De wereld zou kunnen eindigen

 

Als jij ooit bent blootgesteld aan wat ‘hoge druk’-verkoopmethoden worden genoemd, ken je het psychologische mechanisme. Het doel is een gevoel van urgentie scheppen, wat betekent dat je iets nu moet kopen of een unieke kans mist die nooit meer terugkomt.

Zoals eerder vermeld, is het doel dat jij overhaast beslissingen neemt die je nooit zou nemen als je de tijd zou nemen om een stap terug te doen en de situatie vanuit een groter perspectief te bekijken. Het gevoel van urgentie vernauwt jouw perspectief, geeft je tunnelvisie en dwingt jou om je te concentreren op de noodzaak om nu een beslissing te nemen, wat betekent dat je die moet nemen met de informatie die jij nu tot je beschikking hebt, de informatie die de verkoper jou geeft.

De manipulatoren hebben deze tactiek uitgevonden en ze gebruiken hem effectief bij de epische drama’s. Een van de subtiele ideeën die op het collectieve bewustzijn worden geprojecteerd, is dat de aarde zou kunnen worden vernietigd of dat ze door de duivel zou kunnen worden overgenomen. Is er nog een grotere dreiging denkbaar voor de mens? Wat zou nog een groter gevoel van urgentie kunnen veroorzaken? Wat is een betere manier om mensen te dwingen overhaast beslissingen te nemen op basis van onvolledige kennis, de kennis die de manipulatoren geven zonder extern referentiekader?

Zou de aarde vernietigd kunnen worden?
Er klopt wel iets van de bewering dat een planeet vernietigd zou kunnen worden. Dit is met een aantal planeten gebeurd en er zijn manipulatoren op aarde geïncarneerd, die dat uit de eerste hand hebben ervaren. Vanuit dat perspectief zou je kunnen zeggen dat ze gelijk hebben dat ze mensen waarschuwen dat dit mogelijk is.

Het probleem is dat het alleen mogelijk is vanwege de aanwezigheid van de manipulatoren. Het wordt pas een realistische mogelijkheid wanneer een cruciaal aantal mensen blindelings de manipulatoren volgt en aan een epische strijd tegen andere mensen begint.

Het wordt nu duidelijk dat de manipulatoren de dreiging van de vernietiging van de aarde gebruiken om urgentie te scheppen en mensen tegen elkaar te laten vechten. Ze proberen mensen niet vanuit de goedheid van hun hart te waarschuwen. Ze proberen mensen te manipuleren door middel van angst en sommigen van hen geloven dat ze kunnen voorkomen dat de aarde wordt vernietigd. Sommigen van hen hebben geen eerbied voor de aarde als planeet en kan het niet schelen of die vernietigd wordt. Sommigen zouden zelfs een gevoel van macht krijgen als ze (nog een) planeet zouden vernietigen.

Vanuit het geascendeerde perspectief is planeet aarde onlangs een belangrijke scheidslijn gepasseerd en het is niet langer mogelijk dat deze planeet vernietigd zou kunnen worden of zichzelf zou kunnen vernietigen. Dit wordt veroorzaakt door het feit dat een cruciaal aantal geïncarneerde mensen de epische denkwijze zover zijn ontstegen dat bepaalde manipulatoren van de planeet zijn gehaald. Er is geen manipulator meer geïncarneerd met zo’n momentum van het kwaad dat dit de aarde op het punt van vernietiging zou kunnen brengen.

Wanneer mensen beginnen te ontwaken voor het spirituele pad, zullen ze uit noodzaak hun bewustzijn uitbreiden over veel onderwerpen die de meeste mensen negeren. Dit zal ertoe leiden dat spirituele zoekers profetie serieus nemen en veel mensen zijn meegezogen in een op angst gebaseerde spiraal, en nemen verscheidene onevenwichtige beslissingen. Het netto-effect is dat veel mensen die op het punt stonden te ontwaken, zelfs nog dieper in de epische denkwijze zijn getrokken.

