De Psychologische Klok: een nieuwe Cyclus van spirituele Acceleratie

 

Geascendeerde Meester Moeder Maria, 4 januari 2025. Nieuwjaarswebinar van 2025

IK BEN de Geascendeerde Meester Moeder Maria en aangezien ik de vertegenwoordiger ben van de Goddelijke Moeder voor de aarde, doe ik mee op alle stralen en heb ik van nature een band met alle stralen, de zeven stralen en de Achtste Straal daarna. Ik ben net als Saint Germain dolblij met deze uitgave van licht door de aartsengelen en de Elohim. Dit is werkelijk een keerpunt waar ik al lange tijd naar uitkijk in de hoop dat een cruciaal aantal mensen dit keerpunt zou bewerkstelligen door te reageren, door hun bewustzijn te verhogen, door hun eigen psyche te onderzoeken en door een vorm van spirituele leer en techniek te gebruiken om hun bewustzijn te verhogen, en zo bij te dragen aan het verhogen van het collectieve bewustzijn tot een cruciale hoogte, het omslagpunt waardoor dit licht vrijgegeven zou kunnen worden.

Ik was al een tijdje van plan om een lering te geven die je in het algemeen kan helpen bij het navigeren door de psychologische uitdagingen waar je op aarde mee te maken krijgt en aangezien we nu in deze twaalfjarige cyclus komen, vind ik dit een gunstig moment. Er zijn studenten van de geascendeerde meesters die weten dat ik in de vorige dispensatie, de Summit Lighthouse, iets heb gegeven dat de Kosmische Klok heet, wat in feite een hulpmiddel is om je persoonlijke psychologische cycli in kaart te brengen, maar ook karmische astrologische cycli op basis van het uitzetten van de twaalf equinoxen op de wijzerplaat van een klok. Elke lijn vertegenwoordigt een van de equinoxen en een bijbehorende Godeigenschap en de vervormingen van die eigenschap.

De psychologische klok
Ik wil nu echter geen voortzetting van de leringen over de Kosmische Klok geven. Het is niet de bedoeling dat die de leringen over de Kosmische Klok vervangen voor degenen die deze nog steeds waardevol vinden. Ik zeg niet dat dit een geavanceerdere of hogere lering is, maar het is misschien een praktischer lering om met psychologische problemen om te gaan. Deze klok die we de Psychologische Klok zouden kunnen noemen, kun je gebruiken om bepaalde cycli in je persoonlijke leven te zien. We zullen bij de Psychologische Klok niet de equinoxen gebruiken, maar de stralen, alle vijftien.

De cirkel is rond
Je kunt visualiseren dat je naar een ouderwetse wijzerplaat kijkt met de lijn van twaalf uur bovenaan, daarna de één, twee, drie, vier, vijf, enzovoort, totdat je de lijn van elf uur bereikt en daarna ben je weer bij de twaalf. We zullen visualiseren dat de twaalf ook het nulpunt is, het beginpunt. Bij de nullijn, de nuluurlijn, begin je met de Eerste Straal. Van nul tot één wordt die ruimte vertegenwoordigd door de initiaties van de Eerste Straal. Je kunt zeggen dat je begint met je geboorte, dit is de nullijn, en gedurende het eerste jaar van je leven word je geconfronteerd met de initiaties vanuit een psychologisch perspectief van de Eerste Straal van Goddelijke Kracht, Goddelijke Wil, Goddelijke Creativiteit. Nu realiseer ik me natuurlijk volledig dat je daar nog niet veel aan hebt wanneer je jonger bent dan één jaar. Maar we moeten ergens beginnen en doorgaan totdat je een leeftijd bereikt waarop je bewust gebruik kunt maken van deze lering, wat die leeftijd ook is.

Van één tot twee uur heb je te maken met de initiaties van de Tweede Straal. Je kunt natuurlijk voor al deze lijnen, zoals we ook zullen doen, de eigenschappen van elke straal uitzetten, de uitdagingen waar je op elke straal voor staat, en dit kan je een idee geven van de uitdagingen waar je op een bepaalde leeftijd, in een bepaald jaar, mee te maken hebt. Van de lijn van twee naar drie uur, enzovoort naar de vierde, vijfde, zesde en zevende. Van de zesde naar de zevende heb je te maken met de Zevende Straal. Van de zevende tot de achtste heb je te maken met de Achtste Straal van Integratie. Van de achtste naar de negende, de Straal van Evenwicht. Van de negende naar de tiende de Straal van Transparantie en van de tiende naar de elfde de Straal van Transcendentie en van de elfde naar de twaalfde de Straal van Wedergeboorte. Dan is er één volledige omwenteling van de klok klaar. Hebben we je echter niet verteld dat er 15 stralen zijn? En wat dacht je van de laatste drie geheime stralen? Laat ik eerst even een gedachte afmaken.

