Persoonlijke ascensie en de ascensie van de sfeer (progressieve openbaringen in deze dispensatie)

 

Vraag: Dit is een stukje uit het boek ‘Master Keys tot Spiritual Freedom’ van Maitreya, Key 21: “Laten we beginnen met onderscheid maken tussen ascenderen van de aarde, wat inhoudt dat je niet weer hoeft te incarneren en naar het spirituele rijk ascendeert, waardoor je een onsterfelijk wezen wordt, een geascendeerde meester. Zoals ik heb uitgelegd, zijn er bepaalde wezens van wie de oorsprong op alle vier niveaus is gekoppeld aan deze specifieke sfeer, waaronder wezens die zich van onderaf hebben ontwikkeld en engelen die werden geschapen om deze sfeer te dienen. Deze wezens kunnen pas voorgoed naar het geascendeerde rijk ascenderen als in die sfeer een cruciaal aantal mensen aan het ascensieproces begint. Zij zijn geschapen om deze sfeer te helpen ascenderen en daardoor is hun persoonlijke ascensie gekoppeld aan de ascensie van die hele planeet.”

Door het bovenstaande stukje lijkt het alsof er onder ons mensen zijn die niet gevallen zijn, maar niet kunnen ascenderen voor er in deze sfeer een cruciaal aantal mensen aan het ascensieproces begint. Er zijn talloze pas geascendeerde meesters en ik begrijp uit de leringen dat wij allemaal de mogelijkheid hebben om te ascenderen. Betekent dit dan dat onze sfeer ook aan het ascensieproces is begonnen? Hoe moeten we de bovenstaande passage uit het boek begrijpen?

Antwoord van Geascendeerde Meester Maitreya, 2021 – Webinar in Rusland:

Je moet je realiseren dat elke lering die we geven een bepaalde beperking heeft; die wordt op een bepaalde tijd gegeven omdat er een ingewikkelde configuratie in het collectieve bewustzijn is. Op dat bepaalde moment worden er bepaalde woorden gebruikt vanwege die specifieke configuratie van het bewustzijn. Je moet ook begrijpen dat wij met heel subtiele, complexe zaken te maken hebben die niet heel erg geschikt zijn om alles in woorden te beschrijven.

Je kunt niet alle enigma’s en tegenspraken oplossen met je lineaire gedachten. In retrospectief zal ik erover zeggen dat ik dit tegenwoordig anders zou hebben geformuleerd, maar om diverse redenen was dit de manier waarop de gedachten van de boodschapper het konden verwoorden en dat komt gedeeltelijk door zijn achtergrond in The Summit Lighthouse en zijn bewustzijn in die tijd.

Je moet begrijpen dat de sfeer waarin je leeft op een bepaalde manier is begonnen aan het ascensieproces omdat er al planeten zijn geascendeerd uit het fysieke rijk en dat is de reden dat je geen leven, fysiek leven, op Venus ziet. Er zijn zelfs melkwegstelsels die naar een veel hoger niveau zijn geascendeerd dan jullie melkwegstelsel. Jullie sfeer heeft een tamelijk grote reikwijdte. Vanuit dit perspectief kun je zeggen dat jullie sfeer met het ascensieproces is begonnen.

Maar je moet ook begrijpen dat we in de vorige dispensatie, The Summit Lighthouse, een enigszins vereenvoudigde kijk op het ascensieproces hebben gegeven. Er werd gezegd dat je kon ascenderen als je eenenvijftig procent van je karma in evenwicht had gebracht en dat betekende dat je nog karma met jezelf had, zoals Moeder Maria heeft uitgelegd, voornamelijk onopgeloste psychische problemen. Dit betekende dat men bij The Summit Lighthouse geloofde dat de boodschapper van bepaalde mensen  had gezegd dat zij, laten we zeggen, vijfenzeventig procent van hun karma in evenwicht hadden gebracht.

De mensen namen daardoor natuurlijk aan dat die persoon zou ascenderen wanneer hij de overgang maakte. Het was de gewoonte om de mantel van de geascendeerde meester zo en zo, op te eisen omdat men aannam dat de persoon die zij persoonlijk hadden gekend, een geascendeerde meester was geworden, ook al had die persoon naar veronderstelling niet honderd procent van zijn karma in evenwicht gebracht.

In deze dispensatie hebben we natuurlijk gezegd dat je pas geascendeerde meester wordt als je geen onopgeloste psychische problemen meer hebt; je moet je psychische problemen allemaal hebben opgelost voor je volledig geascendeerde meester wordt en vanuit dat perspectief kun je het onderscheid maken en zeggen dat er mensen zijn die, wanneer ze een bepaald niveau bereiken, niet weer hoeven te incarneren, maar dat zij nog wel onopgeloste psychische problemen hebben of zo je wilt karma dat uit evenwicht is en daarom geen geascendeerde meesters kunnen worden.