De noodzaak van evenwicht
Het is absoluut noodzakelijk dat de mensen die een hoger bewustzijn kunnen manifesteren, zich bewust worden van de epische drama’s en ze beginnen te ontstijgen. Dit ontwakingsproces heeft ons op het punt gebracht waarop de aarde niet vernietigd kan worden. Alleen de voortzetting van dit proces zal de aarde op een punt brengen waarop alle manipulatoren zijn verwijderd en het Tijdperk van Hoger Bewustzijn zich zal manifesteren.

De bewustere mensen moeten een evenwichtige aanpak volgen en de angst loslaten dat de aarde vernietigd zou kunnen worden, zodat je de epische drama’s en het gevoel van urgentie ontstijgt dat je een of andere vorm van kwaad moet vernietigen om een ramp te voorkomen. Je moet niet naar het andere uiterste doorslaan en stoppen met je pogingen om je bewustzijn te verhogen.

Bepaalde manipulatoren zijn van de aarde verwijderd, maar niet allemaal. Het feit dat de hele planeet niet kan worden vernietigd, betekent niet dat de overgebleven manipulatoren niet nog steeds behoorlijk wat ravage kunnen aanrichten. Sommigen van hen weten dat hun tijd kort is en zijn vastbesloten om zoveel mogelijk schade aan te richten als hun laatste hoera op deze planeet. Nogmaals, je gaat dit niet tegen door deze manipulatoren te bestrijden, maar je bewustzijn boven de epische denkwijze te blijven verheffen.

Er komt een moment op het pad van Christusschap waarop je pas verder kunt wanneer je het bestaan van de manipulatoren erkent en hun bedrog bewust begint te doorzien. Er komt ook een moment waarop je pas hoger kunt komen wanneer je bewust toegeeft dat je alle verlangens om tegen de manipulatoren te strijden of je ertegen te verzetten, op moet geven.

Je moet letterlijk geen weerstand meer bieden aan het kwaad en je moet dit doen vanuit de bewuste, innerlijke erkenning waarom het essentieel is om te stoppen met weerstand bieden aan het kwaad. Je kunt wakker worden en weten dat de manipulatoren je niet langer kunnen misleiden omdat je zo wijs bent als een slang. Ze kunnen je niet langer zover krijgen dat je tegen hen strijdt omdat je zo onschuldig als een duif bent geworden. Deze balans is daadwerkelijk het hogere niveau van Christusschap.

Kan je ziel verloren gaan?
Een ander aspect van de epische denkwijze is de bewering dat er zielen verloren kunnen gaan, inclusief jijzelf. De leugen die al heel lang door de manipulatoren wordt geprojecteerd, is dat zielen onvolmaakt werden geschapen en dat ze daarom gered moeten worden. Nogmaals, er zit een kern van waarheid in, maar de manipulatoren hebben het verdraaid zoals ze dat met alles doen.

Je levensstroom is ontstaan bij je hogere zelf. Dit hogere zelf vormde een verlengstuk van zichzelf en stuurde het naar deze wereld. Dit verlengstuk is het bewuste zelf, dat zuiver gewaarzijn is. Dit betekent dat het bewuste zelf geen inherente kenmerken heeft. Je goddelijke individualiteit is verankerd in je hogere zelf en kan worden uitgedrukt door het bewuste zelf.

Het is wijsheid dat noch het bewuste zelf, noch je ware individualiteit kan worden vernietigd door iets wat jou overkomt op de materiële wereld. De manipulatoren kunnen letterlijk nooit macht krijgen over jouw hogere zelf, en ze hebben alleen maar macht over het bewuste zelf wanneer jij je identificeert met het uiterlijke zelf – wat de meeste mensen de ziel noemen.

De ziel werd door jou geschapen als reactie op de omstandigheden die je tegenkwam op de materiële wereld. De ziel is gemaakt van de energie op de vier niveaus van de materiële wereld, zodat zij wel door deze energie kan worden beschadigd of vernietigd.

