Uit de lineaire Geest stappen

Geascendeerde Meester Shiva, 3 juni 2023 – Seoul, Korea

IK BEN de Geascendeerde Meester Shiva. Je kunt natuurlijk ook een beroep op mij doen om je te helpen je angsten te overwinnen en je kunt de chant aan mij doen, de Om Shiva, of gewoon Shiva, om je ook te helpen naar binnen te gaan en de angsten in je emotionele lichaam te verteren. Je zou zelfs Aartsengel Michaël en mij kunnen combineren, want we worden natuurlijk niet verdeeld door delingen tussen oosterse en westerse tradities. We zijn één, maar we hebben verschillende schakeringen, verschillende kleuren van het licht dat we brengen. De combinatie van die twee is zeer efficiënt om angsten te verteren.

De paradox van de lineaire geest
Maar de belangrijkste bedoeling van mijn verhandeling is natuurlijk niet om met angsten om te gaan, maar de volgende stap te zetten naar iets anders wat mensen echt weghoudt van het contact en dat is natuurlijk je mentale geest. Zowel Kuan Yin als Moeder Maria hebben dit besproken, maar we willen jullie hier wat meer over vertellen, omdat de mentale geest het grootste obstakel is voor spirituele mensen op de moderne wereld. Dit komt vooral omdat de westerse democratieën veel ideeën over de hele wereld hebben verspreid, vooral de wetenschap en het wetenschappelijk materialisme die zo gehecht zijn aan de lineaire geest, de rationele gedachten, de logische gedachten, de analytische gedachten, zouden we kunnen zeggen.

Wat bedoelen we eigenlijk als we het hebben over de lineaire geest? Dit is de geest die alles op een tijdlijn wil zetten of op een soort lijn die in kleinere stappen kan worden verdeeld. Die wil ook alles op een lijn zetten van een oorzaak die tot een gevolg leidt. Het gevolg kan weer een oorzaak worden die tot een ander gevolg leidt, maar er is een zekere regelmaat, een bepaalde natuurwet die bepaalt dat een bepaalde oorzaak altijd lineair tot een bepaald gevolg zal leiden, zonder uitzonderingen.

Slechts enkele voorbeelden hiervan: begin met tellen. Een, twee, drie, vier, vijf en je kunt doorgaan. Hoe lang kun je doorgaan? Zogenaamd tot in het oneindige. De vraag is: wie heeft daar tijd voor? Wie heeft de eeuwigheid? En als je de eeuwigheid had, zou je die dan willen besteden aan tellen om te zien hoe ver je zou kunnen tellen? Is dat je hoogste visie van wat je met de eeuwigheid zou kunnen doen? Wanneer je daadwerkelijk gaat nadenken over oneindigheid of een oneindig aantal, dan zie je dat de lineaire geest dit niet helemaal aankan.

Maar zegt de zeer lineaire geest niet dat je altijd een ander getal moet kunnen optellen en daarom zogenaamd tot in het oneindige door moet kunnen tellen? Je ziet dus dat de lineaire geest het over de lineaire progressie heeft, maar als je dan begint na te denken over de extreme uitkomst van de lineaire progressie, dan maakt de lineaire geest bijna kortsluiting omdat hij dit niet helemaal kan doorgronden. Een ander voorbeeld is de Griekse filosoof Zeno die met de paradox kwam dat als je van de ene stad naar de andere moet lopen, je er nooit zult aankomen omdat je eerst naar halverwege moet lopen. Dan moet je naar het midden van de resterende afstand lopen en op die manier kun je de resterende afstand oneindig doormidden blijven delen. Je kunt altijd een getal in tweeën, elke afstand in tweeën, delen zodat je nooit aankomt. En nogmaals, wanneer je hierover begint na te denken, realiseer jij je dat de lineaire geest zo werkt. Hij maakt een lineaire progressie op grond van een bepaalde regelmaat, een bepaalde wet en die kan zogenaamd onbepaalde tijd worden verlengd, maar als je echt begint na te denken over de extreme uitkomst van die lineaire progressie, dan kan de lineaire geest er niet meer mee omgaan.

