Ruimte-tijd en de onderling afhankelijke oorsprongen

 

Vraag: Het is aangetoond dat zwaartekracht het gevolg is van de kromming van de ruimte–tijd. Onderzoek lijkt nu aan te tonen dat andere fysische eigenschappen zoals elektrische en elektromagnetische krachten het gevolg zijn van lokale oscillaties van de ruimte–tijd. Ander onderzoek wijst erop dat het universum bestaat uit informatie en dat zwaartekracht bijvoorbeeld alleen maar de meest efficiënte manier is om die informatie te ordenen. Wanneer ieder van ons via ons wereldbeeld zijn eigen informatie naar de wereld brengt, zou dat dan ook de minuscule structuur van de ruimte–tijd beïnvloeden en bepalen wat we als onze levensomstandigheden waarnemen? Met andere woorden, zou er één ruimte–tijd zijn, maar achtmiljard individuele manieren om de ruimte–tijd te veranderen zoals achtmiljard superposities in één kwantumveld? Zouden de natuurkunde en de wetenschap van de ziel op deze manier tot een eenheid kunnen worden gesmeed?

Antwoord van Geascendeerde Meester Saint Germain, Korea 2025:

Er is al een klein aantal wetenschappers dat hier op deze manier over nadenkt en onderzoek doet. Een aantal van hen heeft er boeken over geschreven of lezingen over gegeven. Je kunt ze vinden op YouTube, en je kunt ook hun boeken vinden. Ik werk al samen met meerdere wetenschappers om deze nieuwe ideeën te ontwikkelen. Je moet je realiseren dat er ondanks de theorieën die ze soms bedenken, geen achtmiljard parallelle universums op aarde zijn. Er is slechts één ruimte-tijd en jullie zijn er allemaal mee verbonden door wat de Boeddha de onderling afhankelijke oorsprongen heeft genoemd. Jullie dragen er allemaal aan bij, jullie beïnvloeden allemaal dat geheel, natuurlijk op je eigen persoonlijke manier, die het geheel niet overschrijft. Maar als je kijkt naar wat we over de aarde hebben gezegd, namelijk dat de aarde oorspronkelijk een natuurlijke planeet was en door de verlaging van het collectieve bewustzijn tot de huidige dichtheid, van de materie en haar huidige zwaartekracht, dan besef je dat individuele mensen hun bewustzijn hebben verlaagd en daardoor het collectieve geheel naar beneden hebben getrokken.

Op dezelfde manier zijn er individuen nodig om hun individuele bewustzijn te verhogen om zo het collectief te verheffen. Jullie maken allemaal deel uit van deze ene realiteit, noem het ruimte-tijd of iets anders, en jullie worden er allemaal door beïnvloed en jullie beïnvloeden die allemaal met jullie individuele bewustzijn. Wanneer jullie het pad van Christusschap bewandelen, verheffen jullie het collectieve bewustzijn, verheffen jullie de ruimte-tijd, en jullie doen dit door jullie individuele bewustzijn te projecteren op het weefsel van de ruimte-tijd of op de kosmische spiegel, welke woorden jullie er ook maar aan willen geven. Nu zou je kunnen zeggen dat de kwantumfysica heeft aangetoond dat er een geheel is dat zich nog niet fysiek manifesteert. En de kwantumfysica heeft feitelijk iets ontdekt wat wij de emotionele, mentale en identiteitsniveaus van het materiële universum noemen, waar dingen in een niet-fysieke vorm bestaan. Ze hebben het potentieel om zich als een fysieke vorm te manifesteren. Maar om dat potentieel te manifesteren moet er een zelfbewuste geest zijn die in wisselwerking treedt met dit onzichtbare emotionele, mentale en identiteitsrijk dat je ook het kwantumveld kunt noemen.

Dit trekt iets naar het fysieke vlak. Dit geldt natuurlijk ook op collectief niveau en daarom is de mensheid collectief in staat om de fysieke eigenschappen van de aarde te veranderen om de materie compacter te maken, de kracht, de aantrekkingskracht van de zwaartekracht en vele andere aspecten van de fysieke realiteit te vergroten.

Ja, je schept zeker je eigen individuele omstandigheden met je gedachten, maar je moet je ook realiseren dat wat jij als individu op fysiek niveau kunt doen, sterk beperkt wordt door het collectieve bewustzijn of zoals de Boeddha heeft gezegd, de onderling afhankelijke oorsprongen. Deze vormen net als een rivier een gigantische stroom en als individu heb je in ieder geval wel beperkt opties om de stroom van de rivier te veranderen, maar je kunt in ieder geval je eigen positie in de rivier veranderen. Je moet je ook realiseren dat je fysieke omstandigheden niet alleen op fysiek niveau liggen. Ze worden niet primair bepaald op het fysieke niveau. Ze zijn het product van wat je geest projecteert via je identiteits–, mentale en emotionele niveau.

Dit betekent dat dit een onderling afhankelijk geheel is en dat je fysieke omstandigheden natuurlijk worden beïnvloed door de drie hogere niveaus van je geest, maar de ervaring die je hebt van je fysieke omstandigheden vindt plaats op die drie hogere niveaus. Daarom hebben we zoveel leringen gegeven om de noodzaak te benadrukken om de inhoud van je emotionele, mentale en identiteitslichamen te veranderen om de onderbewuste zelven te overwinnen omdat dat echt de enige manier is om je fysieke situatie te veranderen. Maar nogmaals, er is natuurlijk een grens aan hoe jij je fysieke situatie kunt veranderen vanwege de onderling afhankelijke oorsprongen van het collectieve bewustzijn. Maar je kunt leren om mee te stromen met de Rivier van het Leven en daardoor je positie in de rivier te veranderen en daardoor zelfs je fysieke omstandigheden te verbeteren. Maar je moet beginnen met het verbeteren van je identiteits–, mentale en emotionele niveau.

Kim: Ik wil hier nog even aan toevoegen dat ik in ieder geval drie ken van de wetenschappers over wie Saint Germain het heeft. Een van hen heet Donald Hoffman, een andere heet Frederico Faggin, en dan is er nog een Nederlandse wetenschapper genaamd Bernardo Castro. Ik zeg niet dat dit de enigen zijn, maar dit zijn er zeker drie die veel ideeën hebben besproken die parallel lopen aan de leringen van de geascendeerde meesters. Als je gaat lezen, raad ik je aan om eerst deze drie te lezen. Er zijn er misschien nog meer die ik niet ken, maar dat geeft je in ieder geval een goed begin,