De ziel is ontworpen om te reageren op de materiële wereld, wat betekent dat ze gedurende vele levens een zekere individualiteit en persoonlijkheid heeft verworven. Dit is niet je hogere individualiteit maar de individualiteit die is gevormd als reactie op de materiële wereld. Als deze individualiteit verloren zou gaan, zou je niets verliezen en zou je zelfs het bewustzijn krijgen van je hogere individualiteit die op dit moment door het menselijke zelf wordt verduisterd.

Let op een essentieel feit. Ook al is je ziel gemaakt van de energie op deze wereld, ze bestaat niet alleen uit energie. Om dit te kunnen vatten, zullen we nadenken over een beeld dat door een diaprojector op een muur wordt geprojecteerd. Je ziel bestaat uit een reeks beelden op de vier niveaus van je lagere geest en die beelden zorgen ervoor dat energie een bepaalde vorm aanneemt.

De beelden zijn niet permanent maar worden voortdurend op de basisenergie geprojecteerd. Als een beeld in de geest zou veranderen, zou één of al je vier lagere lichamen ogenblikkelijk veranderen. Daarom was het mogelijk dat Jezus ogenblikkelijk genezing van de fysieke lichamen van mensen kon opwekken, en zo’n soort genezing is ook voor jou mogelijk.

De meeste mensen hebben hun zelven beelden laten vormen en projecteren die bepalen wat hun ziel is. Het is mogelijk dat het bewuste zelf zijn verantwoordelijkheid oppakt en de beelden van je ziel bepaalt. Dit bewust doen is waar het op het pad naar Christusschap om draait.

Op dit moment bepalen jouw zelven tot op zekere hoogte de beelden van jouw ziel. Ze kunnen alleen de omstandigheden in het materiële universum zien, dus ze kunnen zich op geen enkele manier verdedigen tegen de leugens van de manipulatoren. Elk zelf in je wezen wordt gedefinieerd door een specifieke leugen; als reactie op die leugen. De zelven zijn daardoor de open deur waardoor de prins van deze wereld iets bij jou vindt waardoor hij je in zijn macht kan krijgen.

Je ziel is gemaakt van de energie en de beelden op deze wereld, wat betekent dat die een werktuig is dat de manipulatoren kunnen gebruiken om het bewuste zelf in hun macht te krijgen. Ze kunnen dit doen zolang het bewuste zelf weigert bewust te worden. Je kunt – op elk moment – je verantwoordelijkheid oppakken om bewust te zijn en daarmee de regie over jouw leven te krijgen.

Zoals uitgelegd in een eerdere verhandeling, kunnen bepaalde beslissingen alleen door het bewuste zelf worden genomen. De duivel heeft niet de macht om jouw ziel te vernietigen – alleen het bewuste zelf heeft die macht. Daarom moeten de manipulatoren jou misleiden.

Waarom manipulatoren misleiding gebruiken
Vraag je eens af waarom de slang in de Hof van Eden Eva moest bedriegen in plaats van haar simpelweg te overweldigen? Omdat de gewelddadige manipulatoren niet de macht hebben om je ziel te vernietigen. Ze kunnen je fysieke lichaam wel aanvallen en doden, maar dit vernietigt jouw ziel niet. Het dwingt je echter wel om op hun aanvallen te reageren en dan komen de misleidende manipulatoren om de hoek kijken.

Ze proberen je te misleiden om te reageren op de gewelddadige manipulatoren mt het dualiteitsbewustzijn in plaats van opnieuw contact te maken met je hogere zelf en de reactie daar vandaan te laten komen. De algemene leugen van de manipulatoren is dat jij, wanneer je fysiek geïncarneerd bent, op hen moet reageren en dat je dit moet doen via het uiterlijke zelf, de ziel.

Het pad naar Christusschap is geen proces om je ziel te vervolmaken zodat ze naar de hemel kan gaan. Jezus zei tegen Nicodemus dat alleen de ‘man’ die uit de hemel is neergedaald, weer naar de hemel kan opstijgen. Die ‘man’ is het bewuste zelf en de ziel moet je gewoon laten sterven om Christus te kunnen volgen naar de geascendeerde staat.