Want hoe kom je op het idee dat je eindeloos kunt blijven doortellen? Dat komt door het lineaire idee dat je altijd een ander getal kunt toevoegen. Maar als je hoog genoeg blijft gaan, komt er dan niet een punt waarop je een oneindig groot getal bereikt? En hoe kan de lineaire geest hiermee omgaan? Die kan zeker niet omgaan met het concept oneindigheid. Maar zegt de lineaire geest niet dat je tot in het oneindige kunt blijven tellen? Je kunt oneindig blijven tellen, dus waarom kan de lineaire geest de oneindigheid dan niet aan?

Je zou ook kunnen kijken naar, zoals we hebben gezegd, de wereld van vorm die werd geschapen door een individuele Schepper. Maar waar kwam die Schepper vandaan? Wat was er voordat jouw wereld van vorm bestond? En dan wil de lineaire geest zeggen dat als deze wereld een begin had, wat was er dan vóór het begin? Wat was er toen deze wereld er niet was, nog niet was geschapen? En wanneer begon het scheppen van werelden? Wat was er daarvoor? En we zouden kunnen zeggen dat er altijd een wereld van vorm was, maar kan de lineaire geest hiermee omgaan?

Elke vorm wordt bepaald door limieten
De lineaire geest maakt bijna kortsluiting wanneer je hierover nadenkt. Omdat de lineaire geest, hoewel hij niet met oneindigheid kan omgaan, wil dat er een beginpunt is. Misschien is er geen eindpunt, maar er moet wel een beginpunt zijn. Je moet ergens beginnen met tellen. Een, twee, drie, min tien, min negen, min acht. Maar je moet ergens beginnen. Maar als er geen einde is, hoe kan er dan een begin zijn? Denk hier eens over na. Als je zegt dat je tot in het oneindige kunt blijven tellen, waarom zou je dan bij één moeten beginnen? Waar begin je eigenlijk en wanneer wordt dit een gesloten cirkel wanneer je steeds hoger gaat? Zoals Albert Einstein inderdaad heeft gezegd, dat je, als je de ruimte in zou reizen en in een rechte lijn in dezelfde richting zou blijven gaan, op een dag vanuit de tegenovergestelde richting naar je startpunt zou terugkeren, omdat het ruimte-tijdcontinuüm een gesloten lus vormt. Is het niet logisch dat er niets oneindig is in de wereld van vorm? Je kunt niet oneindig blijven tellen in een lineaire reeks, want de wereld van vorm kent een limiet.

De wereld van vorm heeft vorm en wat is vorm anders dan een limiet? Een vierkant wordt gedefinieerd door vier lijnen. Een cirkel wordt gedefinieerd door één lijn. Ja, je kunt oneindig in de rondte gaan op de cirkel, maar je kunt niet buiten de cirkel komen. Er is een limiet. Elke vorm wordt bepaald door een limiet. Als je maar lang genoeg blijft tellen en begonnen bent bij nul, dan zou je vroeg of laat op nul uitkomen. Denk hierover na en zie hoe je lineaire geest reageert. Ik heb het hier niet over een absolute waarheid. Ik probeer je alleen de beperkingen van de lineaire geest te tonen.

De vrije wil is niet lineair
Wat zal de lineaire geest doen als je nadenkt over het idee om contact te maken met een geascendeerde meester? Die zal zeggen: “Er is een afstand tussen waar ik ben en waar de meester is en ik moet die afstand overbruggen.” Maar daarna zal hij proberen een progressie op te zetten: “Wat moet ik doen om die afstand te overbruggen? Ik moet decreten opzeggen. Ik moet invocaties doen. Ik moet per dag heel veel uren decreten opzeggen en als ik dit jaar na jaar blijf doen, zal vroeg of laat, misschien later, misschien over lange tijd, maar op een dag zal de meester op magische wijze aan mij verschijnen.” Want de lineaire geest wil geloven dat er een oorzaak is, een gevolg is en dat er wetten zijn die de voortgang van oorzaak naar gevolg leiden. Als je besluit: “Ik wil contact maken met een geascendeerde meester, ik ga een logisch, rationeel, stapsgewijs programma opzetten om decreten en invocaties op te zeggen” en besluit dat de meester ooit moet verschijnen als je dit blijft doen. Want je denkt natuurlijk dat de geascendeerde meesters een soort wet moeten gehoorzamen, een soort voortgang moeten hebben.

