ONDERWERPEN: het belang van vragen stellen – elke religie die vragen stellen ontmoedigt, wordt door de slangachtige geest beïnvloed – de waarheid bevrijdt jou – je moet vragen om de waarheid – jij bent medeschepper – jij kunt je eigen definitie van goed en kwaad maken – hoe mensen valse goden hebben geschapen – energie heeft een basale vorm van bewustzijn – wanneer voldoende energie wordt geconcentreerd, wordt een bewust wezen geschapen – waarom een valse god aanbeden moet worden en offers vraagt
Vraag van Kim: Jezus, ik zou deze vraag een paar jaar geleden waarschijnlijk niet hebben durven stellen omdat ik toen het gevoel had dat het godslastering was. Maar ik ben altijd benieuwd geweest naar de culturen die Goden hadden die van mensen- of dierenoffers eisten en naar een aantal gevallen in het Oude Testament waarin God de Israëlieten opdraagt om ieder lid van een andere stam of natie te doden. Wanneer je nadenkt over het eerste gebod om ‘geen andere Goden voor zijn aangezicht te hebben’, lijkt het alsof de reële mogelijkheid bestaat dat mensen valse Goden aanbidden. Is het mogelijk dat er een valse God bestaat en dat die valse God misschien zelfs het Oude Testament heeft beïnvloed?
Antwoord van Geascendeerde Meester Jezus:
Ik hoopte dat iemand conclusies zou trekken uit mijn leringen op deze website en juist met die vraag zou komen. Het is niet alleen een logische vraag, het is een buitengewoon belangrijke vraag.
Laat ik eerst jouw besef aan de orde stellen dat jij in het verleden niet eens overwogen zou hebben om deze vraag te stellen. Dit is een heel belangrijk besef omdat alle spirituele zoekers zover moeten komen om een hoger niveau van het pad te kunnen bereiken. Je moet in een gemoedsgesteldheid komen waarin geen taboes bestaan, waarin er geen enkele vraag is die jij niet durft te stellen.
Waarom is dat zo belangrijk? Het is belangrijk omdat het spirituele pad een proces is waarbij je jezelf van alle slangachtige leugens bevrijdt die ervoor hebben gezorgd dat je een vals identiteitsgevoel heb gecreëerd. Je moet je leven, je sterfelijke identiteitsgevoel, willen verliezen door alle slangachtige leugens los te laten die je bewustzijn beïnvloeden en een deel van jouw identiteitsgevoel zijn geworden. Om dat te doen moet je bereid zijn om absoluut alles op deze wereld in twijfel te trekken en vervolgens te reiken naar een antwoord dat van je Christuszelf komt of van de geascendeerde meesters via je Christuszelf.
Denk eens na over het belang van de vraag of er een valse god bestaat. Laten we een ogenblik aannemen dat er een valse god zou zijn en dat sommige mensen op aarde was wijsgemaakt dat zij die valse god moesten aanbidden. Hoe zouden die mensen ooit uit die val bevrijd kunnen worden als ze het als godslastering zouden beschouwen als ze vroegen of er een valse god zou kunnen zijn? Ze zouden in werkelijkheid een leven lang vastzitten en hun cultuur zou duizenden jaren lang kunnen vastzitten.
De basiswet van dit universum is vrije wil. Wij, de geascendeerde meesters, hebben de taak gekregen om ieder mens op aarde te redden. Om mensen te redden moeten wij hen bevrijden van de leugens van de slang door hen de waarheid te vertellen die hen bevrijdt. Om mensen de waarheid te kunnen vertellen moeten de mensen erom vragen. Vraag en u zal gegeven worden, is een goddelijke wet. Als je niet vraagt, kun je niet van ons ontvangen, want de Wet van Vrije Wil staat ons niet toe jou een antwoord te geven, waar je niet om gevraagd hebt. Totdat je het vraagt, zul je in feite niet openstaan voor een antwoord of in staat zijn dat antwoord te bevatten.
