in Christusschap groeien.

De grootste ramp in spirituele organisaties
Dit is de grootste ramp in elke spirituele organisatie; wanneer dit proces tot staan wordt gebracht en er een onvermijdelijke confrontatie plaatsvindt. Door de tijd heen hebben zich heel veel scenario’s geopenbaard en als ik jullie hierover zou gaan vertellen, zou jij er letterlijk misselijk van worden. Je zou het gevoel krijgen dat je moet overgeven van walging wanneer je ziet hoe het ego er steeds weer opnieuw in slaagt oprechte spirituele zoekers deze dualistische strijd aan te laten gaan om te bewijzen wie er gelijk heeft en wiens ego beter is dan die van een ander.

Dit gaat al zo lang door dat wij, de geascendeerde meesters, er gewoon genoeg van hebben. We hebben gezegd: “Genoeg is genoeg. Het wordt tijd om organisaties en bewegingen op deze planeet te vormen, waarin deze egospelletjes de organisatie niet meer kunnen vernietigen en de mensen vernietigen die oprecht het pad volgen.” Daarom vragen wij jullie, die openstaan voor deze nieuwe dispensatie, de mensen die openstaan voor Maitreya’s Sfeer van Eén zijn, je best te doen om deze egospelletjes te overwinnen, eerst in jezelf en daarna anderen proberen te helpen om dat ook te doen.

Ik spreek streng, want ik kom als de kracht van de Vader, de kracht van de Boeddha, om jullie op één lijn te brengen met de hogere wil van jullie eigen wezen om jullie te laten inzien dat jullie ook genoeg hebben van die egospelletjes. Jullie zijn in veel vorige levens bij spirituele bewegingen geweest. Jullie hebben oprecht pogingen ondernomen, maar hebben op het eind slechts gezien dat er van jullie inspanningen niets terecht is gekomen en dat jouw parelen voor de zwijnen waren geworpen, waar ze werden verslonden door de mensen die zo in de egospelletjes waren verwikkeld dat zij die niet wilden opgeven.

Jullie zijn ook op een punt gekomen waarop jullie hebben gezegd: “Genoeg is genoeg” en daarom zijn jullie tegenwoordig daar waar jullie in bewustzijn zijn. Ik weet echter dat er spirituele mensen zijn die niet openstaan voor de leringen die wij geven omdat zij te veel gekwetst werden, te veel gestraft. Jullie hebben dat persoonlijk hebt opgevat, zijn eraan gehecht geraakt, zodat jullie ze niet los willen laten. Jullie willen je niet op één lijn te brengen met de hogere wil van de Vader die zegt: “Mijn kind, het is tijd om thuis te komen. Het wordt tijd dat je stopt met spelen in het zand. Het wordt tijd om te stoppen met je hoofd in het zand te steken, maar overeind te komen, stevig te gaan staan en te zijn wie je bent. Kom hoger! Laat je oude gekwetstheid los, laat die oude wonden los en besef dat je door anderen gekwetst werd omdat je vastzat in jouw ego en je liet jezelf die pijn voelen omdat je vastzat in jouw ego.”

De enige oplossing is dat iemand uit dat egospelletje stapt. En ik roep jullie op om degenen te zijn die uit het egospelletje stappen en je weer op het ware pad, het pad van één zijn, te begeven. Wij willen dit natuurlijk de komende jaren zien gebeuren. Daarom werd Maitreya de dispensatie van de Sfeer van Eén zijn verleend, die een grote dispensatie is wanneer je in overweging neemt wat er op dit moment op deze planeet aan de hand is in zoveel gebieden waar de egospelletjes op hol mogen slaan en daar zelfs zover in gaan dat mensen bereid zijn miljoenen mensen te doden om te bewijzen dat hun religie of hun ideologie de juiste is.

Dit is een deel van een langere lering. Het hele dictaat kun je hier lezen.