En ja, mijn geliefden, we gehoorzamen aan een soort wet. Het wordt de Wet van Vrije Wil genoemd, maar de wet van de vrije wil is niet lineair. Hoe kan dat? Hoe zou je vrije wil kunnen hebben als je op een bepaalde lijn moet lopen? Hoe kun je vrije wil hebben als er alleen maar een lineair verloop is, zodat als je een stap in de ene richting zet, je stap na stap in dezelfde richting moet blijven zetten en niet mag afwijken van de koers die je hebt uitgezet? Hoe kan dat vrije wil zijn? Stel je voor dat je op een enorm plat plein bent, zoals het Olympische Plein hier niet ver vandaan. Je staat daar in het midden. Overal om je heen is het open en plat in alle richtingen. Je overweegt een stap te zetten. Maar je hebt een omtrek van driehonderdzestig graden om je heen. Je kunt alle kanten op. Maar stel je nu voor dat je, als je eenmaal een stap in die richting hebt gezet, in één richting, dan in een rechte lijn in die richting zou moeten blijven lopen.

Je zou kunnen zeggen dat de eerste keuze vrij is, maar de andere niet. Zou dat echt vrije wil zijn? Nee, dit willen de gevallen wezens je laten geloven. Daarom hebben ze de beelden bedacht van de boze en veroordelende God dat je vanaf het begin een zondaar bent of zelfs de strikte oosterse interpretatie van de wet van karma, waarin alles wat er in dit leven gebeurt, vooraf wordt bepaald door je karma uit vorige levens. Maar de wet van karma is niet lineair, zoals we hebben uitgelegd, want als je het bewustzijn transcendeert dat ervoor heeft gezorgd dat je in een vorig leven een bepaalde beslissing nam, zal het tegen de tijd dat de karmische impuls terugkomt, niet afdalen naar het fysieke, want er is niets in je hogere lichamen wat dit versterkt.

De Wet van Vrije Wil betekent dat je een willekeurig aantal stappen in één richting kunt zetten, maar altijd van richting kunt veranderen. Hoe kan er lineariteit zijn? Hoe kan er automatische progressie zijn? Hoe kun je in gedachten een programma bedenken dat zegt dat er volgens dit programma, als ik het trouw doe, op een dag de meester moet verschijnen en contact met mij moet maken? Ja, de wetenschap heeft je laten geloven dat de wereld een grote machine is. En als je specifieke stappen doet, zoals de stekker van je radio in het stopcontact steken, op de aan-knop drukken, hem afstemmen op het juiste station, dan de muziek krijg die je wilt.

Je kunt geen contact maken met de lineaire geest
Of als je eten in de oven doet, de temperatuur en de tijd instelt, dan zal er een seintje komen wanneer het eten gaar is. De wetenschap en de technologie hebben heel veel mensen op de moderne wereld laten geloven dat er poef, als een duveltje uit een doosje, een geascendeerde meester moet verschijnen als je een bepaalde procedure volgt. Je hebt tenslotte over de lamp van Aladin gewreven door heel veel jaren heel veel invocaties en decreten uit te spreken. De meester moet toch als de geest uit de lamp verschijnen en zeggen: “Wat is uw bevel, mijn heer? Ik zal u alles geven wat u wilt. Nou ja, slechts drie wensen, maar dat is beter dan niets.”

Dit is de manier van denken die veel mensen hebben als ze een leer van een geascendeerde meester vinden en decreten en invocaties beginnen op te zeggen. Nogmaals, we nemen niemand iets kwalijk. We wijzen er gewoon op dat de lineaire geest zo werkt, maar wij, de geascendeerde meesters, zijn niet fysiek geïncarneerd. We vallen niet onder die lineaire wet. Overigens val jij ook niet onder de lineaire wet. Er is natuurlijk wel een bepaalde oorzaak en gevolg en als je lang in dezelfde richting loopt en boos blijft op andere mensen, zal dat bepaalde effecten hebben.