Dit kan in het begin verwarrend zijn omdat heel veel spirituele leringen spreken over zielen die gered worden of ascenderen. Daarom is het belangrijk om de leringen over het bewuste zelf te hebben als een deel van je wezen dat niet kan worden vernietigd en daardoor kan ontsnappen aan alle intriges die de manipulatoren hebben bedacht. Het bewuste zelf wordt bevrijd van deze intriges als hij alle zelven in je zielsvoertuig opruimt en uiteindelijk het laatste spook of het laatste zelf opgeeft.

Laten we terugkeren naar het oorspronkelijke uitgangspunt dat de ziel verloren kan gaan. We zien nu dat de ziel verloren kan gaan omdat ze geleidelijk uit zoveel lagere energie en zelven kan gaan bestaan dat ze niet meer kan incarneren in een fysiek lichaam op aarde, maar wordt aangetrokken door een lager rijk, zelfs een rijk dat vergelijkbaar is met de vurige hel die verschillende mensen door de eeuwen heen hebben gezien.

In tegenstelling tot wat de manipulatoren projecteren, gebeurt dit niet doordat de duivel je ziel met geweld overneemt. Dit gebeurt alleen maar omdat het bewuste zelf weigert bewust te worden en daardoor de zelven toestaat je leven over te nemen. De duivel kan inderdaad de zelven in een steeds lagere bewustzijnsstaat dwingen. Dit proces is nooit onomkeerbaar en het bewuste zelf kan op elk moment ontwaken en de controle weer overnemen.

Echte redding
De bewering dat de ziel verloren kan gaan, wordt voornamelijk gebruikt als weer een afschriktactiek. De bewering is dat er een reële dreiging is dat de duivel je ziel zou kunnen overnemen, maar er is een verdediging tegen deze dreiging. Die verdediging is het pad naar verlossing te volgen dat de manipulatoren hebben gemaakt.

Hoe kan je ziel verloren gaan? Alleen als je blindelings de manipulatoren volgt. Hun globale doel is dat ze jou zover krijgen dat je hen blindelings volgt. Ze gebruiken de afschriktactiek om hen blindelings te volgen terwijl je denkt dat dit je redding zal garanderen. Vanzelfsprekend werkt dit nooit.

Wat is het ware pad naar verlossing of liever de ascensie? Dat je beseft dat het bewuste zelf neerdaalde als zuiver gewaarzijn. Om met het fysieke lichaam en de materiële wereld om te kunnen gaan, heeft het bewuste zelf geleidelijk een zeer complex voertuig van de ziel gebouwd.

Dit voertuig werd eerst gebaseerd op een beperkt zelfbewustzijn en een beperkt bewustzijn van de materiële wereld. Dat werd geleidelijk uitgebreid, maar op een gegeven moment vond er een verschuiving plaats toen je besloot te experimenteren met het bewustzijn van gescheidenheid.

Dit heeft ervoor gezorgd dat het voertuig van de ziel erg complex werd met veel zelven die waren ontworpen om met diverse situaties om te gaan, vooral de uitdagingen die de manipulatoren presenteerden. Dit voertuig van de ziel is nu zo complex en ‘geavanceerd’ dat het letterlijk gelooft dat hij een eigen leven leidt.

De zelven zijn ervan overtuigd dat ze echte wezens zijn en dat ze op een dag de ziel zo ‘spiritueel’ kunnen maken dat ze naar de hemel gaat. Dit is een totale illusie. Alleen het bewuste zelf kan ascenderen, en ook nog alleen wanneer hij weer puur bewustzijn wordt. Hoe kan dit gebeuren? Alleen als het bewuste zelf bewust wordt, ziet waarom hij een bepaald zelf heeft geschapen en hem vervolgens bewust laat sterven.