De laatste drie geheime stralen
Je kunt beginnen bij je geboorte. Begin aan de kosmische klok; het eerste jaar, de Eerste Straal, enzovoort. Dan kom je bij twaalf jaar en heb je één ronde op de klok gedaan, en dan is de vraag wat je gaat doen? De meeste mensen die twaalf jaar oud zijn en de tienerjaren ingaan, doen nog een ronde op de klok met de twaalf lijnen. Dan kom je op de leeftijd van vierentwintig jaar. Het is voor de meeste mensen nog steeds niet gemakkelijk om iets anders te doen dan nog een ronde op de klok. Maar als jij je misschien bewust wordt van het spirituele pad, door een leer van een geascendeerde meester te gebruiken, door onze hulpmiddelen te gebruiken om je psychologische problemen te transformeren, dan kun je op een punt komen waarop je weer de lijn van twaalf uur bereikt en dan heb je het potentieel om uit de cirkel te breken. Dat doe je omdat jij beseft dat de twaalf lijnen op de klok zich op de omtrek van de cirkel bevinden, maar dat er ook een midden is, dat de dertiende Straal van de Creatieve Stroom vertegenwoordigt. Op dat moment kun je naar het midden gaan en wanneer je in het midden bent, kun je naar de twaalf lijnen van de klok kijken en intuïtief voelen of er nog een bepaalde lijn is waar je iets nog niet hebt opgelost? In plaats van de lijnen te volgen kun je dan direct van het centrum naar die lijn gaan.

Stel dat je voelt dat je iets niet hebt opgelost op de Achtste Straal, of de lijn van acht uur. Je hoeft niet langs de één, de twee, de drie, de vier, de vijf, de zes, de zeven te gaan om bij de acht te komen. Je gaat direct vanaf het midden naar de achtste. Daarna, wanneer je in het midden bent geweest, hoelang dat ook duurt, en in het ideale geval zou dat een jaar kunnen duren, maar het zou ook langer kunnen duren, kun je de volgende stap zetten. Je kunt je realiseren dat jij je tot dan toe hebt gericht op de individuele lijnen van de klok, maar de lijnen zijn getekend op de cirkel die de buitengrens van de klok vormt en die wordt vertegenwoordigd door de Veertiende Straal van je Aanwezigheid Delen. Zodra je op die cirkel bent, realiseer jij je dat de lijnen van de klok vastliggen, maar dat de cirkel zelf kan worden gedraaid, hij kan roteren en dat betekent dat je naar elke lijn van de klok kunt gaan waarvan je voelt dat je iets hebt wat je wilt delen, een aspect van je Aanwezigheid dat je op die lijn wilt delen. Met andere woorden, je hoeft dan niet eerst je Aanwezigheid te delen op één uur of het nul uur en daarna van één naar twee en naar drie uur, enzovoort. Je kunt gaan waar jij je ook maar toe geroepen voelt om je Aanwezigheid te delen op een bepaalde straal.

Wanneer je het gevoel hebt dat je dit voldoende hebt gedaan, kun jij je er bewust van worden dat er nog een Vijftiende Straal is die we niet echt hebben beschreven en waar we niet al te veel woorden aan hebben willen besteden om te voorkomen dat je mentale beelden vormt, maar we hebben het woord onvoorwaardelijkheid gebruikt. Waar komt dat mee overeen op de Kosmische Klok? Waar heb je de wijzerplaat op getekend? Op een wit vel papier. De Vijftiende Straal vertegenwoordigt de kosmische achtergrond waarop alles, elke vorm, is gemodelleerd. Die is onvoorwaardelijk, ongeconditioneerd, door elke vorm die wordt uitgedrukt, omdat die komt vóór de vormen komen en daarom is er een energiestroom van het onvoorwaardelijke naar de wereld van vorm, maar er gaat geen stroom of projectie van de wereld van vorm naar het onvoorwaardelijke. Je kunt je echter wel afstemmen op die stroom en dit kan je helpen om je Aanwezigheid nog beter te delen.

Ik zeg dat je als student van een geascendeerde meester terug kunt kijken op je leven, je leeftijd kunt uitzetten; waar ben je geweest op de kosmische klok? Op welke lijn sta je nu? Voor welke initiaties sta je? Dan kun jij je richten op het slagen voor de initiaties totdat je weer een ronde hebt doorlopen en dan kun je overwegen: Ben ik klaar om naar het midden te stappen of heb ik het gevoel dat ik nog een ronde moet doen?

Nu zou je kunnen zeggen dat het mogelijk is dat je op een bepaald punt, en voor veel mensen zal dat zijn wanneer je zesendertig jaar wordt, wanneer je de cirkel drie keer rond bent gegaan, op elke lijn van de klok naar het midden kunt stappen. Ik vraag je niet om hier heel rigide over te zijn, maar aan de andere kant vraag ik je ook om niet in gedachten te beslissen dat je klaar bent om naar het midden te stappen. Laat het gewoon intuïtief van binnenuit komen.

De planetaire psychologische klok
Natuurlijk zullen we hier meer over vertellen, maar ik wilde de contouren schetsen van wat ik nu zeg. Waar kun je het voor gebruiken? Je kunt het gebruiken om hem te vergelijken met de twaalfjarige cyclus. Je persoonlijke cyclus begint bij je geboorte, maar de aarde begint met Nieuwjaar aan een nieuwe cyclus op de lijn van twaalf uur.

