Geascendeerde meester Portia, 1 april 2024 – Webinar Pasen 2024: Christus bevrijden
IK BEN de geascendeerde meester Portia en ik draag de titel Godin van Gerechtigheid voor de aarde. Maar wat is gerechtigheid?
Op Christus gebaseerde gerechtigheid
Als je naar de wereld kijkt, zie je dat je over de hele wereld uitgebreide rechtssystemen hebt die gerechtigheid moeten garanderen. Nu zijn er diverse wetten, diverse manieren om de wetten te interpreteren, diverse manieren om de wetten af te dwingen, maar kun je wel zeggen dat die wetten rechtvaardig zijn? Dat hangt af van hoe je de wetten definieert, hoe je ze handhaaft, hoe je de mensen straft die de wet overtreden.
Maar als we afstand nemen van al die specifieke wetten, waar worden de meeste rechtssystemen dan op gebaseerd? Zijn ze niet gebaseerd op de Gouden Regel? Doe anderen niet aan wat je niet wilt dat anderen jou aandoen. Als we zelfs een stap naar achteren doen van deze regel, waar berust die dan eigenlijk op? Welnu, op de Christusgeest. En wat hebben we gezegd over de Christusgeest? Die heeft het individuele aspect van jouw individuele groei, maar ook het universele aspect van het geheel. De Christusgeest brengt de groei van het individu in evenwicht met de groei van het geheel. En de groei van het geheel is de basis voor gerechtigheid in de hoogste betekenis. Draagt het gedrag van het individu bij aan de groei van het geheel of werkt dit de groei van het geheel tegen? Dit is de basis voor goddelijke gerechtigheid of op Christus gebaseerde gerechtigheid, zoals we het zouden kunnen noemen.
Laten we dus nog eens kijken naar de diverse rechtssystemen op de wereld. Als we teruggaan in de tijd, zien we dat mensen, diverse filosofen, theologen en juridische experts, hebben geprobeerd gerechtigheid te definiëren op grond van een bepaalde kijk op moraal en ethiek. Ze hebben geprobeerd om een morele code te maken. En wanneer je teruggaat in de tijd, zie je dat dit vaak geleid werd door een religie. De joodse religie, de christelijke religie, de islam, het boeddhisme, het hindoeïsme. De religies werden de basis voor de rechtssystemen op de wereld en zelfs vandaag de dag, ook al heb je seculiere democratieën, berusten ze nog steeds voor een groot deel op een soort religie die de samenleving heeft beïnvloed.
Wat zien we? We zien dat mensen concepten hebben over wat gerechtigheid is. Ze hebben wat wij de conceptuele geest noemen, gebruikt om de morele codes en de ethische regels te bepalen en daarmee de wetten te definiëren en hoe de wetten worden geïnterpreteerd en gehandhaafd. Maar dit hebben wij vaak de uiterlijke religie genoemd, niet de innerlijke kern van die ene geest, die we in deze context de Christusgeest hebben genoemd, maar die ook de ene geest zou kunnen worden genoemd, omdat hij neutraal moet zijn, omdat deze ene geest zich uitdrukt door alle waardevolle…
Gerechtigheid en de conceptuele geest
Wat is het effect? Zoals we natuurlijk al hebben gezegd, is de aarde van een natuurlijke planeet in een onnatuurlijke planeet veranderd. Dit kwam omdat de overgrote meerderheid van de mensen die op aarde incarneerde, beneden het achtenveertigste bewustzijnsniveau ging, het bewustzijn van gescheidenheid en dualiteit inging. In dit bewustzijn kunnen mensen nog steeds bepaalde algemene regels en wetten herkennen, zoals de Gouden Regel, maar ze gebruiken wel de conceptuele geest om te interpreteren wat die betekent, hoe die moet worden uitgevoerd, hoe je volgens deze regels moet leven en hoe ze tot uiting moeten komen in de feitelijke wetten van een land.
Ook al zijn de rechtssystemen van de wereld over het algemeen gebaseerd op de Gouden Regel – dat het verkeerd is om anderen schade te berokkenen – zien we dat mensen nog steeds de conceptuele geest, die berust op gescheidenheid en dualiteit, hebben gebruikt om wetten en de interpretatie van wetten te maken. Kijk bijvoorbeeld eens naar de Verenigde Staten van tegenwoordig. Kijk eens naar de vele verschillende rechtszaken die plaatsvinden. Mensen klagen elkaar aan, klagen dit of dat bedrijf aan, of zelfs de overheid. En wat zie je altijd? Dat er advocaten bij betrokken zijn. En die proberen op allerlei manieren een rechtszaak uit te stellen, om die afgewezen te krijgen, om getuigenissen ongeldig te laten verklaren, om met allerlei interpretaties te komen. En je ziet dat het rechtssysteem vertroebeld is, het water is vertroebeld. En je ziet een duidelijke tendens dat degenen die het zich kunnen veroorloven om de duurste advocaten in te huren, soms letterlijk wegkomen met moord.
Je ziet daardoor duidelijk een tendens dat de elite, de rijkste mensen, een andere behandeling kunnen krijgen in het rechtssysteem dan de gewone burger die zich geen dure advocaat kan veroorloven. Is dit gerechtigheid? Is het niet een beginsel van democratie dat iedereen gelijk moet zijn voor de wet? Je kunt zelfs nog een stap verder gaan en zeggen: Hoe worden de wetten in Amerika gemaakt? Vanzelfsprekend door het Congres. Maar ondanks dat weet je dat er lobbygroepen zijn die de wetgevers proberen te beïnvloeden. En wie kan het zich veroorloven om een lobbygroep te betalen? Waarschijnlijk niet de gemiddelde burger, maar mensen die al over grote financiële middelen beschikken, dat wil zeggen de machtselite. Niet alleen hebben zij voordeel van de manier waarop de wetten worden geïnterpreteerd en uitgevoerd, ze hebben ook voordeel van de manier waarop de wetten worden gemaakt.
Is dit gerechtigheid? Is dit de bedoeling van een democratische natie? Is dit het grootste potentieel voor een democratische natie? Vanzelfsprekend niet. Wat is de reden voor deze ontwikkeling? Welnu, voor de korte termijn kunnen we zeggen dat de reden waarom het rechtssysteem steeds meer vertroebeld raakt en steeds meer gepolariseerd raakt tussen rijk en arm, zoals we al eerder hebben gezegd, dat het dualiteitsbewustzijn gewoon steeds extremer moet worden, steeds meer uit balans, totdat mensen er genoeg van krijgen en verandering eisen. Het rechtssysteem wordt steeds slechter omdat er geen omslag heeft plaatsgevonden, opdat mensen zeggen: “Dit gaat te ver.”
