Meer inzicht in zondigen tegen de Heilige Geest

 

ONDERWERPEN: de zonde om God in te perken – God in een beeld met een vorm vangen, perkt God in – de Heilige Geest breekt de vormen af die jou inperken – jij bent medeschepper – jij bent meer dan de vormen die jij schept, en God ook – jezelf inperken is God inperken – je groeit door te experimenteren – zonde is ‘je doel voorbijschieten’ – een afgodsbeeld maken, is een gevangenis waar je niet aan kunt ontsnappen – je wordt erdoor belast tot jij je niet meer kunt bewegen – de meeste christelijke kerken zondigen tegen de Heilige Geest

Vraag van Kim: Jezus, Ik weet dat je hier al iets over gezegd hebt in een ander antwoord, maar ik wilde graag weten wat de diepere betekenis van het concept zonde tegen de Heilige Geest is, zoals in Matteüs 12 staat:

31 Daarom zeg ik u: elke zonde en elke godslastering kan de mensen worden vergeven, maar wie de Heilige Geest lastert, kan niet worden vergeven.
32 En iedereen die iets ten nadele van de Mensenzoon zegt, zal worden vergeven. Maar wie kwaadspreekt van de Heilige Geest zal niet worden vergeven, noch in deze wereld, noch in de komende.

Antwoord van Geascendeerde Meester Jezus:

De eenvoudigste verklaring van het concept zonde tegen de Heilige Geest is zeggen dat het de zonde is dat je God inperkt.

Het is geen toeval dat het eerste gebod van de Tien Geboden is dat je geen andere goden voor God mag hebben en dat het tweede gebod is dat je geen gesneden beeld mag hebben. Deze twee geboden zeggen in principe dat je geen valse God mag aanbidden en dat elk beeld van God op deze wereld een afgod is. Vanzelfsprekend aanbid je een afgod als je een valse God aanbidt.

De eigenlijke betekenis van deze geboden is dat God boven alle vormen staat en daarom geen enkel beeld in de wereld van vorm een accurate voorstelling van God kan geven. Als je een beeld aanbidt, hoe mooi dat ook is, aanbid je niet de echte God die boven alle vormen staat. Als je God in een bepaald beeld probeert te vangen, beperk je God.

De belangrijkste functie van de Heilige Geest is ervoor zorgen dat Gods schepping altijd groeit en dat geen enkele vorm ooit permanent wordt. In de mythologie van de Hindoes correspondeert de Heilige Geest met de God Shiva, die de vernietiger wordt genoemd. In werkelijkheid betekent dit dat de Heilige Geest/Shiva vormen en structuren vernietigt die God inperken en levensstromen verhinderen te groeien.

Zoals ik overal op deze website uitleg, werd je levensstroom ontworpen om medeschepper met God te zijn. Zodoende bezit je het vermogen om vormen te creëren. Hoewel alles wat je schept met Gods energie wordt geschapen, kan God nooit beperkt worden tot zijn schepping en jij als medeschepper kan nooit tot jouw schepping beperkt worden. God is altijd meer dan de hele wereld van vorm die zijn schepping is en jij bent altijd meer dan jouw eigen schepping.

Vanwege de vrije wil is het mogelijk dat een levensstroom zijn identiteitsgevoel als spiritueel wezen, als medeschepper met God, verliest. Hij kan tot een lagere bewustzijnsstaat vervallen waarin hij zich óf met de wereld van vorm óf met zijn eigen schepping gaat vereenzelvigen. Daardoor gebruik jij je vrije wil om God in te perken en ook jezelf in te perken. Omdat je een individualisatie van God bent, is jezelf inperken, God inperken.

Wanneer de Heilige Geest bij je komt en je aanmoedigt om verder te gaan dan wat jij geschapen hebt of meer dan je huidige plaats in de wereld van vorm te zijn kun jij je vrije wil gebruiken om de Heilige Geest weerstand te bieden. Omdat alle spirituele wezens buigen voor de vrije wil van mensen, zal de Heilige Geest jouw keus ook respecteren. Maar als je de Heilige Geest afwijst, zondig je tegen die Geest als je weigert om de Geest te laten waaien waar hij wil.