Het jaar van de Eerste Straal
Het komende jaar, 2025, zal worden gedomineerd door de Eerste Straal. Je kunt daar dus je voordeel mee doen door oproepen te doen aan de meesters van de Eerste Straal en oproepen te doen dat deze meesters mensen zullen helpen om voor deze initiatie te slagen. Ze moeten de wil hebben om creatief te zijn en creativiteit begint als je verder kijkt dan je huidige mentale kader, je mentale kader gaat onderzoeken en verder kijkt, en het Christuslicht dat neerdaalt, zal mensen uitdagen om dit te doen. Je kunt die visie voor ogen houden; je kunt oproepen doen dat mensen zich kunnen afstemmen op de noodzaak om het oude in twijfel te trekken, om verder te kijken dan het oude. En het volgende jaar (2026) zal het jaar van de Tweede Straal van Wijsheid zijn maar ook een bepaald evenwicht omdat veel mensen op de wereld van tegenwoordig zijn begonnen verder te kijken dan datgene waarmee ze zijn opgevoed om te geloven, hun ‘mentale kader bij de geboorte’, zouden we kunnen zeggen, maar nu staan ze open voor van alles en nog wat, en worden ze heen en weer getrokken door al die vergezochte theorieën. Er is behoefte aan de evenwicht brengende wijsheid die ervoor zorgt dat jij je blijft afstemmen op de Christusgeest, zodat je al die alternatieve ideeën kunt evalueren en de ideeën eruit kunt halen die duidelijk niet in evenwicht zijn en je tot een op angst gebaseerde reactie aanzetten.

Je kunt daar natuurlijk mee doorgaan langs de diverse stralen naar de geheime stralen en de planeet een grote dienst bewijzen in de komende twaalfjarige cyclus door oproepen te doen voor andere mensen. Je kunt natuurlijk ook de oproepen voor jezelf doen en nadenken over hoe jij je beter kunt afstemmen op deze cyclus. Wat moet je dan doen? Ik moedig je aan om je eerst te concentreren op de twaalfjarige cyclus van de planeet. Besteed hier wat tijd en energie aan, maar als je nog tijd en aandacht over hebt, gebruik dan de lering om je persoonlijke cyclus uit te stippelen. Waar sta je op basis van je leeftijd? En als je tijd hebt, doe dan beide zodat je zowel je persoonlijke cyclus als de planetaire cyclus tegelijkertijd doorloopt. Maar zoals ik al zei, als je hier geen tijd en aandacht voor hebt, concentreer je dan op de planetaire cyclus.

Ik zeg niet dat je hier vele uren aan moet besteden. Het kan voldoende zijn om een paar simpele oproepen te doen. De ene dag kun je bijvoorbeeld de oproepen doen aan de Chohan van de planetaire straal en de Chohan van je persoonlijke straal. De volgende dag aan de Aartsengel, de dag erna aan de Elohim, enzovoort. Het hoeft niet zoveel tijd te kosten. Wanneer je een stap naar achteren doet, kun je deze lering ook gebruiken om te kijken naar wat er op de wereld gebeurt en kun je bijvoorbeeld in het komende jaar, 2025, zien dat de leiders die misbruik maken van hun macht, uitgedaagd zullen worden. Er zal een groeiend besef komen dat we leiders nodig hebben die hun macht niet misbruiken, maar die een hoger principe respecteren dan hun eigen ideologische wereldbeeld en jij kunt dat de komende jaren ook doen. Dit zal je in staat stellen om beter te begrijpen wat er gebeurt en betere oproepen te doen, als je de noodzaak ervan inziet.

De noodzaak van een evenwichtige aanpak
De reden dat ik een tijdje heb gewacht met het uitbrengen van dit hulpmiddel is dat ik natuurlijk heb gezien hoe mensen de kosmische klok gebruikten en sommigen werden daar heel rigide in. Sommigen probeerden zelfs de uren van de dag op de kosmische klok te zetten. Je zou zelfs naar segmenten van vijf minuten van elk uur kunnen gaan, maar dat wordt te veel. Het is gewoon niet praktisch. Anderen richten zich meer op de vervormingen van de twaalf lijnen dan de positieve eigenschappen. Ze waren meer gefocust op het vermijden van de vervormingen dan op het manifesteren van de positieve eigenschappen en dit is ook niet de optimale aanpak. Anderen verloren hun interesse, gebruikten die niet, maar vooral omdat het te veel voor hen werd. Ze waren te rigide. Ik hoop dat je er een evenwichtiger benadering voor kunt vinden en de reden dat ik het de psychologische klok noem, is dat het in de eerste plaats een middel is om psychologische problemen op te lossen.

Dit geldt voor jou persoonlijk; dat kun je ook gemakkelijk zien, maar het geldt ook op planetair niveau, want wanneer je hier oproepen voor doet, help je andere mensen, die bereid zijn om zich af te stemmen, hun psychologische problemen op te lossen. En natuurlijk is het een onderdeel van groei op het pad naar Christusschap, dat je als je het zesennegentigste niveau nadert, verder kijkt dan jezelf en anderen probeert te helpen en op die manier het collectieve bewustzijn verhoogt. Eerst ontstijg jezelf het collectieve bewustzijn en dan probeer je het collectieve bewustzijn te verhogen door andere mensen te helpen om zelf het collectieve bewustzijn te ontstijgen. Je verheft jezelf niet boven het collectieve bewustzijn in de betekenis dat je er geen deel van uitmaakt, maar je wordt er niet door naar beneden getrokken, en als jij niet door het collectieve bewustzijn naar beneden wordt getrokken, trek je het collectief op natuurlijke wijze op en dit is natuurlijk het doel van het uitgeven van dit licht en niet om chaos en een omwenteling te veroorzaken. Het eigenlijke doel is het collectieve bewustzijn verhogen, zodat dingen op planetair niveau kunnen beginnen te veranderen. Ik ben nu klaar met mijn opmerkingen over de psychologische klok.