Maar als je een stap naar achteren doet uit de directe situatie, dan zie je dat het probleem natuurlijk de conceptuele geest is die gebaseerd is op dualiteit. Daarom zie je dat de mensen die het meest gevangenzitten in het dualistische bewustzijn, de mensen zijn die het best gebruik kunnen maken van het dualistische bewustzijn, de slangachtige geest, die het best kunnen argumenteren en proberen er zelf voordeel uit te behalen. Veel van hen zijn natuurlijk gevallen wezens, maar niet allemaal. Het zijn gewoon de mensen die zijn gaan inzien dat je, wanneer je de slangachtige geest gebruikt om twijfel te zaaien, er voordeel uit kunt halen omdat je mensen kunt manipuleren en in je macht krijgen, je kunt hun pogingen om hun leven te verbeteren neutraliseren en dan kun je ze ertoe brengen om jou te volgen, jou de macht te geven, of jou een of andere bevoorrechte positie, een soort voordeel, te geven.
Er is een machtselite die dit gedurende vele levens heeft geleerd en zij zijn vaardig geworden in het gebruik van de conceptuele geest. Dit is natuurlijk de geest van de antichrist, de slangachtige geest. We zien dat de slangachtige geest grote invloed heeft vanaf het moment van het maken van de wetten tot aan de interpretatie van de wetten in het rechtssysteem, en zelfs de handhaving van de wetten. En dit is natuurlijk geen gerechtigheid, want wat is gerechtigheid? De minimale manier om het te beschrijven is dat je zegt dat je een duidelijke wet hebt die ondubbelzinnig is, die geen interpretatie behoeft, waardoor iedereen begrijpt wat de wet zegt, en dan is de manier waarop deze wet wordt gehandhaafd hetzelfde voor iedere burger. Dit is op zijn minst een eis in de democratische landen.
Wanneer je naar de geschiedenis kijkt, dan zul je in dictaturen en autocratieën natuurlijk altijd zien dat er een duidelijk elitaire tendens heeft bestaan dat de wet er was voor het gewone volk, maar de elite kon doen wat ze wilde. En dit kun je in een democratie natuurlijk niet toestaan, al zien we duidelijk dat in alle democratieën de tendens bestaat dat er een elite komt die boven de wet staat, en die in veel gevallen ook boven de wet staat. Rechtvaardigheid is dat je een duidelijke wet hebt die duidelijk wordt gehandhaafd en geïnterpreteerd, en dat dit voor alle burgers op dezelfde wijze gebeurt.
Voordeel halen uit een vertroebeld rechtssysteem
Waarom hebben jullie dat niet? Dat komt deels omdat de machtselite de slangachtige geest heeft gebruikt om zichzelf op te werpen, maar ook omdat de mensen deze manipulatie niet hebben doorzien. Ze hebben hun rechtvaardigheidsgevoel laten uitschakelen door de slangachtige geest. En waarom doen ze dit? Omdat ze, ook al zijn ze zich er misschien niet van bewust, denken dat zij ook voordeel kunnen halen uit een vertroebeld rechtssysteem, dat ze misschien dan ook ergens mee weg kunnen komen.
Je kunt praten over de machtselite die misschien wel aan de top van de samenleving staat met betrekking tot hun bevoorrechte positie. Wanneer je naar de onderkant van de samenleving kijkt, dan kom je daar vaak criminelen tegen. Je zou kunnen zeggen dat een criminele organisatie zoals de maffia invloed kan uitoefenen op de samenleving, maar vanzelfsprekend bevinden zij zich in een zeer lage bewustzijnsstaat en hebben er geen enkele moeite mee om andere mensen rechtstreeks fysiek schade toe te brengen, terwijl de mensen die tot de machtselite behoren andere mensen geen fysieke schade hoeven toe te brengen, omdat ze andere manieren hebben om hun positie veilig te stellen.
Veel van de criminelen die je over de hele wereld aantreft, of ze nu georganiseerd zijn of niet, weten in zekere zin dat wat ze doen, verkeerd is, niet beslist vanuit moreel oogpunt, maar ze weten dat ze de wet overtreden en daarvoor gestraft kunnen worden. Zou een crimineel als hij weet dat hij gestraft wordt, de misdaad nog steeds plegen? In de meeste gevallen niet, maar wat is dan de reden dat criminelen misdaden plegen? Ze denken dat ze ermee weg kunnen komen. Ze denken dat ze kunnen voorkomen dat ze ontdekt worden of dat ze er ook in de rechtszaal mee weg kunnen komen. Er zijn zelfs veel mensen die niet crimineel zijn, maar wel het verlangen hebben om met dingen weg te komen.
Een poging om de kosmische gerechtigheid te omzeilen
Als je een stap terug doet en naar de maatschappij kijkt, naar de mensheid, dan zou je als je terug zou kunnen kijken naar de tijd dat de aarde een natuurlijke planeet was en hem vergelijkt met de omstandigheden van tegenwoordig, zien dat de overgrote meerderheid van de mensen zich in een bepaalde gemoedstoestand bevindt waardoor ze weten dat ze zich niet altijd aan de Gouden Regel houden, maar hopen dat ze de Gouden Regel op een of andere manier kunnen overtreden en ermee weg kunnen komen op deze wereld. Ze hopen zelfs dat ze, als ze dit kunnen verbergen voor andere mensen, het ook voor God kunnen verbergen. Dat ze er zelfs in bredere zin ze mee weg kunnen komen.
Je ziet dat de overgrote meerderheid van de mensen op deze planeet gehuld is in dit specifieke bewustzijn, omdat ze denken dat ze de Gouden Regel kunnen overtreden, dat ze iets kunnen doen wat anderen schaadt, maar dat ze ermee weg kunnen komen. Ze willen in zekere zin dit soort vertroebelde rechtssysteem of wetshandhaving. Ze willen geen systeem waarin elke overtreding van de wet wordt bestraft. Dit is de reden waarom veel mensen karma ontkennen, waarom veel westerse mensen, veel christenen karma ontkennen. Want wat belooft de christelijke religie zoals die nu is eigenlijk aan mensen? Kijk naar de fundamentalistische christenen, maar zelfs de meeste christenen. Wat geloven zij? Wat is er volgens hen met Pasen gebeurd? O ja, Jezus stierf voor onze zonden. Wat is hier het onderliggende bewustzijn? “O ja, we hebben gezondigd, we hebben de Gouden Regel overtreden, maar we kunnen ermee wegkomen omdat Jezus voor onze zonden heeft betaald met zijn bloed aan het kruis.”