Maar wat hebben we al heel vaak gezegd? Als je een keuze hebt gemaakt die geen gevolgen heeft, hoe weet je dan dat je een keuze hebt gemaakt? De consequenties van je keuzes zijn er niet om je tot toekomstige keuzes te dwingen. Ze zijn er alleen om je te laten zien dat deze manier van denken tot een bepaalde consequentie heeft geleid. Als ik de consequentie niet leuk vind, verander ik mijn manier van denken. Ik verander wat ik op de kosmische spiegel projecteer en dan krijg ik iets anders.

Begrijp je, maar misschien ook niet, maar je kunt gaan begrijpen dat niets eigenlijk lineair is. Zelfs de wetenschap heeft dit bijna een eeuw geleden al bewezen. Kwantumfysici hebben ontdekt dat op het meest basale niveau van de materie, de geest van de wetenschapper niet alleen de waarneming beïnvloedt, maar ook de waarneming schept, wat heeft geleid tot het populaire gezegde: Maakt een boom als die in het bos omvalt en er niemand is, ook geluid? Of: Is de maan er ook als niemand kijkt? En de waarheid is dat de maan er niet zou zijn als niemand zou kijken. Maar zoals we al zeiden, wij, de geascendeerde meesters, kijken altijd; de elementalen kijken altijd. En hoe komt dit? Omdat de bedoeling van de wereld van vorm alleen maar is jou te helpen groeien in bewustzijn. We houden bepaalde vormen door de tijd heen in stand totdat mensen hun lessen hebben geleerd. Wat is de les die je leert als je geïncarneerd bent? Dat het Ma-terlicht zal manifesteren wat je op het Ma-terlicht projecteert. Dat hebben wetenschappers een eeuw geleden ontdekt.

Maar niet veel wetenschappers zijn bereid geweest om echt na te denken over wat dit inhoudt. Het betekent dat wat de wetenschap op kwantumniveau heeft ontdekt, iets is wat we het Ma-terlicht hebben genoemd, dat elke willekeurige vorm kan aannemen, maar dat alleen een vorm kan aannemen wanneer er een mentaal beeld op wordt geprojecteerd door de gedachten van een zelfbewust wezen. Wat betekent het om zelfbewust te zijn? Het betekent: “Ik wil iets manifesteren wat ik nu niet heb. Ik ben medeschepper. Ik ben bereid om iets mede te scheppen.”

Maar hoe manifesteer je iets? Niet op een lineaire mechanische manier. Je manifesteert iets op een creatieve manier door je te realiseren dat je beelden hebt in je identiteits-, mentale en identiteitsgeest die je projecteert op het Ma-terlicht, die dan een fysieke vorm aannemen. Dit lijkt misschien iets mechanisch, maar dat is het niet, want je kunt die beelden op elk moment veranderen en er is geen grote machine die de uitkomst vooraf bepaalt of voorspelt. Integendeel, niets is voorspelbaar. Er zijn alleen waarschijnlijkheden, maar zoals het onzekerheidsprincipe in de kwantummechanica een eeuw geleden bewees, is de uitkomst niet zeker.

De valkuil van de lineaire geest
Waarom hebben de wetenschappers dit niet geaccepteerd? Omdat dit een van de laatste dingen is die de gevallen wezens willen dat mensen accepteren. Ze willen jou wanhopig graag laten geloven dat je, als je eenmaal een bepaalde keuze hebt gemaakt, je vermogen om toekomstige keuzes te maken hebt beperkt en dit is de leugen die we al vele malen hebben blootgelegd, maar de lineaire geest vindt dit moeilijk te accepteren omdat de lineaire geest wil dat er regelmaat is, voorspelbaarheid, oorzaak en gevolg, een onontkoombare oorzaak en gevolg. Dit wil de lineaire geest, want dan denkt de lineaire geest dat hij de controle heeft, omdat hij dan de uitkomst kan voorspellen.