De vooruitgang erkennen
Ik wil ook van de gelegenheid gebruikmaken om andere kwesties te bespreken. Laat ik beginnen met jullie, onze directe studenten, die deze dispensatie gebruiken. We hebben in vorige dispensaties behoorlijk wat mensen aangetrokken die de behoefte hadden om zich speciaal te voelen, om te voelen dat ze iets speciaals hadden gedaan voor de planeet, voor de geascendeerde meesters, ze hebben de behoefte om herkend te worden, om erkend te worden, geprezen te worden, enzovoort. In deze dispensatie hebben we niet zo veel mensen aangetrokken die deze behoefte hadden, maar natuurlijk hebben sommigen van jullie die behoefte wel, maar jullie hebben ook de hulpmiddelen om die te overwinnen. In deze dispensatie hebben we voornamelijk mensen die aan zichzelf willen werken en jullie hoeven niet bij elke stap op het pad begeleid, aangespoord en vooruitgeduwd te worden. Jullie zijn zelf wel gedreven, zijn zelf wel gemotiveerd.

Niettemin vind ik het passend om jullie te laten weten dat jullie als wereldwijde beweging, ook al hebben jullie geen duidelijk georganiseerde beweging, maar alle studenten die gebruik hebben gemaakt van deze dispensatie, van onze leringen en onze hulpmiddelen, de afgelopen jaren een aanzienlijk veel vooruitgang hebben geboekt, zodat jullie een cruciale massa hebben bereikt en we kunnen zeggen dat de Christus klaar is om in jullie geboren te worden, als een beweging van mensen. Dit betekent niet dat hij automatisch in ieder van jullie geboren wordt. Ik wijs erop dat jullie zoveel vooruitgang hebben geboekt dat jullie die vooruitgang bewust kunnen erkennen en dat jij kunt overwegen wat het voor jou persoonlijk betekent dat de Christus in jou geboren wordt. Als je niet het gevoel hebt dat je er helemaal klaar voor bent om dit te accepteren, overweeg dan eens wat moet je oplossen voordat je dat punt bereikt.

Sommigen van jullie zullen moeten overwegen of jullie eraan toe zijn om meteen te zeggen: “Ja, ja, ik ben klaar!” maar je bent er nog niet echt klaar voor. Je hebt nog iets niet opgelost wat je niet hebt gezien. Werk er dan aan om het te zien, vraag andere mensen, vraag ons om je innerlijke leiding te geven. Zonder er al te veel ophef over te maken wil ik jullie gewoon laten weten dat je een keerpunt hebt bereikt waarop je klaar bent om je pad op een ander niveau te brengen. Wat dat voor jou individueel betekent, is aan jou. Wat dat voor jou betekent, of je meer samenkomt, samenwerkt, samen werkt, elkaar helpt, is ook aan jou.

Spirituele bewegingen op een nieuw niveau brengen
We hebben bewust geen organisatie gevormd zoals de Summit Lighthouse of de I AM Movement die een rigide organisatiestructuur hadden waarin mensen zich moesten aanpassen of vertrekken. We proberen nu een meer gevarieerdere, inclusieve beweging te vormen waarin jij het zelf mag beslissen. Ik zeg alleen maar dat het misschien tijd voor jou is om op zijn minst te overwegen hoe je jouw pad, jouw beweging sneller op een nieuw niveau kunt brengen. Ik wil ook zeggen dat dit niet alleen het geval is voor jullie beweging. Er zijn andere spirituele bewegingen op de planeet die, zelfs zonder kennis van de leringen van de geascendeerde meesters, ook afgestemd zijn op de cycli, ook steeds afgestemd zijn op de energie die we hebben uitgegeven en daardoor ook aanzienlijke vooruitgang hebben geboekt. Er is wereldwijd een bepaald fenomeen van een gevarieerde groep van spirituele bewegingen die ook een bepaald cruciaal niveau hebben bereikt en hoewel de meeste van hen niet eens zouden willen luisteren naar wat een geascendeerde meester via deze boodschapper zegt, wil ik toch benadrukken dat het een gunstig moment is, vanwege het begin van deze cyclus van twaalf jaar, waarop spirituele bewegingen verder kunnen kijken dan zichzelf en nadenken over wat ze kunnen bereiken door op een of andere manier samen te werken.

Zou je meer voor de aarde kunnen bereiken? Zou je meer kunnen bereiken om mensen te helpen door met hen samen te werken? Een van de aspecten zou kunnen zijn dat er bewegingen zijn die naar bepaalde leringen van andere bewegingen kijken, bepaalde hulpmiddelen van andere bewegingen. Er zijn organisaties die er profijt van zouden kunnen hebben als ze een aantal van de leringen zouden gebruiken die we via deze boodschapper hebben gegeven; een aantal hulpmiddelen, decreten, invocaties, meditaties, en we geven mensen natuurlijk toestemming om dit te doen, er is geen exclusiviteit. Hoewel het materiaal om praktische redenen auteursrechtelijk beschermd is, kan iedereen die dat wil, toestemming krijgen om het te gebruiken.