Wat kunnen mensen hierdoor doen? Het zorgt ervoor dat heel veel christenen in een hypocriete gemoedstoestand kunnen leven. Ze beweren dat ze Jezus te volgen. Ze beweren te geloven in wat hij heeft gezegd. Maar ze weten dat ze anderen niet altijd behandelen zoals ze zouden moeten. Ze weten dat ze soms dingen aan anderen doen waarvan ze niet willen dat anderen hen die aandoen. Ze weten dat ze het gebod van Jezus overtreden, maar ze denken dat ze, omdat ze de regels van hun religie gehoorzamen, Jezus tot hun Heer en Verlosser verklaren, naar de kerk gaan, naar de mis gaan, naar de biecht gaan, wat die regels ook mogen zijn, weg kunnen komen met het overtreden van het meest fundamentele gebod van Christus, omdat Jezus verplicht is voor hun zonden te betalen, wat ze ook doen. Ze denken dat ze kunnen zondigen, maar ermee wegkomen, omdat Christus zogenaamd de kosmische gerechtigheid heeft omzeild.
De kosmische gerechtigheid van de kosmische spiegel
Wat is de Gouden Regel eigenlijk? Het is kosmische gerechtigheid. Wat je anderen aandoet, komt bij jou terug. Je kunt niet om de Gouden Regel noch de wet van karma heen. Wat jij anderen aandoet, zal jou worden aangedaan door de kosmische spiegel, die naar jou reflecteert wat jij via jouw bewustzijn projecteert. Dit is een aspect van de Wet van Vrije Wil. Je hebt het recht om alle concepten te bedenken die je in gedachten wilt bedenken. Je hebt het recht om ze te projecteren, maar de kosmische spiegel zal naar je reflecteren wat je uitzendt en je kunt niet ontsnappen aan wat er terugkomt uit de kosmische spiegel. Je zult de fysieke manifestatie ervaren van het concept dat je projecteert. Dit is kosmische gerechtigheid. Er is geen ontsnapping mogelijk.
Maar wat hebben christenen van het christendom gemaakt? Een ontsnappingsmechanisme om kosmische gerechtigheid te omzeilen, denken ze. Werkt het? Natuurlijk niet. Is het een grote collectieve illusie? Natuurlijk. Hebben andere religies soortgelijke dingen gedaan? Natuurlijk. Kijk maar dat ze geloven dat draaien aan een gebedsmolen je karma zal verteren zonder dat jij je bewustzijn hoeft te veranderen. Of offers brengen aan een of andere hindoegod. Mensen hebben heel veel dingen uitgevonden om de kosmische gerechtigheid te omzeilen, of liever, ze denken dat ze kosmische gerechtigheid kunnen omzeilen.
De psychologie van de vertroebelde rechtssystemen
Is er iets dat werkt? Nee. Als jij je bewustzijn niet verandert, zal iets wat je hebt geprojecteerd naar je terugkomen. De enige uitweg is je bewustzijn veranderen en dat is natuurlijk iets wat de overgrote meerderheid van de mensen op deze planeet, zowel de gewone bevolking als de machtselite, niet wil. Als je naar de gemiddelde christen kijkt, wat zegt die dan onbewust? Die zegt: “Ik ben bereid in allerlei soorten doctrines te geloven. Ik ben bereid bepaalde rituelen te doen. Ik ben bereid bepaalde offers te brengen of kaarsen aan te steken, gebeden te doen of naar de mis te gaan, of iets dergelijks. Dwing me alleen niet om naar de balk in mijn eigen oog te kijken.”
Maar was dit niet precies een van de belangrijkste geboden van Christus? Waarom kijk je naar de splinter in het oog van je broeder en zie je de balk in je eigen oog niet? Dit is de gemoedstoestand waarin ze zich bevinden. Ze proberen altijd andere mensen de schuld te geven en de wetten of de Gouden Regel te overtreden, proberen anderen te beoordelen en te corrigeren, en te oordelen naar de schijn. Maar willen ze naar zichzelf kijken? Nee. Willen ze dat andere mensen erop wijzen dat ze moeten veranderen? Nee. Willen ze dat de geascendeerde meesters erop wijzen dat ze moeten veranderen? Nee. Willen ze dat Christus erop wijst dat ze moeten veranderen? Nee.
Ze zijn heel gelukkig met het christelijke beeld van Christus die boven in een afgelegen hemel zit aan de rechterhand van God, maar hij staat niet in de weg. Ze kunnen doen wat ze willen terwijl ze hier op aarde zijn, omdat ze denken dat Jezus pas in het spel komt als ze de aarde verlaten, en zegt: “Ik vergeef je al je zonden, ook al heb je niet naar de balk in je eigen oog gekeken. Ik ben contractueel verplicht om al jouw zonden op mij te nemen, omdat jij mij tot jouw Heer en Verlosser hebt verklaard.” Dat denken zij. Is het een wonder dat ze geen rechtssysteem willen dat voor alle mensen gelijk werkt en nooit iemand ergens mee weg laat komen? Dit is in werkelijkheid de psychologie achter de vertroebelde rechtssystemen die je zelfs in de moderne democratieën ziet. Natuurlijk hebben niet alle democratieën in dezelfde mate een scheef rechtssysteem. Er zijn landen waar meer gelijkheid voor de wet bestaat, maar toch heerst er nog steeds een mentaliteit van mensen die hopen dat ze ergens mee weg kunnen komen. “O, het is niet zo erg. Het is oké.”
De psychologie van criminaliteit
Laten we nu een stap verder naar achteren gaan om te zien waar dit verlangen om met dingen weg te komen eigenlijk vandaan komt? Op onmiddellijk niveau kunnen we zeggen: Waarom plegen mensen een misdaad? Zoals we eerder al hebben gezegd, wanneer je het bewustzijn van gescheidenheid ingaat, voel jij je verbondenheid met je hogere zelf niet. En als je geen verbondenheid voelt met je hogere zelf, kun je ook niet voelen dat je verbonden bent met andere mensen of zelfs met de fysieke planeet. Je denkt dat je een apart individu bent en dit geeft jou het idee dat je een apart individu bent. In extreme vorm betekent dit dat jouw lichaam niet zal sterven als je het fysieke lichaam van een ander mens doodt. Er komt geen bliksemschicht uit de lucht om jou te doden wanneer je een ander mens hebt gedood. De overtuiging bestaat dat jij als apart wezen een ander mens schade kunt berokkenen en ermee weg kunt komen. Er zelfs voordeel uit kunt halen.