Daarom moeten we jullie in een illusie laten leven, totdat je uiteindelijk besluit je taboes over boord te gooien en de logische vragen te stellen. Wat dat betreft, wil ik zeggen dat elke religie die haar leden ontmoedigt om vragen te stellen, door slangachtige leugens is beïnvloed en door krachten die mensen op deze wereld in de val proberen te houden. Ik wil heel duidelijk stellen dat er geen uitzonderingen op deze uitspraak zijn. De waarheid bevrijdt jou en je kunt de waarheid alleen vinden als je vragen stelt. Als je religie jou ontmoedigt om vragen te stellen, is jouw religie beïnvloed door de krachten op deze wereld. Ik zeg niet dat je religie totaal verkeerd is of geheel in de macht is van deze krachten. Ik zeg dat je religie door deze krachten is beïnvloed en dat is de reden waarom jij bepaalde vragen niet mag stellen.
Bestaat er een valse God? In werkelijkheid zijn er veel valse goden. Een van de boodschappen die ik op deze website probeer over te brengen, is dat mensen hun eigen werkelijkheid hebben geschapen. Laten we naar de situatie in de Hof van Eden kijken. In Genesis staat:
22 Toen dacht God, de Heer: Nu is de mens aan ons gelijk geworden, nu heeft hij kennis van goed en kwaad. Nu wil ik voorkomen dat hij ook vruchten van de levensboom plukt, want als hij die zou eten, zou hij eeuwig leven.
23 Daarom stuurde hij de mens weg uit de tuin van Eden om de aarde te gaan bewerken, waaruit hij was genomen (Genesis 3)
De vrucht van de kennis van goed en kwaad is, zoals ik elders uitleg, de vrucht van de kennis van relatief goed en kwaad. Relatief goed en kwaad geeft aan dat mensen, aangezien het de bedoeling is dat zij medeschepper met God zijn, de macht hebben om hun eigen werkelijkheid te scheppen, wat inhoudt dat ze hun eigen definitie van goed en kwaad kunnen maken. Daarom kunnen mensen een cultuur en een geloofssysteem op planeet aarde maken die totaal niet overeenkomen met de waarheid en de werkelijkheid van God.
Ik ben ervan overtuigd dat je kunt begrijpen dat mensen, wanneer zij in zo´n relatief geloofssysteem vast komen te zitten, een valse god aanbidden. Als ze het eeuwige leven in die bewustzijnsstaat zouden krijgen, dan zouden ze nooit aan die illusie ontsnappen. Daarom schrijft de wet van God voor dat je, wanneer je een relatieve definitie van goed en kwaad maakt, wanneer je een ‘werkelijkheid’ schept die niet met de werkelijkheid van God overeenkomt, onderworpen zult worden aan de wetten van desintegratie die de wetenschappers als de tweede wet van de thermodynamica omschrijven. Deze wet bepaalt dat jouw schepping geleidelijk zal afbrokkelen en zichzelf zal vernietigen wanneer jij je van God afsnijdt.
Zoals ik overal op deze website uitleg, aten menselijke wezens van de vrucht van relatief goed en kwaad, wat eigenlijk betekent dat zij tot een lagere bewustzijnsstaat vervielen. Die bewustzijnsstaat wordt gedomineerd door de relatieve tegenstellingen goed en kwaad. Deze tegenpolen sluiten elkaar onderling uit en ze verschillen van de oorspronkelijke polariteiten van God, te weten de uitbreidende en samentrekkende kracht die Moeder Maria zo mooi in haar verhandeling beschrijft.
Zoals de Bijbel zegt, schiep God de mens naar zijn beeld en gelijkenis. Dit betekent dat God levensstromen schiep met verbeeldingskracht, met vrije wil en de mogelijkheid tot scheppen door energie van God te gebruiken. Toen mensen tot een lagere bewustzijnsstaat vervielen, verloren ze hun bewuste verbinding met de waarheid van God. Het was dus onvermijdelijk dat ze valse goden begonnen te scheppen. Ze begonnen afgoden te scheppen die volgens hun eigen relatieve definitie van goed en kwaad werden gedefinieerd. Ze begonnen goden naar het beeld en de gelijkenis van de mens te scheppen. Ze begonnen goden te scheppen die een uitdrukkingsvorm van hun eigen bewustzijnsstaat waren en die goden leken zoals mensen, in ieder geval een aantal mensen, wilden dat ze zouden zijn.