Tijd om ons af te vragen waarom het leven zo moeilijk is
Daarnaast is er een grote groep mensen die niet in een spirituele beweging zitten, die zich niet bewust zijn van het spirituele pad, althans niet bewust, die zich niet bewust zijn van spirituele leringen. Ze staan er ook niet per se negatief tegenover, maar het is gewoon niet de focus van hun aandacht geweest. Er zijn veel mensen op de hele wereld die hun bewustzijn ook hebben verhoogd naar een cruciaal niveau en klaar zijn om de samenleving in een grotere hoedanigheid te dienen dan ze tot nu toe hebben gedaan. Veel van deze mensen hebben zich al beziggehouden met diverse aspecten van de samenleving, maar veel mensen hebben het nog niet helemaal aangedurfd om naar buiten te treden. Daarom zend ik, zoals we natuurlijk doen bij alles wat we zeggen, impulsen naar het collectieve bewustzijn, zodat mensen ze kunnen oppikken en beseffen dat het tijd is om dat te doen. Het is tijd om uit je eigen schulp te kruipen en actief deel te nemen aan de samenleving. Dit kun je natuurlijk veel gemakkelijker doen in democratische samenlevingen, maar er zijn overal mensen die er klaar voor zijn om verder te gaan.

Nu, als je kijkt naar al die mensen, studenten van de geascendeerde meesters, spirituele mensen en de mensen die niet bij een spirituele beweging zitten, maar die hun bewustzijn hebben verhoogd: waar zijn ze allemaal klaar voor? Ze zijn er allemaal aan toe om iets te onderzoeken waar we het over hebben gehad: Waarom is het leven zo moeilijk? Waarom zijn er zoveel ontberingen? Waarom zijn er zoveel beperkingen en armoede en conflicten en oorlogen op aarde? Is het de enige manier waarop het kan? Is dit natuurlijk? Is de aarde een natuurlijke planeet? Is wat er op aarde gebeurt natuurlijk? En veel mensen zijn eraan toe om te beseffen dat dit niet natuurlijk kan zijn. Het kan niet onvermijdelijk zijn, waarom is het dan zo?

Een verschuiving in bewustzijn
En veel van hen zijn eraan toe om te begrijpen, zoals we al hebben uitgelegd, dat het zo is vanwege de machinaties van een kleine machtselite. Ze hoeven ze geen gevallen wezens te noemen, maar ze moeten wel de narcistische persoonlijkheidsstoornis, de sociopathische en psychopathische neigingen bij sommige leiders uit de geschiedenis en sommige leiders van tegenwoordig zien. En dan moeten ze beginnen te zeggen dat dit zo niet langer door kan gaan, we hebben genoeg van deze vorm van leiderschap. Nogmaals, ik spreek dit uit naar het collectieve bewustzijn, en dit wordt vergroot door jullie chakra’s, om die mensen wakker te maken die wakker kunnen worden, zodat ze zich kunnen afstemmen op het licht dat wordt vrijgegeven, en ze op hun eigen manier, zonder zich bewust te zijn van het licht dat wordt vrijgegeven, toch op de golf kunnen surfen. Ze kunnen een verschuiving voelen. Ze kunnen voelen dat er iets nieuws is gebeurd. Er is een nieuwe kans, een nieuwe dag breekt aan. Ze zien de donkere wolken uiteengaan en er schijnt een lichtstraal doorheen en ze realiseren zich dat er iets is veranderd en dat het tijd is om vooruit te gaan.

Dat zal mensen in staat stellen om het licht dat wordt vrijgegeven te accepteren, te internaliseren, de talenten te vermenigvuldigen en de samenleving te veranderen, zodat we die harde klappen niet hoeven te zien om mensen te laten ontwaken. Je kunt zeggen: Wat wekt de mensen? Dat is altijd een verandering van bewustzijn. Wat brengt een verandering van bewustzijn teweeg? De Harde Leerschool, de school waarop harde klappen vallen, fysieke gebeurtenissen op de wereld. Waarom? Omdat een fysieke gebeurtenis moeilijker te ontkennen is dan een impuls in de emotionele, mentale of identiteitslichamen. Zou Duitsland zijn veranderd als die niet de oorlog had verloren en de Holocaust niet was ontdekt? Die heel harde klap was ervoor nodig om het bewustzijn van veel Duitsers te veranderen.

Maar had het ook zonder dat kunnen gebeuren? Ja, natuurlijk. Omdat dit gebeurde in andere landen die niet dezelfde harde klappen hoefden te krijgen. Kan het vandaag gebeuren zonder de harde klappen? In veel landen wel. Maar hoe zal het dan gebeuren? Door de mensen die het meest bewust zijn, die we de top tien procent hebben genoemd, die op de golf mee surfen, die ze omhoogtrekken zodat steeds meer mensen in staat zijn om te veranderen en deze vragen te stellen en te erkennen: “We hebben genoeg van de ontberingen, genoeg van de sleur.”