Maar toch: waarom plegen mensen misdaden? Waarom worden ze zo boos dat ze een ander mens vermoorden? Waarom zijn ze zo gefocust om iets te krijgen dat ze bereid zijn het van anderen te stelen of iemand te verkrachten? Waarom komen ze op een punt waarop ze het verlangen hebben en zo gefocust zijn op de noodzaak om dat verlangen vervuld te krijgen dat ze bereid zijn andere mensen schade te berokkenen om dat te doen en de gevolgen te negeren die dit heeft voor andere mensen? Waarom kunnen mensen de Gouden Regel niet toepassen? Wat is de psychologie van de Gouden Regel? Het betekent dat je, wanneer je iets doet wat andere mensen beïnvloedt, in gedachten kijkt naar wat de effecten zullen zijn op andere mensen en hoe zij zullen ervaren wat je doet. Hoe zullen zij de effecten hiervan ervaren? Met andere woorden, als je een vrouw verkracht, welke gevolgen zal dit dan voor haar hebben – niet alleen fysiek maar ook psychologisch? Wil je dat zelf ervaren? En als het antwoord nee is, dan dring je die ervaring niet aan iemand anders op.
Maar waarom schuiven mensen dit terzijde? Waarom zijn ze niet bereid of in staat om op deze manier te denken, om zichzelf in de schoenen van iemand anders te verplaatsen? Dat komt omdat hun geest door iets wordt vertroebeld, zodat ze niet helder kunnen denken. Maar wat vertroebelt hun geest? In principe heb ik het al beschreven: het verlangen om met dingen weg te komen. Maar waarom komen ze op een punt waarop een verlangen zo sterk wordt dat ze bereid zijn een ander mens iets aan te doen om dat verlangen te vervullen? Waarom worden ze obsessief-compulsief als het gaat om het vervullen van een verlangen? Omdat hun geest wordt overgenomen door wat wij collectieve entiteiten of monsters hebben genoemd.
Waarom raakt iemand zo gefocust om aan alcohol te komen dat hij bereid is te negeren dat het zijn eigen lichaam schaadt, dat het zijn gezin schaadt, dat het andere mensen schaadt? Omdat zijn geest wordt overgenomen door de alcoholentiteit. En achter elk van deze verlangens schuilt een soort collectieve entiteit die in de loop van de tijd door de mensheid is gevormd. Alle mensen die zich op een onevenwichtige manier aan alcohol hebben overgegeven, hebben bijgedragen aan deze alcoholentiteit. In feite hebben alle mensen die alcohol drinken en een excuus bedenken waarom het oké is om het niet met mate te doen, eraan bijgedragen. En hetzelfde geldt voor al die andere entiteiten. Alle mensen die bijvoorbeeld meedoen aan pornografie, dragen bij aan de seksentiteit, die in extreme vorm tot verkrachting leidt, maar in minder extreme vorm tot allerlei andere seksuele schendingen van anderen.
Zijn mensen bereid dit te erkennen? Zijn ze bereid de verantwoordelijkheid te nemen en te zeggen: “Ik wil hier geen deel meer van uitmaken. En de enige manier om mezelf te bevrijden van de invloed van collectieve entiteiten, waar ik misschien mee ben opgegroeid om mezelf aan te binden, is naar mijn eigen bewustzijn kijken en zeggen: Waarom hebben ze macht over mij? Omdat ik een soort overtuiging heb, een onderbewust zelf, dat hen iets geeft om aan mij te trekken. Daarom moet ik het gebod van Jezus opvolgen om op het punt te komen waarop de prins van deze wereld niets bij mij vindt. Dan ben ik persoonlijk vrij van deze aantrekkingskracht en draag ik niet bij aan het collectieve geheel.”
En dan gehoorzaam je de geboden van Christus. Maar zijn mensen daartoe bereid? Nee, omdat ze denken: “O, maar is het echt wel zo erg? Iedereen doet het immers.” En dan zit er altijd in hun achterhoofd: “Er is een manier om ermee weg te komen.” Niet alleen het christendom, maar alle grote religies beloven mensen een uitweg, een manier om de gevolgen van hun keuzes niet onder ogen te hoeven zien. Er wordt altijd een sluiproute beloofd. Anders zouden het geen grote religies zijn geworden met miljoenen aanhangers. Het collectieve bewustzijn dat momenteel op aarde is, maakt een religie populair. Die geeft mensen een uitweg, ze denken dat ze kunnen ontsnappen aan de gevolgen van hun keuzes. En dat lijkt misschien wel zo, en in gedachten geloven ze dat ze dat kunnen. De religies maken dit geloof mogelijk en het rechtssysteem maakt dit geloof mogelijk en veel andere aspecten in de samenleving maken dit geloof mogelijk, zelfs de cultuur van een volk.
De collectieve illusie die Christus gevangenzet
Is dit gerechtigheid? Natuurlijk niet. Is het echt? Natuurlijk niet. Het is een collectieve illusie. Maar de dichtheid van het fysieke octaaf – de vier niveaus van het fysieke octaaf – betekent natuurlijk dat de tijd verstrijkt vanaf het moment dat je een handeling pleegt die anderen schaadt, totdat die op het fysieke vlak naar je terugkeert. Zoals we vroeger al hebben uitgelegd, is dit een vorm van genade. Omdat je de mogelijkheid hebt om je bewustzijn te veranderen voordat de karmische impuls terugkomt. Maar veel mensen willen dit natuurlijk niet erkennen, dus denken ze: “Ik ben er goed vanaf gekomen.” In een toekomstig leven treft het hen en dan hebben ze het gevoel dat dit kosmisch onrecht is, waarom is dit hen overkomen? Omdat ze niet erkennen dat dit gebeurd is omdat ze in het verleden iets soortgelijks met anderen hebben gedaan. Dit heeft voor een collectieve illusie gezorgd die het besef van kosmische rechtvaardigheid verstoort.
Juist deze illusie houdt Christus gevangen in mensen, want zolang ze gefixeerd zijn op die illusie, de hoop dat ze ergens mee weg kunnen komen, kunnen ze zich niet met Christus verbinden. Wat is Christus? Die waarborgt de eenheid tussen de Schepper en de schepping, en dus ook de eenheid tussen een individuele medeschepper en het geheel. Als een individuele medeschepper een handeling pleegt en daarna bereid is naar die daad te kijken en naar het Christusperspectief te reiken, dan zal die individuele medeschepper weten dat deze niet in lijn was met het geheel, de groei van het geheel en dan kan die individuele medeschepper zichzelf corrigeren.
Let nu goed op. We hebben gezegd dat wezens beginnen met een zeer lokaal zelfgevoel. Er wordt niet van je verwacht dat je, als je op het achtenveertigste bewustzijnsniveau begint, zo’n verbondenheid met de Christusgeest hebt dat je altijd acties kunt ondernemen die geen onbedoelde gevolgen hebben, die anderen geen schade toebrengen of jezelf geen schade berokkenen. Je mag experimenteren. Je pleegt een handeling, je verwijst naar de goeroe die Christus bij jou vertegenwoordigt, je evalueert de handeling en corrigeert deze. Maar toen mensen gescheiden raakten, lieten ze natuurlijk de goeroe achter en zeiden: “Ik wil dit referentiekader van de Christusgeest niet hebben. Ik wil zelf bepalen wat goed en fout is, wat rechtvaardig en onrechtvaardig is.”