Zoals ik op deze website probeer uit te leggen wordt alles wat je doet, met de energie van God gedaan. Je leeft omdat er voortdurend een stroom spirituele energie van je spirituele zelf door je levensstroom heen stroomt. Die energie wordt gestuurd door je aandacht. Als de energie door je geest stroomt, krijgt die een kwaliteit en wordt die gekleurd in overeenstemming met de voorstellingen, overtuigingen en gevoelens die jij in jouw bewustzijn hebt. Ik heb dit verschillende keren vergeleken met een filmprojector, waarbij het spirituele licht het witte licht van de gloeilamp is, dat gekleurd wordt als het door de filmstrip van je geest heen gaat.
Terwijl de energie door je geest heen stroomt, wordt een deel ervan in vibratie verlaagd voor het materiële spectrum en in handelingen omgezet. Een ander deel houdt een hogere vibratie en zoals ik elders uitleg, zijn er vier basisniveaus van vibratie in het materiële universum. Twee van die niveaus zijn het mentale en het emotionele rijk. Een deel van de energie die door de geest van mensen stroomt, wordt in gedachten en gevoelens omgezet die op die niveaus van het continuüm van energie liggen opgeslagen.
Zoals de wetten van de natuurwetenschappen uitleggen, kan energie niet gecreëerd of vernietigd worden. Als die energie eenmaal door menselijke gedachten en gevoelens een bepaalde kwaliteit heeft gekregen, houdt het die vibratie totdat degenen die de energie die kwaliteit gaven, de vibratie van de energie in de oorspronkelijke zuiverheid terugbrengen. Je moet begrijpen dat de intensiteit van de energie die zich gaat ophopen, toeneemt.
Nu komt de volgende logische stap. Alles is uit het Wezen van God geschapen; Gods energie wordt dus in werkelijkheid uit het bewustzijn van God geschapen. Daarom heeft de energie waarmee mensen medescheppen, bewustzijn. Als de energie zich begint op te hopen en in intensiteit toeneemt, wordt dat bewustzijn gewekt. Zodra een cruciale hoeveelheid is doorgegeven, kan een bepaalde wolk van energie een elementaire vorm van bewustzijn krijgen. Met andere woorden, die mentale en emotionele energie begint zich er bewust van te worden dat hij bestaat.
Als de energie in intensiteit toeneemt, kan die voldoende bewustzijn krijgen om te beseffen dat hij alleen kan bestaan en zich ontwikkelen als hij energie van mensen blijft ontvangen. Mensen hebben dan met de kracht van hun geest een bewust wezen geschapen dat in het emotionele en mentale rijk bestaat. Omdat menselijke wezens die entiteit hebben geschapen, zitten ze er in bewustzijn aan vast. Die link is wederzijds, wat inhoudt dat de entiteit eventueel met bepaalde mensen, die meer dan gemiddeld gevoelig zijn, kan communiceren.
Voeg hier nu het feit aan toe dat een menselijke levensstroom nooit helemaal zijn spirituele oorsprong kan vergeten. De levensstroom beseft dat er in werkelijkheid meer is dan alleen de materiële wereld die hij met zijn zintuigen waarneemt. De levensstroom wordt zich ervan bewust dat hij, hoewel hij dit niet in woorden of zelfs met bewuste gedachten kan uitleggen, een spiritueel zelf heeft en dat hij zich pas compleet en heel zal voelen als hij opnieuw contact met dat spirituele zelf krijgt. Dit heeft in de loop van de eeuwen tot het denkbeeld van een externe God geleid, een God die buiten, boven en gescheiden van menselijke wezens is.
Wanneer een bepaalde groep mensen zich een beeld van zo’n externe God gaat vormen, beginnen we in werkelijkheid geleidelijk een bewuste entiteit scheppen die in het emotionele of mentale rijk (of zelfs in beide rijken) bestaat. Die entiteit zal uiteraard de eigenschappen krijgen die mensen zich voorstellen. Als hij een bepaalde mate van bewustzijn krijgt, begint hij te geloven dat hij echt het soort wezen is dat mensen zich als God voorstellen. Hij zal letterlijk gaan geloven dat hij een god is of dat hij dé God is.