De vragen die je moet stellen
Je kunt jezelf hierover veel vragen stellen en we vragen jullie om de visie voor ogen te houden, de oproepen te doen, dat mensen die vragen beginnen te stellen. Natuurlijk zijn er de voor de hand liggende: Waarom is er oorlog op aarde? Waarom is er oorlog geweest wanneer we terugkijken naar de bekende geschiedenis? Waarom wordt oorlog steeds erger, worden de wapens steeds krachtiger? Is het echt nodig? Is het onvermijdelijk? Je kunt jezelf afvragen, waarom er marteling bestaat, waarom er criminaliteit is?

Maar er zijn ook subtielere vragen. Waarom is er armoede? Is het gewoon omdat het zo is? Is het gewoon omdat in sommige landen de fysieke omstandigheden in de natuur niet in staat zijn om de mensen overvloedig van voedsel te voorzien? Is het omdat de mensen lui of niet creatief genoeg zijn? Of komt het deels omdat een kleine machtselite de rijkdom in hun eigen handen concentreert? En dit gebeurt zelfs in de democratische samenlevingen waar je bijna overal de rijken rijker ziet worden. Is armoede echt een door de mens gecreëerde situatie? Hoe kunnen we blijven accepteren dat een paar mensen zo rijk zijn geworden dat ze meer geld hebben dan alle landen ter wereld, of in ieder geval meer dan de algemene bevolking van die landen? Hoe kunnen we blijven accepteren dat een paar landen zo rijk zijn dat die mensen in staat stellen om miljardair te worden, terwijl heel veel landen nog steeds de meerderheid van hun bevolking in armoede laten leven.

Maar dan kun jij jezelf ook subtielere vragen stellen. Waarom is het leven moeilijk? Waarom is het leven een sleur? Waarom lijkt het alsof de fysieke planeet, de natuur, weerstand biedt aan vooruitgang, weerstand biedt aan groei? Waarom moet je de kost verdienen in het zweet des aanschijns in plaats van vruchten te plukken die rijp aan de bomen hangen? Zou het deels kunnen komen doordat een machtselite de macht, privileges en rijkdom in hun eigen handen wil concentreren en willen dat dit moeilijk is voor de meerderheid van de bevolking? Maar zouden er ook wezens kunnen zijn die gewoon chaos willen scheppen? Ik heb het natuurlijk over de gevallen wezens, van wie de meeste mensen het bestaan in de nabije toekomst niet willen erkennen, maar desondanks kunnen mensen deze vragen wel beginnen te stellen.

De verborgen link
Dan kunnen ze nog een stap verder gaan en het zich realiseren en de vraag beginnen te stellen: “Heeft het iets te maken met ons bewustzijn?” Zoals we al zeiden, is de echte vraag: “Zijn de fysieke omstandigheden op aarde volledig onafhankelijk van de gedachten, het bewustzijn van mensen of is er een link tussen die twee?” Is het mogelijk dat deze link bekend is bij een kleine machtselite die er misbruik van heeft gemaakt door het collectieve bewustzijn opzettelijk te verlagen, zodat de meeste mensen op aarde accepteren dat het onvermijdelijk is dat ze arm zijn, dat ze moeten worstelen, dat ze niet de rijkdom kunnen hebben die de elite wel heeft; dat ze niet de macht van de elite kunnen hebben omdat de elite speciaal is en de mensen tot een lagere klasse behoren?

En is het ook mogelijk dat die verlaging van het bewustzijn rechtstreeks invloed heeft gehad op de hoeveelheid natuurlijke hulpbronnen? Natuurlijk ook op de verdeling van natuurlijke hulpbronnen, maar zelfs ook op de hoeveelheid natuurlijke hulpbronnen, zodat dit een deel van de verklaring is voor de armoede die je op aarde ziet? Met andere woorden, is armoede een natuurlijke toestand of een door de mens veroorzaakte toestand? Je kunt zelfs nog verder gaan en een hele reeks andere vragen stellen. Veel mensen op aarde hebben nooit echt de vraag gesteld: “Waarom is er zoveel conflict en tegenstand, oorlogsvoering en ga zo maar door? Is het mogelijk dat dit geen onvermijdelijke toestand is, dat dit niet eens een menselijke toestand is, maar dat dit wordt veroorzaakt doordat de meeste mensen een naïeve kijk hebben op wat het betekent om mens te zijn?”

Mensen die chaos willen scheppen
De meeste mensen gaan ervan uit dat andere mensen net zo zijn als zij. Kijk naar de aarde en de meeste mensen willen zich alleen maar richten op hun persoonlijke leven. Ze willen een zo goed mogelijk leven leiden. Ze willen hun kinderen een goed leven bieden en veel mensen gaan ervan uit dat alle mensen wel zo moeten zijn, maar er kan een punt komen waarop mensen beginnen te begrijpen dat dit geen deugdelijke veronderstelling is omdat je naar de geschiedenis kunt kijken en zeggen: “Hebben mensen zoals ik alle oorlogen en de moord en chaos veroorzaakt?” Want als iedereen was zoals ik, dan zouden we allemaal moeten leven en laten leven, maar als we naar de geschiedenis kijken, als we naar de wereld van tegenwoordig kijken, dan zien we dat er mensen zijn die niet kunnen leven en laten leven. Ze moeten zich met andere mensen bemoeien; is het dan mogelijk dat er mensen geïncarneerd zijn die niet zoals de meeste mensen zijn? Die niet alleen opzettelijk naar macht en privileges en rijkdom streven, maar dat sommigen van hen de samenleving gewoon proberen te vernietigen, chaos te scheppen, de samenleving af te breken? Is het mogelijk dat er mensen zijn die zich gedragen als mensen die het verpesten?