Wat heeft dit te maken met het onderwerp van deze retraite? Welnu, als je denkt dat contact maken met een geascendeerde meester een mechanisch proces is, dan schep je een beeld in je gedachten en projecteer je dat beeld op een geascendeerde meester. Wat zou er gebeuren als we aan jouw beeld zouden voldoen? We zouden schijnbaar bevestigen dat jouw beeld correct was. Je kunt echt over de lamp wrijven en een geest laten verschijnen. Maar wat zou dat doen? Dat zou je gevangenhouden in je lineaire geest. En de lineaire geest geeft je het gevoel dat je de controle hebt, maar op grotere schaal hebben de gevallen wezens het gevoel dat zij de controle hebben, want zolang jij vastzit in de lineaire geest, kunnen ze je beheersen, omdat zij kunnen kijken naar de regelmaat, de progressie, die jij in gedachten hebt. En dan kunnen ze gemakkelijk voorspellen waar jij heen gaat.

Je wordt zo voorspelbaar wanneer je in de lineaire geest zit. Mensen in het algemeen worden zo voorspelbaar als ze in de lineaire geest zitten en dat willen de gevallen wezens natuurlijk ook. De creativiteit te stoppen, de onzekerheid te stoppen door de keuzevrijheid te stoppen, omdat je denkt dat je geen andere keus hebt dan de keuze om de reeks te starten, maar als die reeks eenmaal is gestart, is de uitkomst al bepaald. Iedere lering die we jullie in deze dispensatie hebben gegeven, is erop gericht die illusie te doorbreken, zodat jullie begrijpen dat jullie nergens aan gebonden zijn en dat elke keuze die jullie hebben gemaakt, ongedaan kan worden gemaakt door een andere keuze te maken.

Een beeld op de meesters projecteren
We willen graag dat jullie willen tot dat besef komen. Want dan kun je de keuze maken en zeggen: “Tot nu toe heb ik niet het contact met de geascendeerde meesters gevoeld dat ik graag zou willen voelen. Zou dat komen omdat ik een beeld op de meesters, op mezelf en op ons contact heb geprojecteerd dat me gevangenhoudt in de lineaire geest en de meesters dan niet aan mij kunnen verschijnen omdat het me nog meer in de val zou lokken?”

Er zijn mensen, nogal wat mensen, die een waardevolle leer van de geascendeerde meesters hebben gevonden die door ons werd gesponsord. Ze hebben een bepaald beeld, zelfs gebaseerd op enkele van de oudere leringen die in het Vissentijdperk werden gegeven, geprojecteerd op hoe ze zich konden verbinden met de meesters, zoals we hebben gezegd. En ze hebben bepaalde ervaringen gekregen met wezens van wie ze dachten dat het geascendeerde meesters waren, maar in de meeste gevallen waren dit wezens in het mentale rijk, in een paar gevallen in het lagere identiteitsrijk, in sommige gevallen zelfs in het astrale rijk. Maar de overgrote meerderheid van de mensen die leringen van geascendeerde meesters hebben gevonden in dit moderne rationele, lineaire tijdperk, hebben contact gekregen met wezens in het mentale rijk.

Veel van de channelings komen van wezens in het mentale rijk en je kunt hun vibratie onmiddellijk leren herkennen, of zelfs de woorden herkennen en zien dat ze de lineaire mentale geest aanspreken. En er zijn mensen die oprecht geloven dat ze contact hadden, en nog steeds hebben, met geascendeerde meesters, maar het zijn bedriegers in het mentale rijk die soms onze naam gebruiken of zichzelf soms anders noemen die niet geassocieerd worden met de naam van geascendeerde meesters. Dat laatste is in ieder geval eerlijk, ook al beweren ze soms dat ze spirituele wezens zijn met een bepaalde status of gezag.

Dit kan gebeuren als mensen sterk naar contact verlangen, maar een mentaal beeld op het contact projecteren. Wij, de geascendeerde meesters, zullen niet aan dat beeld voldoen, maar de wezens in het mentale rijk zijn totaal niet terughoudend om aan de beelden van mensen te voldoen als ze mensen ertoe kunnen brengen om hen energie te geven. De wezens in het mentale rijk hebben energie van jullie, de geïncarneerde menselijke wezens, nodig, omdat ze geen energie van de bron kunnen ontvangen.

