Hoe je de gespletenheid in je ziel oplost

 

Vraag: Is het mogelijk dat de Bewuste Jij van een persoon zich uit het lichaam terugtrekt en naar hogere plaatsen gaat in geval van een ernstig trauma of geestesziekte of dat een demon of andere entiteiten naar binnen gaat en zijn plaats inneemt? Wat er dan nog over is om het lichaam te bezielen, is dat de levenskracht van het fysieke lichaam of de ziel? Ik vraag dit omdat ik persoonlijk in twee werelden lijk te leven. De eerste is de gewone fysieke wereld waarin ik geen band lijk te hebben met mijn geest en de tweede is de slaapwereld waarin ik droom en mooie spirituele ervaringen krijg, waarin het lijkt of mijn Bewuste Jij of IK BEN Aanwezigheid aanwezig is. En ik vraag dit omdat het lijkt alsof er geen transcendentie aanwezig is in mijn dagelijkse leven en ik niet verder groei. Ik heb ernstige trauma’s meegemaakt en ook drugs gebruikt. Het lijkt alsof mijn Bewuste Jij het voertuig heeft verlaten. Wat doen we in zo’n geval om de Bewuste Jij weer op zijn rechtmatige plaats terug te brengen?

Antwoord van Geascendeerde Meester Moeder Maria, 2021 – Webinar Een Einde maken aan het Tijdperk van Ideologie:

Nu lopen we tegen de beperkingen van woorden aan. Het hangt ervan af hoe je die woorden wilt gebruiken om een heel subtiel fenomeen te beschrijven. In een eerdere dispensatie hebben we gezegd dat er een fenomeen was dat deling van de ziel heette omdat de ziel in zich meerdere delen kan splitsen. En dit kan vooral door een trauma gebeuren.

Als je zegt dat de inhoud van je vier lagere lichamen de ziel vormen, kunnen we dit concept deling van de ziel toepassen. Je bent dus aan ernstig trauma blootgesteld. Het is zo erg dat een deel van jouw wezen dit niet wil voelen. En daarom trekt dat deel zich uit je fysieke lichaam terug, probeert niets te maken te hebben met je fysieke lichaam. Hij hoeft dan het leven niet met je fysieke lichaam en je dagelijkse bewustzijn en zintuigen te voelen.

In werkelijkheid komt er een scheur in je vier lagere lichamen; er ontstaat een breuk, er wordt een barrière gevormd waardoor je een ondoordringbare muur vormt tussen de deling en je fysieke wakende bewustzijn – dit is de deling die je hebt.

Wat betreft de Bewuste Jij, welnu, de Bewuste Jij maakt je ergens van bewust. Je slaapt niet wanneer je deze vraag stelt. Juist het feit dat je in staat bent om een vraag over de rol van de Bewuste Jij te stellen is dus alleen mogelijk als jij bewust bent; je bent je van jezelf gewaar. En de Bewuste Jij zorgt ervoor dat jij je van jezelf gewaar bent. Als je wakker bent en het normale leven van elke dag meemaakt, dan is de Bewuste Jij binnen (geconcentreerd in jouw fysieke lichaam en dagelijkse gedachten).

Als je ’s nachts slaapt, dan is het mogelijk dat de Bewuste Jij naar de een deling in je vier lagere lichamen gaat en het leven vanuit dat gezichtspunt, door dat filter, ervaart. Je moet begrijpen dat die deling, die dramatische scheur in je ziel, iets is waar we over hebben gesproken in de leringen over de gescheiden zelven die het gevolg zijn van trauma’s. Die scheur is terug te voeren tot het allereerste geboortetrauma en het vormen van je oerzelf, of dit nu wel of niet door jouw geboortetrauma werd veroorzaakt.

Je kunt de hulpmiddelen en leringen gebruiken die we hebben gegeven over de gescheiden zelven om te gaan begrijpen dat die deling in je wezen in feite een conglomeraat gescheiden zelven is die je kunt opruimen en één voor één laten sterven, maar om dat te kunnen moet je welbewust een aantal bewuste veranderingen doorvoeren, waarbij je besluit dat je ze wilt opruimen; je wilt de deling in je ziel opheffen. Je wilt volledig aanwezig zijn in je dagelijkse leven, je wereldlijke leven, in plaats van er altijd naar verlangen om je terug te trekken uit je dagelijkse leven en dat als een last te voelen.

Daarna moet je al het werk willen doen dat moet gebeuren en de pijn voelen die je zult ervaren wanneer je in contact komt met de gescheiden zelven die je normaal niet wilt voelen. Wanneer er een deling is zoals jij beschrijft, dan moet jij je realiseren dat wat je in je droom ervaart, niet iets is wat die deling meemaakt omdat er gescheiden zelven zijn in deze deling zitten die voortdurend de pijn van het trauma voelen.

Maar jij hebt besloten dat je die pijn niet wilt voelen en daardoor is die scheur ontstaan. Je hebt dus een zelf gevormd in die deling dat denkt dat hij heel erg spiritueel is en daardoor krijg jij spirituele ervaringen. Dat is om de pijn te vermijden. Je moet dus beslissen of je weer contact wilt maken met de pijn omdat die nodig is om de zelven te zien.

We hebben leringen en hulpmiddelen gegeven om de energie te transformeren die de pijn versterkt wanneer je onze decreten opzegt. Er zal nog wel wat pijn voelbaar zijn, maar die zal niet zo overweldigend zijn wanneer je de geschikte decreten gebruikt om die energie op te ruimen. Voor sommige mensen kan dit een heel ingewikkeld proces, een lang proces, zijn en het kan jaren misschien wel tien à twintig jaar in beslag nemen, en het kan pijnlijk en zwaar zijn.

Maar je kunt er ook over nadenken: Is je huidige situatie aangenaam voor jou? Zou je die willen veranderen? Zou je die in dit leven willen veranderen of zou je die willen uitstellen en in een volgend leven terugkomen met dezelfde scheur en in dat leven weer meemaken wat je in dit leven doormaakt? Of zou je daar liever nu mee aan de slag gaan en nu een poging doen om die deling op te ruimen zodat je misschien wel kunt ascenderen of in ieder geval met een veel hoger bewustzijnsniveau in je volgende leven incarneren zonder een scheur in je vier lagere lichamen, het voertuig van je ziel?