Het proces van de ascensie is geen proces om de ziel te perfectioneren. Het is een proces waarin je systematisch de ziel ontmantelt totdat het bewuste zelf zichzelf weer als zuiver gewaarzijn beschouwt. Het bewuste zelf wordt dan een open deur voor het hogere zelf omdat hij het beseftheeft: “Ik kan met mijn eigen zelf niets doen. De vader in mij doet het werk.”

De ziel kan niet worden geperfectioneerd, die moet je laten sterven opdat het bewuste zelf kan worden herboren om zijn onsterfelijke aard te aanvaarden. Dit gebeurt wanneer het bewuste zelf accepteert dat niets op deze wereld het bewuste zelf heeft veranderd of gecorrumpeerd.

De leugen van onherstelbare schade
Een ander subtiel idee dat door de epische drama’s wordt geprojecteerd, is dat je iets op deze wereld zou kunnen doen of ervaren dat zo verschrikkelijk is dat het je zo ernstig beschadigt dat de schade nooit meer ongedaan gemaakt kan worden. Dit is een zeer misleidende leugen die op veel subtiele manieren op het collectieve bewustzijn is geprojecteerd. Een van de duidelijkste is het concept erfzonde dat zelfs zegt dat God je onvolmaakt heeft geschapen.

Het ware effect van deze leugen is dat die je moet kalmeren, omdat het lijkt alsof je niet de kracht hebt om jezelf te bevrijden van iets wat er in het verleden is gebeurd. Je kunt ervoor kiezen om in een situatie terecht te komen, maar je kunt er niet voor kiezen om eruit te komen.

Je kunt nu begrijpen waarom dit een leugen is. In zekere zin kunnen we zeggen dat het voertuig van je ziel onherstelbaar beschadigd kan raken. Het is mogelijk om zoveel zelven te vormen die met elkaar strijden dat elk van hen zo gewond raakt door de strijd dat het vrijwel onmogelijk is om ze weer te genezen. Dit hebben sommige manipulatoren gedaan.

Denk eens na over het fysieke lichaam om je te helpen om dit te begrijpen. Dat lichaam kan gewond raken, maar het lichaam zelf kan veel wonden genezen. Het voertuig van de ziel heeft ook een bepaald vermogen om zichzelf te genezen en daarom hebben de meeste mensen ervaren dat de tijd de effecten van een traumatische ervaring zal helen. Het kan goed zijn om naar genezing van je ziel of herstel van je ziel te streven om een gevoel van heelheid terug te krijgen.

Op de lange termijn zal geen enkele hoeveelheid genezing van je ziel je ascensie veiligstellen. Genezing van je ziel kan de weg vrijmaken om het bewuste zelf bewust te maken van het feit dat hij de mogelijkheid heeft om een trauma uit het verleden te overwinnen, niet alleen door de ziel te genezen, maar door het gewonde aspect van de ziel op te geven.

De ziel kan zo ernstig gewond raken dat ze zichzelf niet kan herstellen. De enige uitweg uit dit soort trauma’s is dat het bewuste zelf naar de situatie kijkt en de zelven die de wond in de ziel veroorzaken, negeert. De gewonde ziel kan niet worden genezen, maar je kunt haar wel laten sterven en dan zal het bewuste zelf bevrijd zijn van de gevolgen van die wond.

Je ziet nu dat er altijd een uitweg is uit elke situatie die je hebt meegemaakt. Je kunt altijd je verleden ontstijgen, zolang je maar bereid bent om de zielsdelen los te laten die in het verleden zijn beschadigd. Je doet dit gedeeltelijk door de illusie te gaan zien die specifieke zelven hebben geschapen en vervolgens de illusie op te ruimen met de Christusgeest.

Je doet het ook door spiritueel licht op te roepen om de energie die de ziel heeft gevormd te transmuteren. Zodra je die energie weer in balans hebt gebracht en de illusies hebt opgeruimd, zal dat deel van de ziel zijn gestorven en is de schade gewist alsof die nooit heeft bestaan. Die heeft nooit ergens anders bestaan dan in jouw eigen voertuig van de ziel. Die bestond niet objectief in God en daarom heeft God gezegd: “Ik zal hun zonden niet meer gedenken.”