Wij zijn de geascendeerde meesters. Welke energie zou ik ooit nodig hebben van een geïncarneerd menselijk wezen? Je zegt misschien, zoals sommigen hebben gedaan, jij geeft dit dictaat en je zorgt ervoor dat mensen hier gaan zitten en naar jou luisteren en wanneer ze hun aandacht op jou vestigen, geven ze jou hun energie. Echt? Denk je dat ik, een geascendeerde meester, het soort energie nodig heb dat door de aandacht van de mensen kan stromen? Ik heb toegang tot de oneindige energie van de Schepper. Waarom zou ik iets van de aarde nodig hebben? Waarom heb je de maan nodig als je de zon hebt?

Shiva – de vernietiger van illusies
Ik ben Shiva. Ik heb een bepaalde status bereikt in de kosmische hiërarchie. Ik heb niets van de aarde nodig. Ik heb geen gehoorzaamheid van iemand nodig. Ik ben hier alleen om mijn diensten aan te bieden aan degenen die vrij willen zijn van elke vorm van gebondenheid, of het nu in hun eigen gedachten zijn of de gehechtheid aan andere menselijke wezens is, of aan wezens in de mentale of emotionele of identiteitsrijken, of aan gevallen wezens. Ik ben hier om iedereen los te snijden die erom vraagt. Wie vraagt mij om hen te komen bevrijden van hun illusies? Daar gaat het bij mij over.

Ja, ik gebruik de naam die bekend is uit de hindoeïstische traditie van Brahma, Vishnu en Shiva, omdat Shiva wordt gezien als de vernietiger. Maar ik ben de vernietiger van wat? Hoe kan ik iets vernietigen wat echt is? Het enige dat vernietigd kan worden, is een illusie, dus IK BEN de vernietiger van illusies. Maar wie de illusies niet los wil laten, kan zich maar beter niet tot mij wenden. Natuurlijk kun jij je tot mij wenden, zoveel je wilt, want als jij je illusie echt niet los wilt laten, zal ik jouw vrije wil niet schenden. In zekere zin loop je geen risico als jij je tot mij wendt, zelfs als jij je illusies niet los wilt laten en daar gaat het om bij jullie als studenten van de geascendeerde meesters.

Het aanbod van Shiva
Ik kom speciaal mijn hulp aanbieden om je te helpen de illusies in je mentale geest los te laten. De illusies die je scheiden van mij of van een andere geascendeerde meester die je na aan het hart ligt. Als je een student van een geascendeerde meester bent, heb je ten minste één geascendeerde meester die je na aan het hart ligt. Maar waarom kun je geen contact maken met die geascendeerde meester? Omdat je gedachten dat blokkeren. Je mentale geest blokkeert het. Waarom? Omdat je denkt. Je denkt na over hoe het zou moeten zijn: “Wat zijn de mechanismen om contact te maken met een geascendeerde meester? Ik moet kunnen doen wat de lineaire geest zo goed kan. Neem een situatie, herleid die tot steeds kleinere componenten tot je bij de kleinst mogelijke component komt en dan begrijp je hoe de wereld werkt.”

De benadering van alles herleiden
Dit is het proces dat, althans in de bekende geschiedenis, begon met Aristoteles, maar dat natuurlijk al veel eerder begon toen de gevallen wezens naar de aarde kwamen. Herleiding. Alles is te herleiden tot een steeds kleinere component. Maar kijk nog eens naar wat ik zei over de lineaire geest. Alleen de lineaire geest komt op het idee dat alles bestaat uit kleinere componenten en als we die wetten zouden kunnen begrijpen – de mechanische wetten die de kleinere componenten sturen – kunnen we ook begrijpen hoe alles wat is gemaakt van de componenten werkt. Als alle materie uit atomen bestaat en we atomen kunnen beheersen, dan kunnen we de materie beheersen.