En dit houdt de Christusgeest gevangen in deze bewustzijnsstaat die in werkelijkheid de antichrist is. Want wat is de Christusgeest? Dat je wilt groeien naar eenheid, je wilt je zelfgevoel uitbreiden zodat dit steeds meer van het geheel omvat. En terwijl je dit doet, kun je andere mensen natuurlijk geen kwaad doen. Je volgt uiteraard de Gouden Regel, maar wanneer je beneden dat gevoel van verbondenheid met het geheel, met de ene geest, komt, dan begin je te bepalen wat goed en fout, rechtvaardig en onrechtvaardig is, gebaseerd op iets wat voordeel lijkt te geven aan het gescheiden zelf, het ego. En juist gevallen wezens kunnen dit zoveel beter dan de gemiddelde persoon op aarde en dat is de reden waarom zij zich in bevoorrechte posities hebben geplaatst. Maar het is hetzelfde bewustzijn. Ze hebben het gewoon in een hogere mate dan de gemiddelde persoon, maar de gemiddelde persoon wil nog steeds in staat zijn om te doen wat op dat moment goed lijkt, en dan geloven dat hij aan de gevolgen op de lange termijn kan ontsnappen.
Bevrijd zijn van de op geweld gebaseerde manier van denken
Wat zie je als we terugkeren naar de rechtssystemen van de wereld? Dat ze voor een groot deel zijn opgezet om de illusie in stand te houden dat mensen, in de eerste plaats de elite, maar zelfs de algemene bevolking, met dingen weg kunnen komen. Waar is het rechtssysteem op gebaseerd? Op een bepaalde morele code, een bepaald gevoel voor ethiek. Maar wie bepaalt wat moreel juist is, wat ethisch is? Dat gebeurt door de conceptuele geest die gevangenzit in gescheidenheid. Dit is altijd een elite. En hoe definiëren ze dat? In hun eigen voordeel. Ik zeg niet dat er in democratische landen een geheime samenzwering bestaat van dikke oude mannen die in een donkere kamer zitten en opzettelijk proberen de wetten voor de morele normen van de samenleving te verdraaien. In veel gevallen maken ze niet opzettelijk wetten in hun eigen voordeel, maar ze doen dat op basis van de visie die ze hebben en hun visie is op henzelf gericht, niet op het geheel, omdat ze zichzelf hebben afgesneden van de Christusgeest. Als je niet afgesneden was van de Christusgeest, zou je er niet naar streven een elite te worden. Je zou niet denken dat je het beter wist dan een ander.
Je ziet ogenschijnlijk, vanuit een bepaald perspectief tenminste, goedbedoelende mensen die het gevoel hebben dat zij kunnen bepalen wat goed is voor onze samenleving. En ze zijn kwaadaardig of slecht, maar ze worden beperkt door hun visie. Ze proberen een soort morele code te definiëren. Neem de Tien Geboden, die de basis zijn voor verschillende samenlevingen. “Gij zult niet…” Maar deze Tien Geboden werden gegeven aan mensen in een zeer lage bewustzijnsstaat. En wat gebeurt er wanneer mensen de dualiteit ingaan en beginnen te denken dat ze met dingen weg kunnen komen? Ze worden steeds egocentrischer. En hoe egocentrischer ze worden, hoe minder ze in staat zijn om te reageren op een hogere lering, zoals de Gouden Regel. Ze raken zo op zichzelf geconcentreerd dat ze maar op één ding reageren: de angst voor straf.
Kijk naar de god van het Oude Testament, het boze wezen in de lucht. “Gij zult geen andere goden voor mijn aangezicht hebben. Gij zult geen moord plegen.” Al die “gij zult niet…” En er is altijd de onderliggende dreiging dat je, als je dat doet, in de hel gestraft zult worden. Sommige morele codes in sommige landen berusten op die straf, een zeer zware straf. En dit is natuurlijk het laagste niveau waartoe mensen zijn gezonken, maar zoals je ziet bestaat die harde vorm van straf niet in de democratische landen, omdat deze landen een hoger niveau van collectief bewustzijn hebben gekregen. In feite berusten democratische naties op de morele code die Jezus tot uiting heeft gebracht in: Doe anderen niets aan, keer de andere wang toe, vergeef zeventig maal zeven, en alle andere geboden die enigszins zijn opgenomen in een niet zo op angst gebaseerd streng strafsysteem, maar die wel berusten op het idee dat je met dingen weg kunt komen.
Wat is de hoogste vorm van moraliteit? Dat ieder mens op zijn bewustzijnsniveau naar de Christusgeest reikt, zoals hij die op dat niveau kan bevatten. Dat is de hoogste vorm van moraliteit. En dan probeer je voortdurend je verbondenheid met de Christusgeest te verbeteren totdat je op het punt komt waarop jij je op natuurlijke wijze, zonder iets te forceren, aan de Gouden Regel houdt.
Je ziet dat mensen in deze staat van gescheidenheid zijn terechtgekomen, en wat gebeurt er met hen naarmate hun bewustzijn steeds lager wordt? Ze plegen steeds meer geweld en ze zijn steeds meer bereid om geweld te gebruiken om te krijgen wat ze willen. En dit kan alleen maar gestopt worden door de angst voor straf. Maar de Christusgeest berust niet op geweld, omdat die de Wet van Vrije Wil respecteert.
Je ziet heel veel mensen die een onevenwichtig verlangen hebben, of het nu om seks of alcohol gaat of iets dergelijks, en die zich dat beginnen te realiseren, misschien niet dat het verkeerd is, maar zeker dat het hen en de mensen om hen heen schaadt. Ze proberen het verlangen te overwinnen door het af te dwingen, door het te onderdrukken. Je ziet dat veel mensen de drang om te drinken, het verlangen om te drinken, proberen te onderdrukken. Maar wat geeft hen het onevenwichtige verlangen om te drinken? Dat is de kracht die afkomstig is van externe entiteiten. Maar waarom zijn ze kwetsbaar voor externe entiteiten? Omdat ze zelf de op geweld gebaseerde manier van denken hebben overgenomen dat ze iets willen en ermee weg willen komen.