Ze hebben eigenlijk geen ideologie. Je kunt terugkijkend zien dat het communisme een agressieve kracht was die probeerde andere naties met geweld te veroveren en ze allemaal communistisch te maken. Maar er was tenminste een soort ideologie. Maar is het ook mogelijk dat er mensen zijn die geen ideologie hebben? Ze proberen geen betere samenleving te vormen, zelfs niet via een misleide ideologie zoals het communisme. Ze hebben geen ideologie. Ze willen alleen maar alles afbreken wat goed is voor mensen. Met andere woorden, er zijn mensen die volledig destructief zijn. Ze mogen misschien een ideologie als het communisme gebruiken als het hen helpt om aanhangers te krijgen, maar in werkelijkheid staat er vernietiging, oppositie, obstructie in hun agenda. Ze proberen gewoon te vernietigen wat de meerderheid van de mensen probeert op te bouwen en dit kan dan deze dieper gaande vraag oproepen.

Zoals we al zeiden, hebben alle mensen het gevoel dat bepaalde omstandigheden niet zijn zoals ze zouden moeten zijn. Ze voelen zich onderdrukt. Wat betekent het dat jij je onderdrukt voelt? Zelfs als je dit niet bewust kunt formuleren, voel je dat iets van buitenaf jou in een situatie dwingt waarin je niet zou zijn als je niet gedwongen zou worden. Je zou er niet zelf voor hebben gekozen. In dit gevoel van onderdrukt of beperkt worden zit een bepaalde herkenning besloten dat dit niet normaal is, dat dit niet natuurlijk is, dat dit niet onvermijdelijk is en dat kan je er dan weer toe brengen om je af te vragen waarom het zo is. En dan kun jij je realiseren dat het zo is omdat er bepaalde mensen zijn, misschien zelfs bepaalde krachten, die proberen te vernietigen wat de meerderheid van de mensen wil opbouwen.

Met andere woorden, de meerderheid wil niet onderdrukt worden, ze willen een goed leven hebben, maar er zijn mensen die opzettelijk tegenwerken dat mensen een goed leven hebben. Je ziet dit natuurlijk in dictatoriale naties, maar je ziet ook dat er zowel buiten als in democratische landen mensen zijn die de democratie willen vernietigen of inperken. Je ziet mensen in democratische landen die hun democratische vrijheden gebruiken om grote financiële middelen te maken om rijkdom naar boven te sluizen, die het weghalen bij de werkende bevolking, het concentreren in de handen van die paar edelen die in hun grote kastelen zitten of rondzeilen op hun grote jachten. Of die in hun grote schuilkelders zitten omdat ze zo paranoïde zijn dat ze het niet kunnen verdragen om in de samenleving te verkeren.

Maar toch kan er de erkenning komen: “Wij, de overgrote meerderheid van de mensen op aarde, willen een beter leven en een betere samenleving voor onszelf en onze kinderen opbouwen. Waarom hebben we die niet?” Omdat een kleine minderheid dat op een agressieve manier tegenwerkt. Wanneer hebben we hier genoeg van? We besluiten eerst in gedachten dat het genoeg is, maar we willen ook wel actieve maatregelen nemen om onze samenleving te bevrijden van een elite van mensen die macht wil, die privileges wil, die rijkdom wil en vernietiging willen omwille van vernietiging.

Het potentieel voor verandering
Het potentieel bestaat dat deze vragen gesteld zullen worden in de komende twaalf jaar, dat dit besef zal doorbreken. Je hebt het vroeger ook gezien. Veel van jullie zijn opgegroeid in democratische landen en kunnen zich niet voorstellen hoe het was voor de boeren en de werkende mensen in het feodale Europa, waar ze leefden in een land met een almachtige koning, gesteund door een groep edelen die het land bezat. Als je geboren werd, als je ouders boer waren, werd je geboren als boer, was je het eigendom van de edelman. Welke opties had je? Je mocht niet verhuizen tenzij je toestemming kreeg van een edelman. Je mocht niet trouwen. Je mocht geen kinderen krijgen. Je mocht niet van beroep veranderen. Je mocht geen opleiding volgen. In de meeste gevallen mocht je zelfs niet leren lezen. Ze werden zo onderdrukt dat jij je dit nauwelijks kon voorstellen als je opgegroeid bent in een democratisch land. Toch wierpen ze hun overheersers omver en manifesteerden ze democratische samenlevingen.

Tegenwoordig zijn er mensen op de wereld die zijn opgegroeid in dictaturen zoals Rusland, Noord-Korea, veel moslimlanden met shariawetgeving en zij weten hoe het was, hoe het is om onderdrukt te worden. Sommigen van hen weten misschien dat er een tijd was waarin de boeren werden onderdrukt, maar ze hebben de feodale elite wel omvergeworpen, maar ze kunnen zich niet voorstellen dat ze hetzelfde zouden kunnen doen met hun heersers. Maar het is natuurlijk mogelijk. Hoe zou het anders moeten? Je ziet dat in andere samenlevingen die werden onderdrukt, bijvoorbeeld door het Romeinse Rijk. Een tijdlang leek het Romeinse Rijk een onverwoestbaar rijk. Maar waar is het vandaag de dag? Waar is de Sovjet-Unie vandaag de dag?