Kim: Is het echt waar dat tegen de Heilige Geest zondigen noch hier op aarde noch in de hemel vergeven wordt? Het klinkt tegengesteld aan wat je zegt over dat alles wat gedaan wordt met Gods energie gezuiverd kan worden, waarvan ik aanneem dat het betekent dat het vergeven kan worden?

Jezus: Je hebt er gelijk in dat alles wat met Gods energie gedaan wordt, ongedaan kan worden gemaakt. Als je eenmaal de consequenties van een zonde ongedaan hebt gemaakt, wordt die zonde je vergeven, wat betekent dat die uit het bewustzijn van God wordt gewist. Dit houdt verband met de quote:

Men zal elkaar niet meer hoeven te onderwijzen met de woorden: “Leer de HEER kennen,” want iedereen, van groot tot klein, kent mij dan al – spreekt de HEER. Ik zal hun zonden vergeven en nooit meer denken aan wat ze hebben misdaan. (Jeremia 31:34)

Er bestaat echter een subtiel onderscheid tussen. Stel je voor dat je op weg naar je werk op een weg rijdt en een andere auto raakt je bijna. Je wordt boos en je schreeuwt naar de andere bestuurder. Nadat je gekalmeerd bent, besef je dat je zojuist iets van Gods energie hebt vervormd en daardoor hebt gezondigd. Je voelt veel berouw dat je deze fout hebt gemaakt en je vraagt God om vergeving en je gebruikt de Violette Vlam om de vervormde energie te verteren. Daardoor wordt je zonde jou vergeven en uitgewist. Terwijl je later van je werk naar huis terugrijdt, gebeurt hetzelfde en je wordt weer boos. Nadat je gekalmeerd bent, doe je weer hetzelfde ritueel en je vraagt om vergeving en dat de vervormde energie wordt gezuiverd. Jouw zonde wordt je opnieuw vergeven en uitgewist en dit kan een heel leven doorgaan waarin je dezelfde zonde vele keren begaat en ze wordt je elke keer vergeven en uitgewist. Jouw zonde wordt vergeven omdat je niet het beeld opbouwt dat jij een boos persoon bent. Je voelt je gewoon tijdelijk boos en daarna is het over.

De reden voor deze vergeving is dat God toen hij jou vrije wil gaf, besefte dat je onherroepelijk bepaalde fouten zou maken. Dit hoort gewoon bij het leven omdat het leven een groeiproces is en jij leert van je experimenten met Gods energie. Sommige experimenten slagen en andere niet. De ware betekenis van zonde is ‘je doel voorbijschieten’. Vanzelfsprekend wil God niet dat je tegengehouden wordt door de mislukte experimenten. Hij wil dat jij verder gaat en daarom heeft hij een manier voor je bedacht om je te bevrijden van de consequenties van die zonde, van jouw fouten.

Vanzelfsprekend zou God willen dat je leert van je fouten, zodat je die niet blijft herhalen. Maar zelfs als je dezelfde fouten blijft herhalen, vergeeft God jou die zonden steeds tot je er op den duur genoeg van krijgt om dat spelletje te spelen.

De zonde tegen de Heilige Geest is van een ander gehalte. Zoals ik heb gezegd, is dit de zonde dat je God inperkt en jezelf inperkt als individualisatie van God. Het probleem met dit soort zonde is dat jij je in een kader hebt geplaatst waar je niet uit kan komen zodra je een afgod hebt gemaakt en die als God begint te aanbidden. Er is geen manier om daar uit te komen omdat jij denkt dat God zo is of dat dit is wie jij bent. Je hebt een definitieve grens gesteld waardoor er geen ontsnapping mogelijk is tot jij je wereldbeeld verandert en je afgod transcendeert.

Het is één ding om in een gevangenis te zitten en te weten dat er iets buiten is omdat je ernaar verlangt om vrij te zijn, maar hoe kun je ooit uit die impasse komen als je een gevangenis hebt gemaakt en denkt dat je er niet uit kunt komen?

Daarom kan de zonde tegen de Heilige Geest niet gewoon net als andere zonden worden vergeven. Als dat zo was, dan zou jij jezelf eeuwig in die gevangenis kunnen laten blijven. Daarom zal de zonde tegen de Heilige Geest niet vergeven worden zoals andere zonden. Het gevolg is dat je geleidelijk zwaarder belast wordt door de vervormde energie tot je niet meer verder kunt. Hopelijk zul je naarmate je steeds verlamder raakt door het gewicht van je zonde, eindelijk beginnen te denken dat er een betere manier moet zijn om te leven. Dit zal je geest vervolgens openen voor de mogelijkheid dat jij je afgod misschien moet afbreken, uit je mentale kader moet stappen en meer inzicht krijgen in God en jezelf als zoon of dochter van God.