Geweld heeft ervoor gezorgd dat je openstaat voor een probleem en probeert het probleem te overwinnen door meer geweld te gebruiken. Wat gebeurt er dan? Dit brengt je in een voortdurende staat van innerlijke spanning. Zoals we hebben uitgelegd, zal er in de dualiteit altijd tegenstand komen en dan neemt de spanning en de stress toe totdat je er niet meer tegen kunt. Maar dit is allemaal geweld. Wat biedt Christus mensen aan? Een manier om aan geweld te ontsnappen, aan een op geweld gebaseerd verlangen te ontsnappen zonder geweld te gebruiken om dat te onderdrukken of te bestrijden, maar door contact te maken met de Christusgeest en te ervaren dat er een alternatief is voor de op geweld gebaseerde geest.
Je kunt bevrijd worden van deze op geweld gebaseerde geest zonder geweld te gebruiken, maar hoe doe je dat? Door het op geweld gebaseerde zelfgevoel te laten sterven, door de onderbewuste zelven één voor één te laten sterven. Er is geen geweld voor nodig om een zelf te laten sterven, alleen maar de bereidheid om het gebruik van geweld op te geven, om het idee op te geven dat je geweld moet gebruiken. Er zijn mensen die Jezus een pacifist hebben genoemd: keer de andere wang toe, vergeef zeventig maal zeven, doe goed aan degenen die je kwaad doen. Ze denken dat dit zwakte is en voor mensen met een op geweld gebaseerde denkwijze lijkt het zwakte, maar wat heeft Jezus de mensen aangeboden? Een alternatief voor de op geweld gebaseerde denkwijze, een manier om je te bevrijden van de op geweld gebaseerde denkwijze. Waarom hebben de meeste mensen, zelfs de meeste christenen, dit niet goed begrepen? Omdat ze nog geen genoeg hebben van de op geweld gebaseerde mentaliteit.
Maar dit biedt Christus je aan: een uitweg uit de op geweld gebaseerde denkwijze die verdeeldheid, spanning en stress in je wezen creëert. Daarom is Jezus de Vredevorst. Want hoe bereik je vrede? De mensen met een op geweld gebaseerde denkwijze denken dat ze de hele wereld moeten veroveren en de mensen allemaal in christenen, moslims, nazi’s of communisten moeten veranderen. En wanneer iedereen zich dan aan hen heeft onderworpen, zullen ze eindelijk vrede hebben en zal er vrede op aarde zijn, een afgedwongen vrede. Is dat ooit gelukt? Nee. Zal het ooit gebeuren? Nee. Wat is de enige weg naar vrede? Dat je de op geweld gebaseerde denkwijze opgeeft.
Wanneer je de op geweld gebaseerde denkwijze opgeeft, kun je alles krijgen wat je wilt zonder geweld te gebruiken. Je kunt alles krijgen wat de echte jij wil, in plaats van wat het gescheiden zelf wil. De echte jij wil geen verlangen vervullen dat andere mensen schaadt, omdat de echte jij dat soort verlangens niet heeft. De echte jij wil meer worden door steeds dichter bij de ene geest te komen. Door contact te maken met de hiërarchie van het leven die reikt van de aarde tot aan de Schepper. Door contact te maken met het pad van eenheid, het pad van Christus, waarop je bij elke stap die je zet steeds meer wordt. Dit wil de echte jij. Je hebt een tijdelijke omweg genomen om een gescheiden jij te vormen. Maar de gescheiden jij kan alleen maar stress en spanning veroorzaken. En pas wanneer je dit beseft en beseft dat er een alternatief is, begin je aan het pad dat naar vrede leidt.
De essentiële menselijkheid en gelijke kansen voor iedereen
Terug naar de rechtssystemen van de wereld. De meeste democratieën hebben een duidelijk gelijkwaardiger rechtssysteem dan dictaturen. Niet zo elitair, maar hebben ze desondanks het allerbeste rechtssysteem? Nee. Waarom niet? Gedeeltelijk omdat het seculiere democratieën zijn. Ik zeg niet dat een democratie een religieuze democratie moet zijn, omdat er mensen in de Verenigde Staten zijn die Amerika willen veranderen in een christelijke natie gebaseerd op het christendom. Een democratie moet echter iets erkennen wat wij de essentiële menselijkheid hebben genoemd. Een mens is meer dan het fysieke lichaam en de hersenen. Er is een hoger potentieel. Er bestaat een potentieel om contact te maken met iets wat groter is dan de individuele menselijke geest. Dit is de werkelijke basis voor democratie aangezien alle mensen gelijk geschapen zijn en door hun Schepper begiftigd zijn met bepaalde onvervreemdbare rechten. Als er geen hoger gezag bestaat dan het mentale niveau, dan ontkom je niet aan de invloed van de machtselite. En dan kun je geen echte democratie vormen die aan alle mensen gelijke rechten en gelijke kansen geeft.
Ik houd natuurlijk ook de vlam van kansen voor de aarde in stand. En het is een democratisch ideaal dat alle mensen gelijke kansen krijgen om hun situatie te verbeteren, maar in werkelijkheid om zichzelf, hun psyche en hun geest te verbeteren. Dit is nog niet gebeurd in de democratieën. Je ziet in sommige democratieën dat ze die richting beginnen op te gaan, omdat men steeds meer erkent dat geestelijke gezondheid de volgende grote uitdaging voor de gezondheidszorgsystemen wordt. Er komt steeds meer erkenning onder de mensen dat het noodzakelijk is om de psyche in te gaan en te proberen je psychische problemen te genezen om aan al deze patronen te ontsnappen. Men erkent ook dat het noodzakelijk is dat de samenleving hier iets aan doet. Tegelijkertijd zijn er veel mensen die op een of andere manier proberen hun geest te verbeteren. Dit kan door verschillende vormen van psychologie, mindfulness, diverse spirituele stromingen.
Maar naarmate we verder de Gouden Eeuw ingaan, zullen die seculiere democratieën gaan inzien dat je een universele spirituele visie kunt hebben die individuele religies transcendeert. En dat die universele spirituele visie verband houdt met het uitbreiden en laten groeien van de menselijke geest, het menselijke potentieel. Er zal erkenning komen dat de landen die dit het beste zullen doen, de landen zijn die het meest creatief zijn, en dat de landen die het meest creatief zijn, mensen hebben die het meest creatief zijn, omdat ze het hogere potentieel van de menselijke geest hebben onderzocht. Het is een complete verspilling om samenlevingen te hebben waarin de overgrote meerderheid van de mensen slechts een paar procent van hun mentale capaciteiten gebruikt.