Maar het idee van een atoom werd geponeerd door de Griekse filosofen die dachten dat dit het kleinst mogelijke niveau van de materie was dat niet deelbaar was. Het atoom was ondeelbaar. Toen wetenschappers in latere eeuwen iets ontdekten waarvan ze dachten dat dit het atoom was, gebruikten ze die naam. Ze dachten een tijdje dat dit ondeelbaar was en toen ontdekten ze dat het niet ondeelbaar was. Het bestond uit een kern van twee deeltjes met een elektron dat eromheen zoemde. Toen ontdekten ze, nee, deze elementaire deeltjes waren niet elementair. Er waren ook andere elementaire deeltjes die kleiner waren. En wanneer houdt dit op?

Dit houdt nooit op. Het lijkt op de paradox van Zeno. Als we maar een krachtigere versneller hadden die deeltjes kon versnellen tot de snelheid van het licht, dan zouden we het Goddeeltje ontdekken, dan zouden we weten hoe de materie werkt. Maar je zult nooit weten hoe materie vorm krijgt door te zoeken naar steeds kleinere deeltjes. Want de materie neemt vorm aan doordat er een mentaal beeld uit een hoger rijk op wordt geprojecteerd. De oorzaken waarom vormen zijn zoals ze zijn, vind je niet in het fysieke rijk, het materiële rijk. Die zijn te vinden in de emotionele, mentale en identiteitsrijk en het spirituele rijk. Hoe je de componenten van een filmscherm ook analyseert, hoe kun je alles begrijpen over de componenten van het scherm en voorspellen welke film er vanavond om zeven uur komt? Dat wordt niet bepaald op het niveau van het scherm.

Stop met het wegduwen van de meesters
Jullie, studenten van de geascendeerde meesters, kunnen ons, de geascendeerde meesters, niet reduceren tot een mechanisch onderdeel, waardoor wij, als je dit doet, zogenaamd verschijnen – er zou wel iemand kunnen verschijnen, maar niet de geascendeerde meesters. Je kunt jezelf niet reduceren tot een mechanisch onderdeel. Je kunt jarenlang, urenlang per dag, decreten opzeggen, maar dat is geen garantie dat je op een dag contact zult maken. Waarom? Omdat je van gedachten moet veranderen, zodat je in plaats van het contact wegduwen zoals je nu doet, stopt met duwen en het contact gewoon laat ontstaan.

Ik ben hier. Wat is hier? Waar jij jezelf ook ziet, daar BEN IK. Je hoeft niet ver weg te reiken om met mij in contact te komen. In feite hoef je geen contact te maken. Je hoeft alleen maar van gedachten te veranderen en te begrijpen dat IK hier BEN. IK BEN Shiva. Ik ben niet gebonden aan tijd en ruimte. Ik ben waar jij ook bent, maar de mentale geest kan dit niet doorgronden, want wat zorgt voor de voortgang van het ene naar de andere? Ja, dat is het idee van gescheidenheid. Hoe loop je van de ene stad naar de andere? Je moet de afstand overbruggen. Je denkt dat jij de afstand moet overbruggen om contact te maken met een geascendeerde meester. Maar je hoeft geen afstand te overbruggen.

Ik zou tot in het oneindige over dit onderwerp kunnen spreken. Ik zou je steeds subtielere leringen kunnen blijven geven en heel veel mensen hebben gezocht en zijn op zoek naar de volgende leer. Er moet beslist een ultieme lering zijn of een verfijndere. Op een dag zal ik de leer vinden die het voor mij zal openen. Maar je duwt ons alleen maar weg, of beter gezegd je duwt jezelf van ons weg, want je kunt ons niet wegduwen. Ja, nog een raadsel. Natuurlijk kan niet iedereen op dit moment in gedachten de omschakeling maken en beseffen dat IK hier BEN. Omdat je in een van de lagere bewustzijnsstaten bent van de honderdvierenveertig die er zijn en heel veel gescheiden zelven hebt, heb je zoveel opgehoopte energie, dat je die omschakeling niet kunt maken omdat die je gedachten, je bewuste geest, afleiden. Die trekt de Bewuste Jij naar de gescheiden zelven.

