Vraag: Sommige spirituele leraren, Eckhart Tolle en anderen, zeggen dat emoties de reactie van het fysieke lichaam op gedachten zijn. We weten dat de processen in het emotionele lichaam voorafgaan aan wat er in het fysieke lichaam gebeurt. Kunnen de geascendeerde meesters alstublieft deze kwestie bespreken.
Antwoord van Geascendeerde Meester Moeder Maria – Webinar Nieuwjaar 2024:
We hebben hierover veel leringen gegeven waarin we hebben gezegd dat je vier lagere lichamen hebt: het fysieke, emotionele, mentale en identiteitslichaam. En dat de natuurlijke stroom van energie is dat de energie eerst door het identiteitslichaam heengaat, daar bepaalde vormen en matrixen aanneemt, daarna naar het mentale lichaam gaat, dan naar het emotionele en vervolgens naar het fysieke lichaam. We hebben gezegd dat de patronen die in het identiteitslichaam worden opgelegd, de parameters bepalen voor wat de mentale geest kan doen. En op dezelfde manier bepalen de patronen die aan het identiteitslichaam en het mentale lichaam worden opgelegd, de parameters voor de emoties.
Het is zeker juist dat de emoties voor een groot deel het gevolg zijn van wat er in het mentale en identiteitsrijk gebeurt. We moeten echter ook begrijpen dat er in de huidige situatie op aarde veel onrust in het emotionele lichaam, het collectieve emotionele lichaam is. Dat hebben wij het astrale vlak genoemd in de lagere rijken van het emotionele lichaam van de planeet. Er zijn wezens die manieren hebben gevonden om haken te slaan, zoals wij het kunnen noemen, of grote openingen te maken in het emotionele lichaam van mensen. Van veel mensen kun je zeker zeggen dat niet alles wat er in het emotionele lichaam van deze mensen gebeurt, rechtstreeks het gevolg is van wat er in het mentale en identiteitslichaam gebeurt, omdat het emotionele lichaam van deze mensen openstaan voor die invloeden en ze vaak in een reactie worden meegesleept waarin hun geest wordt overgenomen door de lagere krachten. Dit zorgt ervoor dat mensen vaak gewelddadige misdaden, terroristische aanslagen en andere soorten wreedheden plegen. Je kunt natuurlijk zeggen dat wat die mensen ertoe heeft gebracht om zijn emotionele lichaam open te stellen voor het binnendringen van die lagere krachten, natuurlijk een aantal patronen in hun mentale en identiteitslichaam was.
Het emotionele lichaam van sommige mensen leidt bijna een eigen leven, omdat dit niet wordt beheerst door het mentale en identiteitslichaam. Dit is de natuurlijke stroom. En zeggen dat emoties de reactie van het fysieke lichaam op gedachten zijn, is niet iets wat wij onderrichten. Zoals ik al zei, leren wij dat er een stroom loopt door het identiteitslichaam, het mentale, emotionele en het fysieke lichaam. Er is uiteraard ook sprake van een terugkerende stroom. Wanneer je een fysieke actie onderneemt en dit op fysiek niveau ervaart, dan gaat er natuurlijk ook een stroom omhoog door de emotionele, mentale en identiteitslichamen en daar moet je mee omgaan. Hoe je daarmee omgaat, is gebaseerd op de patronen die in de drie hogere lichamen zijn gevormd. Het is niet correct om te zeggen dat emoties worden veroorzaakt door de reactie van het fysieke lichaam op gedachten, omdat het fysieke lichaam niet echt reageert op gedachten. Het fysieke lichaam reageert voornamelijk op fysieke omstandigheden op de wereld, op wat er met je gebeurt buiten je lichaam of zelfs op fysieke omstandigheden in je lichaam.
En je zou kunnen zeggen dat het fysieke lichaam niet rechtstreeks met de emotionele, mentale en identiteitslichamen omgaat. De emotionele, mentale en identiteitslichamen gaan om met het fysieke lichaam en in werkelijkheid reageren die ook op fysieke situaties. Je fysieke lichaam reageert niet op een mentale manier op situaties op de wereld. Dat reageert op een fysieke manier. En zoals we hebben uitgelegd, kun je in dat lagere aspect van de hersenen, het reptielenbrein, zoals Saint Germain het in zijn dictaat heeft genoemd, programma’s hebben die op bepaalde situaties reageren. Dat is gewoon reageren zonder er gevoelens of gedachten bij te hebben. Het is niet zo dat je nadenkt over hoe je gaat reageren. Je reageert gewoon. De reactie op emotioneel en mentaal niveau vindt plaats in je hogere lichamen. Veel emoties worden uiteraard veroorzaakt door iets wat er op fysiek niveau gebeurt, maar niet uitsluitend.