De kneep is dat deze door mensen gemaakte god alleen kan blijven bestaan zolang hij energie van mensen ontvangt. Omdat bewustzijn van nature expansief is, wil de door mensen gemaakte god niet alleen overleven, maar hij wil zich ook ontwikkelen. Als hij voldoende bewustzijn krijgt, kan hij daadwerkelijk met bepaalde mensen beginnen te communiceren en eisen stellen over de manier waarop hij aanbeden wil worden. Hij zou bepaalde vormen van aanbidding kunnen voorschrijven waardoor mensen hem meer energie geven. Als hij als een agressieve god is geschapen, dan zou hij dieren- of mensenoffers kunnen voorschrijven omdat energie door het vergieten van bloed, misbruikt wordt en die energie wordt aan de valse god gegeven. In diezelfde geest kan zo’n valse god mensen ertoe verleiden om oorlog te voeren en de vijanden genadeloos om te brengen. Nogmaals, bij het vergieten van bloed komt energie vrij en het vergieten van bloed door geweld geeft die energie een lagere kwaliteit die de door mensen gemaakte god kan voeden.
Ik besef dat veel mensen het heel moeilijk vinden om deze lering te accepteren. Voordat ze dit idee radicaal afwijzen, zou ik hen er echter aan willen herinneren dat zij, als er werkelijk een valse god bestaat, nooit aan de klauwen van die valse god zullen ontsnappen, tenzij ze de betrouwbaarheid van hun god en hun godsdienst in twijfel durven trekken. Ik zou iedereen die het moeilijk vindt om dit idee te accepteren, sterk willen aanraden om heel voorzichtig te zijn als je dit idee verwerpt. Je religie is in zekere mate door een valse god beïnvloed die niet wil dat jij je uit zijn macht bevrijdt. Daarom heeft je religieuze cultuur je gedwongen om bepaalde vragen niet te stellen. Dit geldt in het bijzonder voor culturen die het denkbeeld hebben dat bepaalde vragen over God godslasterlijk zijn en dat je naar de hel gezonden zult worden als je zelfs maar zo’n vraag zou stellen.
Laat ik je duidelijk maken dat de ware God – die ik ken en onafgebroken ervaar – wil dat je thuis komt in zijn koninkrijk. Maar je kunt niet thuiskomen zolang je vastzit in de verering van een valse god. Daarom wil de ware God dat je die illusies overwint en de enige manier om dit te doen is dat je de slangachtige leugens in twijfel trekt die de valse god sterker maken. Bedenk dat degenen die niet willen dat jij bepaalde vragen stelt, iets te verbergen hebben – waarom zouden ze anders het stellen van vragen ontmoedigen? De ware God heeft niets te verbergen. God is waarheid, dus waarom zou God ooit proberen te voorkomen dat jij de waarheid ontdekt? En waarom zou hij je beletten om vragen te stellen die je bij de waarheid kunnen brengen als God wil dat jij de waarheid vindt?
Laat ik opnieuw zeggen dat alleen de waarheid jou kan bevrijden. Laat ik opnieuw zeggen dat je in een wereld leeft waarin bijna elk aspect van het leven door dualistische leugens wordt beïnvloed. Laat ik opnieuw zeggen dat God je vrije wil heeft gegeven en jij het recht hebt om absoluut alles in twijfel te trekken. Je hebt het recht om elke vraag te stellen en als je met een open geest en hart vraagt, zullen wij, de geascendeerde meesters of je Christuszelf, jou een antwoord geven dat helpt om je van die slangachtige leugens te bevrijden. Maar als je niet durft te vragen kunnen wij je niet helpen en zul je vast blijven zitten totdat je besluit om je taboes los te laten en de logische vragen te stellen.
Ik heb veel meer over dit onderwerp te zeggen, maar ik zou die kennis graag in kleine gedeeltes willen geven, zodat mensen er niet volledig door overweldigd worden. Aan degenen die meer willen weten, wil ik vragen om over mijn lering over hoe God het universum schiep na te denken. Met die lering als basis besef je dat de ware God, de allerhoogste God, een wezen is dat helemaal buiten en boven de wereld van vorm bestaat. De Schepper staat boven alles en buiten alles wat hij geschapen heeft. Met andere woorden, God is compleet, zelfstandig en onafhankelijk. God heeft niets buiten zichzelf nodig.
Hoe kan de ware God dan de behoefte hebben om door menselijke wezens aanbeden te worden of offers van hen te ontvangen? Dit leidt tot de logische vraag: “Hoe kan een religie die de aanbidding van een God op de wereld bevordert, dan een volledig ware religie zijn? Hoe kan een religie die de verering van God bevordert, de ware God vereren die geen verering nodig heeft?”