Begrijp je mijn punt? God heeft jou als medeschepper geschapen en hij heeft jou vrije wil gegeven. Dus hij laat je alles scheppen wat je wilt, maar de Wet van Vrije Wil zegt ook dat jij niet hetzelfde mag blijven; je moet verdergaan en groeien. Dit is een veiligheidsklep die ervoor zorgt dat jij, als je iets onvolmaakts creëert, niet eeuwig gevangen blijft in die beperkte staat.

De functie van de Heilige Geest is juist dat hij jou helpt groeien en meer worden wie jij in God bent. De zonde tegen de Heilige Geest is de zonde die voorkomt dat jij groeit door je gevangen te houden in een beperkt identiteitsgevoel. Je denkt dat er geen manier is om te groeien en je huidige omstandigheden te ontgroeien. Dus als God je die zonde vergeeft, zou je gewoon in een staat van niet-groeien blijven. Daarom kan God jou die zonde niet vergeven tot je die zonde verzaakt en je afgoden afbreekt. God zal jou de zonde tegen de Heilige Geest pas vergeven als je de bewustzijnsstaat transcendeert die ervoor zorgt dat je die zonde begaat.

Ik besef dat de Bijbel het laat lijken alsof die zonde nooit vergeven kan worden. Toch moet ik zeggen dat dit een inaccuraat verslag is van mijn oorspronkelijke woorden. Ik heb niet gezegd wat er in de Bijbel staat. Mijn oorspronkelijke woorden waren dat de zonde tegen de Heilige Geest pas vergeven wordt als hij getranscendeerd, verzaakt, en voorgoed achtergelaten is. Dit kan alleen door het Christusbewustzijn te manifesteren, waardoor jij jezelf als individualisatie van God accepteert.

Wanneer je echter de menselijke bewustzijnsstaat achterlaat, zal God jou je zonden vergeven. Daardoor kun je de vervormde energie transmuteren en de zonden laten uitwissen.

Kim: In het licht van wat je gezegd hebt over het maken van een valse God, neem ik aan dat een vals beeld van God, of zelfs een verkeerd beeld van jou als afgod in plaats van een voorbeeld dat je kunt volgen, tegen de Heilige Geest zondigen is. Klopt dat?

Jezus: Ja, dat is helemaal juist.

Kim: Je zegt nu dus dat de christelijke kerken die aan een afgodsbeeld van jou als de enige zoon van God vasthouden, zondigen tegen de Heilige Geest?

Jezus: Helaas is dat ook juist. De meeste christelijke kerken, en daardoor de meeste leden van die kerken, zondigen in feite tegen de Heilige Geest door aan een verkeerd beeld van Jezus Christus, zelfs een verkeerd beeld van God, vast te houden. Dit is inderdaad een van de grootste tragedies die aan mijn missie verbonden is. Ik moet eerlijk zeggen dat er momenten zijn dat mijn hart, wanneer ik over deze tragedie nadenk, zo zwaar voelt dat ik tot tranen toe bewogen wordt. Je ziet ook in Moeder Maria’s verhandeling dat deze zonde de belangrijkste reden is dat er overal ter wereld standbeelden van haar zijn die tranen vergieten.

Vanzelfsprekend ben ik een geascendeerd wezen en blijf ik niet heel lang zwelgen in zulke gevoelens. Toch kan ik je zeggen dat er niets is wat mij meer vreugde zou schenken dan dat alle christenen deze ongelukkige afgoderij van mij overwinnen, zodat ze kunnen ophouden tegen de Heilige Geest te zondigen, vergeven te worden voor die zonde en het bewustzijn dat de zonde van afgoderij veroorzaakt, kunnen opgeven.

Echt, iedereen die zijn of haar geest openstelt voor deze waarheid over mijn missie zal de wind van de Heilige Geest door zich heen voelen gaan om hun illusies en de zonden die uit die illusies voortkomen te verteren. Ze zullen de volmaakte liefde voelen die al hun angst verteert en zich spiritueel herboren voelen omdat ze spiritueel herboren worden.