Natuurlijk kunnen dingen veranderen, en dit is nog een besef dat zich kan verspreiden onder de onderdrukte mensen op aarde, of ze nu hier of daar of overal zijn. Dingen kúnnen veranderen! Maar het begint in je hoofd door de vragen te stellen en door te beseffen, te beslissen dat je er genoeg van hebt en dat dingen moeten veranderen. Pas als je die beslissing hebt genomen, kan iemand actie komen en je ziet dit ook in de geschiedenis: dat een situatie bevroren is. Die is duidelijk uit evenwicht. Er is duidelijk een kleine elite die de mensen beheerst. De elite heeft vanzelfsprekend niet de fysieke middelen om de mensen te overheersen, dus doen ze dat via hun gedachten, maar er hangt een sluier over de gedachten van de mensen. Ze kunnen niet zien dat ze het juk van zich af kunnen werpen. Ze kunnen in opstand komen tegen de machtselite, want als ze allemaal in opstand zouden komen, wat zou de machtselite dan kunnen doen? Niets.

Je hebt dit onlangs nog gezien in Syrië, waar de dictator na zoveel jaren burgeroorlog, verschillende groeperingen, moest vertrekken, schijnbaar uit het niets. Kan dit ook in andere landen gebeuren? Natuurlijk. Kan het gebeuren in het Rusland van Poetin? Het is wel gebeurd in Sovjet-Rusland, toch? Daar kun je oproepen voor doen, de visie voor ogen houden; dat de onderdrukte mensen dit gaan zien, zodat ze die duidelijke dictators omver kunnen werpen. Maar je kunt ook oproepen dat de democratische mensen hun dictators gaan zien, de verborgen machtselite, en hen ook omverwerpen. Natuurlijk kun je een functionerende wereldeconomie hebben zonder die kleine elite die rijkdom naar hun eigen handen sluist. Natuurlijk kan de economie functioneren, en die zal veel beter functioneren, en de algemene bevolking zal een veel hogere levensstandaard krijgen.

Dit zal het licht doen. Het zal zorgen voor een snellere doorbraak in het bewustzijn van mensen dat er verandering mogelijk is, dat er verandering moet komen en dat ze die nu willen. Wanneer je hiernaar kijkt en naar het collectieve bewustzijn van sommige van deze naties in Europa kijkt die eeuwenlang werden onderdrukt door de feodale heren, en ziet dat er een deksel, een sluier, over het collectieve bewustzijn lag en het een tijdje leek alsof niets dat kon breken omdat de samenleving zo rigide was, zo vastzat in deze machtsstructuur, maar toch brak het. Het brak doordat mensen persoonlijk begonnen te twijfelen, hun bewustzijn verhoogden, maar het brak ook gewoon omdat de opwaartse beweging van de aarde werd opgetrokken door de hele niet-geascendeerde sfeer. Het brak omdat er licht uit het geascendeerde rijk werd uitgegeven. Er zijn meerdere factoren, maar al die factoren zijn er tegenwoordig ook.

Het is niet zo dat mensen van tegenwoordig iets moeten doen wat nog nooit eerder is gedaan. Ze moeten wel de opwaartse beweging voortzetten en op een duidelijk hoger niveau brengen. Dat is de uitdaging van de mensen tegenwoordig en voor veel mensen lijkt het alsof het iets is wat nog nooit eerder is gedaan, maar dat is niet zo. In dit opzicht is er niets nieuws onder de zon. Het is hetzelfde proces; je moet het alleen naar een hoger niveau tillen.

Hiermee heb ik alles gezegd en ik ben dankbaar voor deze kans, dat heel veel van jullie zich op mij af wilden stemmen, jullie geest en chakra’s open te stellen om deze boodschap uit te zenden naar het collectieve bewustzijn, waar het effecten heeft gehad die jullie niet kunnen bevatten met jullie bewuste gedachten, met jullie lineaire gedachten. Ik ben dankbaar voor jullie bereidheid, want als jullie er niet waren, zou ik deze boodschap wel via de boodschapper kunnen spreken, maar die zou lang niet zo’n effect hebben op het collectieve bewustzijn en hoewel die wel effect zou hebben, hebben jullie hem vele malen vermenigvuldigd. Hier ben ik dankbaar voor en ik verzegel jullie in de onvoorwaardelijke liefde van de Moeder van God die ik voor ieder van jullie heb.

Ik hoop dat je die liefde kunt voelen, want het is de ultieme transformatie. En wat is transformatie? Is dat niet acceleratie? IK BEN Moeder Maria en ik vertegenwoordig de Goddelijke Moeder voor de aarde. Wat wil de Goddelijke Moeder voor haar kinderen? Dat ze accelereren. Wees verzegeld in mijn liefde, de altijd accelererende liefde die IK BEN.

 

****

 

We zijn verheugd dat we een prachtige afbeelding kunnen delen van de 2025 Planetaire Psychologische Klok, (de klok staat helemaal onderaan) gemaakt door Sandy Singer. Die laat een duidelijke en creatieve manier zien om er contact mee te maken en te reflecteren op de diepe betekenissen ervan.

Bedankt Sandy, dat je dit concept tot leven hebt gebracht!