Het zal duidelijk worden dat mensen een veel groter potentieel hebben dan tegenwoordig en dat de landen die dit het beste zullen doen, de samenlevingen zijn die dit beste doen in de Gouden Eeuw, de landen zijn die zich erop richten om mensen te helpen hun potentieel te vergroten, hun potentieel te onderzoeken, de capaciteiten van hun geest vergroten. Niet alleen met betrekking tot iets produceren, maar ook ten aanzien van het vinden van innerlijke rust en harmonie, zodat ze psychologisch goed kunnen functioneren. Met andere woorden, er zal een verschuiving plaatsvinden omdat men zal inzien dat het, om werkelijke gerechtigheid te bieden, niet voldoende is om wetten, wetshandhaving, bestraffing en een strafrechtelijk systeem te hebben.
Maar het is noodzakelijk om een heel systeem te hebben dat net zo uitgebreid is als het huidige rechtssysteem, maar dat slechts op één ding gericht is: mensen helpen het menselijke potentieel te onderzoeken, de beperkingen in hun psyche te overwinnen, de obsessies te overwinnen die problemen creëren voor zowel het individu als de samenleving. Dat mensen op het punt komen waarop het wetshandhavingssysteem geleidelijk aan overbodig wordt, want als je verder de Gouden Eeuw ingaat, zul je samenlevingen krijgen waarin misschien nog wel wetten zijn, maar bijna niemand ze overtreedt.
Dan heb je geen samenleving meer waarin een substantieel deel van de bevolking werkt aan het maken van wetten, het interpreteren van wetten in de rechtbanken, bij de politie werken die de wet handhaaft of tot het gevangenispersoneel behoren dat mensen in de gevangenissen houdt. Ook heb je niet een bepaald percentage mensen die in de gevangenis zitten en daarom geen productief werk in de samenleving kan doen. In plaats daarvan heb je steeds meer mensen die productief werk doen, die met nieuwe ideeën en uitvindingen op de proppen komen, en je hebt mensen die met hun hoofd werken om het menselijke potentieel te onderzoeken, en daardoor de hele samenleving omhoogtrekken.
De creativiteit en het sociale bewustzijn vrijmaken
Dit is een hogere vorm van een rechtssysteem waarin men ziet dat wetten en straffen een lagere manifestatie zijn van het feit dat mensen hun psyche niet hebben ontwikkeld. En naarmate je psyche zich ontwikkelt, zullen deze beginnen te vervagen, kleiner worden, minder hulpbronnen in beslag nemen en daardoor hulpbronnen vrijmaken. Kijk maar naar een land als de Verenigde Staten. Hoeveel mensen zitten er in de gevangenis? Hoeveel mensen werken er in het gevangenissysteem? Hoeveel wetshandhavers zijn er? Steeds uitgebreidere overheidsinstanties houden iedereen in de gaten. Steeds meer advocaten. Stel je voor dat al deze mensen, zowel de gevangenen in de gevangenissen als degenen in het systeem, de vrijheid kregen om iets constructiefs te doen, om daadwerkelijk iets in de samenleving te produceren, of het nu goederen of diensten zijn.
Stel je eens voor wat dat zou betekenen voor de economie, de groei van de economie, de groei van de productiviteit, en kijk eens hoeveel uitvindingen er gedaan zouden kunnen worden als deze mensen zich zouden kunnen concentreren op het naar voren brengen van nieuwe ideeën in plaats van wetten opleggen of ontsnappen aan wetten. Het zal een enorme impuls voor de economie zijn. Het zal natuurlijk niet van de ene op de andere dag gebeuren, het zal geleidelijk aan gebeuren, maar projecteer dit niettemin op de toekomst en zie samenlevingen waarin alle mensen die nu gevangenzitten in dit systeem, vrij zijn om iets te doen wat waarde heeft voor de samenleving en individuen.
Wat zie je als je teruggaat naar de feodale samenlevingen van Europa? Je had een kleine groep, de koning en de edelen, en misschien nog een paar anderen hier en daar, die wat ruimte hadden voor creativiteit, maar de overgrote meerderheid van de bevolking had geen enkele ruimte om creatief te zijn. Ze konden eigenlijk niets veranderen in hun dagelijks leven of iets bedenken wat de samenleving zou veranderen. Maar zie eens dat de hele economie zich destijds op een bepaald niveau bevond, een niveau dat heel veel lager is dan je tegenwoordig in de democratische landen ziet. Wat heeft die toename van de welvaart veroorzaakt? Dat een steeds groter percentage van de bevolking de vrijheid kreeg om creatief werk te doen, om iets creatiefs te doen. De creativiteit is vrijgekomen.
Wat is creativiteit? Het is de Christusgeest die altijd op zoek is naar meer. Creativiteit brengt iets voort dat meer is dan je nu hebt. Dat is de essentie van de Christusgeest. Hoe zorg je voor een welvarender samenleving? Door creativiteit, maar die wordt tot stand gebracht door Christus in het individu te bevrijden. Waarom was de Sovjet-Unie financieel onhoudbaar? Waarom ging de Sovjet-Unie geleidelijk aan achteruit totdat Gorbatsjov besefte dat die op korte termijn tot een economische ineenstorting zou leiden, tenzij hij probeerde het systeem te hervormen? Omdat er geen ruimte was voor creativiteit. Waarom wordt China nu geconfronteerd met een economische crisis? Waarom heeft China een economische expansie doorgemaakt? Alleen maar omdat de democratische landen China als fabriek van de wereld gebruiken. Dit was niet te danken aan een snelle stijging van de productiviteit van de Chinese bevolking, omdat ze nog steeds heel erg onderworpen zijn aan het communistische systeem. Waarom worden ze nu geconfronteerd met een economische crisis? Omdat ze de creativiteit niet in genoeg mensen hebben vrijgemaakt. Het is gedeeltelijk gekomen door de interactie met westerse bedrijven, maar niet genoeg om van China een duurzame samenleving te maken.
Het grotere plaatje dat voor groei in alle aspecten van de samenleving zorgt, is dat je Christus bevrijdt in de vorm van het vrijmaken van de creativiteit van mensen, hun creatieve vermogen, hun creatieve drive. En dan wordt de wet van kracht: “aan hem die heeft, zal meer gegeven worden,” omdat de Christusgeest de talenten vermenigvuldigt. Dat zorgt ervoor dat een samenleving een gigantische sprong maakt van een beperkte economie naar een vrijere economie. Zelfs in democratische landen bestaat er natuurlijk nog steeds een machtselite die probeert de economische groei te beperken door de rijkdom in eigen handen te concentreren. En het belangrijkste voorbeeld hiervan is natuurlijk nog steeds de Verenigde Staten. Maar zelfs dat zal veranderen omdat er in de Verenigde Staten al een beweging gaande is om de invloed van de machtselite in te perken. Die heeft nog geen kritische massa bereikt, maar het is in ieder geval een begin. En stel je eens voor wat er zou gebeuren als deze neiging om rijkdom in de handen van een kleine elite te concentreren door een democratische natie wordt gestopt. Dan zal er opnieuw een explosie van economische welvaart komen.