Het hulpmiddel om uit de lineaire geest te stappen
Ja, er zit progressie in. Je begint decreten te geven, leringen te bestuderen en geleidelijk wat van die energie te transformeren, de illusies los te laten en je gedachten worden steeds minder afgeleid. En je kunt steeds gemakkelijker omschakelen, maar dat moet je nog wel steeds doen. En dat is een daad van creativiteit, geen mechanisch resultaat van een mechanisch proces. Als je een andere lering najaagt en dan geen contact maakt en denkt dat er een hogere lering moet zijn, en dan die najaagt en nog steeds geen contact maken, kun je dit eeuwig blijven doen.

Wat is de oplossing voor Zeno’s paradox – dat je eerst halverwege moet gaan, dan weer halverwege de resterende afstand en nooit op je bestemming aankomen omdat je die halve stap kunt blijven zetten? Wat is de oplossing? Je zou een tijdje kunnen zeggen: “Eerst ga ik halverwege, dan ga ik naar de helft van de resterende afstand door een aantal stappen te zetten totdat ik halverwege ben.” Maar als je dit blijft doen, komt er een moment waarop je zo dicht bij je bestemming bent dat de resterende afstand in één stap kan worden afgelegd. Waarom zou je dan halverwege gaan? Dat is niet nodig.

Het is een kwestie van uit de lineaire geest stappen en zeggen: “Waarom moet ik halverwege gaan wanneer de resterende afstand in één stap kan worden overbrugd? Waarom moet ik een halve stap zetten, en dan een kwart stap, en dan een achtste van een stap? Waarom is deze onzin nodig als ik er in één stap kan zijn?” Je moet in gedachten zover komen dat je zegt: “Waarom moet ik denken dat ik iets anders moet doen om contact te maken met een geascendeerde meester? Waarom maak ik nu niet gewoon contact?”

En dit is geen kwestie van lineair denken. Dit is een kwestie van het neutraliseren van de lineaire geest, dus dat gaan we doen. Jullie hebben mijn naam al in chants gebruikt, maar ik nodig je uit om die met mij te chanten en we zullen zien wat er kan gebeuren:

Shiva (40x)

OM Shiva (16x)

OM Shiva OM (8x)

OM Shiva OM (10x)

Shiva OM (3x)

Shiva (96x)

IK BEN Shiva (16x)

Shiva BEN IK, IK BEN Shiva (16x)

IK BEN dit lichaam, IK BEN Shiva (18x)

IK BEN deze gevoelens, IK BEN Shiva (13x)

IK BEN deze gedachten, IK BEN Shiva (11x)

IK BEN deze identiteit, IK BEN Shiva (12x)

OM Shiva (8x)

OM Shiva (20x)

OM Shiva (38x)

Shiva OM (40x)

OM Shiva (9x)

OM (3x)

IK BEN Shiva en ik heb mijn bijdrage geleverd aan het verwarren, benevelen en neutraliseren van de lineaire geest. Wanneer je de behoefte voelt om uit het denken te stappen, mag je deze chants aan mij opzeggen door de opname te gebruiken of je eigen chants te doen. Je kunt ze variëren als jij je daartoe geïnspireerd voelt. Er is een bijna oneindige verscheidenheid aan Shiva-chants. Wees niet bang om creatief te zijn en dit hulpmiddel te gebruiken om die lineair denkende geest te neutraliseren die voor zoveel van jullie het grootste obstakel is om rechtstreeks contact te maken met je hogere zelf en met ons, de geascendeerde meesters.

We zijn hier waarachtig voor jullie, anders zouden we niet bij de aarde zijn, want wat is de planeet anders dan toneelkunst, zodat de mensen die op het toneel staan een omgeving hebben waarin ze hun de-creatie of hun co-creatie kunnen uitbeelden? Hoe schep je iets mede als je niet verbonden bent met de scheppers op een hoger niveau dan jij? Je moet dan de gescheidenheid ingaan en iets ontscheppen totdat de wet uiteindelijk jou ontschept.

Ik heb gezegd wat ik je wilde zeggen en ik dank jullie voor je aanwezigheid hier, je fysieke aanwezigheid, je emotionele aanwezigheid, je mentale aanwezigheid en je identiteitsaanwezigheid en je IK BEN aanwezigheid. Ik verzegel jullie in de vurige liefde van Shiva die IK BEN.