Kijk naar de Verenigde Staten. Er is geen openbaar gezondheidszorgsysteem. Kijk naar de Scandinavische landen die wel over openbare gezondheidszorgsystemen beschikken. Er zijn mensen in Amerika die hiernaar kijken en zeggen: “Hoe kunnen ze zich dat veroorloven?” En dan kijken ze naar de belastingdruk en zeggen ze: “Hoe kunnen mensen dit accepteren?” Maar je beseft dat dit komt omdat je, wanneer je naar die Christusgeest reikt, die zowel creatief is maar ook sociaal bewustzijn heeft en het geheel probeert te verbeteren, een vermenigvuldigingsfactor hebt en de economie naar een hoger niveau zal worden getild. Er zijn mensen die zullen zeggen: “Maar de Verenigde Staten kon zich geen openbaar gezondheidszorgsysteem veroorloven.” En dat geldt ook voor de huidige economie. Maar als je de stap doet om creativiteit vrij te maken, de concentratie van rijkdom in de handen van de machtselite vermijdt en het sociale bewustzijn vergroot, zodat mensen zullen zeggen: “Ja, we zijn bereid extra belasting te betalen om iedereen gezondheidszorg te geven”, dan zorgt de vermenigvuldigingsfactor ervoor dat jij je het kunt veroorloven.
Ik zeg zeker niet dat de Scandinavische landen het perfecte systeem hebben. Dit vereist voortdurende aanpassing. Maar ik zeg wel dat er sprongen kunnen worden gemaakt door de creativiteit en het sociale bewustzijn vrij te maken. Want wat is sociaal bewustzijn? Creativiteit is gemakkelijk, dat is het verlangen om meer te zijn. De drang van een individu om zijn uiterlijke situatie te verbeteren, om zichzelf te verbeteren, dat is creativiteit. Maar wat is sociaal bewustzijn? Dit is ook het verlangen om meer te zijn door te zeggen: “Ik probeer niet alleen mezelf te verheffen, ik ben bereid het geheel te verheffen. En ik kan mezelf niet toestaan om een multimiljardair te worden die zoveel geld heeft als de arbeiders die voor mij werken en dingen in Amazon-dozen stoppen en ze verzenden, werken voor het laagst mogelijke loon, en ik daarmee weg kan komen.” Wanneer je contact maakt met de Christusgeest, word je geen Jeff Bezos die mensen zo weinig mogelijk probeert te betalen en zo weinig mogelijk belasting probeert te betalen. In plaats daarvan zeg je: “Hoe kan ik de rijkdom waar ik nu zeggenschap over heb, gebruiken om de situatie voor anderen te verbeteren, om het geheel te verbeteren?”
Christus beschermt het geheel
Ik heb jullie slechts een glimp gegeven van hoe samenlevingen zullen veranderen als we de Gouden Eeuw ingaan die mijn geliefde Saint Germain voor deze planeet heeft gepland. Er zullen uiteraard nog veel meer dingen veranderen. Er zullen enorme veranderingen plaatsvinden, veranderingen die de meeste mensen niet kunnen voorzien of zich voorstellen, maar ook veranderingen die op dit moment door de meeste mensen niet geaccepteerd zullen worden, omdat ze deze samenleving in stand willen houden waardoor ze de illusie kunnen houden dat ze als apart zelf voordeel kunnen behalen en ermee weg kunnen komen.
En de grootste ironie in dit opzicht zijn, zoals ik al zei, de christenen die geloven dat ze weg kunnen komen met het overtreden van de geboden van Christus, omdat hun interpretatie van het christendom hen laat denken dat Jezus verplicht is hun zonden op zich te nemen, zodat ze kunnen blijven zondigen en toch het gevoel hebben dat ze een goede christen zijn. Maar dit heeft Jezus het doodsbewustzijn genoemd. Laat de doden hun doden begraven. En ze zullen niet naar het bruiloftsfeest gaan omdat ze het bruiloftskleed van het Christusbewustzijn niet hebben aangetrokken. In plaats daarvan zullen ze, door hun eigen bewustzijn en hun weigering om naar de balk in hun eigen oog te kijken, aan handen en voeten gebonden zijn door hun eigen bewustzijnsstaat.
Ze binden zichzelf zo vast dat ze zich nauwelijks kunnen bewegen en zullen in de buitenste duisternis worden geworpen, waar geween en tandengeknars is. Christus werpt hen niet uit, maar zij houden zichzelf uit de eenheid van Christus. Ze gebruiken het voorbeeld van Jezus om het uit de eenheid van Christus, het bruiloftsfeest, te blijven. Christus werpt je niet uit, maar Christus bewaakt de eenheid en degenen die zich in het bewustzijn van gescheidenheid bevinden, kunnen niet naar het bruiloftsfeest. Daarom zegt Christus: “Gij zult er niet binnengaan.” Niet omdat Christus mensen straft, maar omdat Christus het geheel beschermt en daarom degenen buitenhoudt die het geheel willen beschadigen of neerhalen. Het geheel wordt meer.
Degenen die zich niet bij die opwaartse beweging van Christus willen aansluiten, kunnen het bruiloftsfeest of de gemeenschap van Christus niet betreden. Zij lijken op de Schriftgeleerden en farizeeërs. En wat heeft Jezus zo vaak gezegd? “Schriftgeleerden en farizeeërs, hypocrieten, jullie gaan niet bij jezelf naar binnen en wie dat wel wil, wordt tegengehouden.” Dit kun je van veel hedendaagse christenen zeggen, vooral de christelijke leiders die niet bereid zijn het bewustzijn van Christus binnen te gaan en hun kudde ervan weerhouden om naar binnen te gaan. En dit geldt voor zowel de predikers in kleine fundamentalistische kerken die je in alle uithoeken van Amerika aantreft, als de leiders van de Russisch-Orthodoxe Kerk en de paus zelf. Schriftgeleerden en farizeeërs. Priesters en kardinalen. pausen. Hypocrieten, en jullie zullen pas slagen wanneer jullie die gescheiden zelven laten sterven en naar een ervaring van de Christusgeest reiken en jezelf herboren laten worden als een wezen dat verbonden is met de Christus in jou en met de Christus in allen.
Ik verzegel jullie in de Vlam van Gerechtigheid die ik voor de aarde in stand houd. En ik dank jullie dat jullie bereid zijn de zenders te zijn die deze boodschap op het collectieve bewustzijn projecteren, zodat veel mensen die kunnen oppikken en rechtop kunnen gaan zitten en er aandacht aan kunnen schenken en zich kunnen afvragen wat er is veranderd. Je schenk jullie mijn dankbaarheid en mijn vreugde.