Maar er zijn ook mensen die genoeg psychische problemen hebben opgelost om binnen relatief korte tijd na de overgang uit hun laatste incarnatie geascendeerde meester te worden. Een voorbeeld hiervan is Lanello, en ook Guru Ma, die na hun dood nog enige tijd nodig hadden om echte geascendeerde meesters te worden. Ik weet dat men bij The Summit Lighthouse zegt dat Lanello al vanaf het begin een geascendeerde meester was, maar er werd ook gezegd dat het even heeft geduurd voor hij zijn karma voor honderd procent in evenwicht had gebracht. Je ziet dat er verschillende termen voor worden gebruikt.

Je moet je realiseren dat een bepaalde groep mensen op aarde niet weer hoeft te incarneren na dit leven, maar dat betekent niet dat zij geascendeerde meesters worden. Dan is er ook een kleinere groep mensen die kort na hun transitie een geascendeerde meester kan worden, maar er is ook een groep mensen die heeft beloofd om geïncarneerd te blijven omdat dit in hun Goddelijke plan staat of op andere planeten te incarneren tot die planeet ascendeert, of de hele sfeer volledig is geascendeerd.

Een sfeer ascendeert niet in één keer. Het gebeurt in stadia waardoor diverse planeten de voorloper worden en daarna ascenderen hele melkwegstelsels. En daarna is er, zoals ik heb gezegd, nog de ascensie van het fysieke naar het emotionele niveau, wat betekent dat er geen leven meer is op een bepaalde planeet op het fysieke niveau.

Er is nog wel leven in het emotionele, mentale en identiteitsrijk en dat kan de volgende ascensie worden, waardoor er geen leven meer is op het emotionele niveau maar nog wel op het mentale en identiteitsniveau enzovoort, totdat er geen leven meer is op alle vier niveaus. Een zonnestelsel houdt pas op te bestaan wanneer er geen leven meer is op de vier niveaus omdat de zon of een witte dwerg of een zwart gat zal worden en op den duur zelfs niet meer zal bestaan op het fysieke niveau.

Er zijn wel wat complexe problemen, zoals je vast zult begrijpen. In deze dispensatie hebben we gezegd, en dat konden we om diverse redenen in vorige dispensaties niet zeggen, gedeeltelijk vanwege het bewustzijn van de boodschapper, gedeeltelijk vanwege het bewustzijn van de studenten en gedeeltelijk vanwege het collectieve bewustzijn. In deze dispensatie hebben we gezegd dat wij progressieve openbaringen geven. Je kunt van geen enkele openbaring die wij hebben gegeven, zeggen dat dit het allerlaatste woord is.

We hebben het ook gehad over de beperkingen van woorden. Wij behouden ons natuurlijk het recht voor om een hogere lering, een breder perspectief, naar buiten te brengen en wanneer je lineaire geest die vergelijkt met de vorige lering, kan die als een tegenstrijdigheid worden geïnterpreteerd. In een aantal gevallen kunnen er tegenstrijdigheden zijn omdat geen enkele boodschapper onfeilbaar is zoals zelfs de boodschapper van The Summit Lighthouse heeft toegegeven en zoals deze boodschapper ook heel goed weet.

Maar je moet begrijpen dat de verhoudingen tijdens het proces van progressieve openbaringen op een gegeven moment complex kunnen worden, afhankelijk van het collectieve bewustzijn; wat je naar buiten kunt brengen en wat wij besluiten dat de grootste impact op aarde zal hebben. Het is natuurlijk onze bedoeling om een bepaalde groep mensen of de mensheid op een hoger bewustzijnsniveau te brengen, waardoor wij een hogere lering kunnen geven.

Je weet dat er in het begin van een nieuwe dispensatie een brug wordt gegeven naar eerdere dispensaties. Er is een reden waarom deze boodschapper een aantal jaren bij The Summit Lighthouse moest zitten en ook de I AM Movement moest bestuderen, zelfs de leringen van de Bridge to Freedom en de leringen van Roerich korte tijd.

Hij moest de concepten en de woorden in zijn hoofd hebben zodat zijn gedachten in staat waren om de leringen zo te verwoorden dat mensen, studenten uit vorige dispensaties, konden overstappen naar deze dispensatie – omdat ze die kenden en dit heeft in ieder geval een aantal studenten geholpen om met ons mee te gaan.

Maar daarna is het nooit de bedoeling dat een nieuwe dispensatie precies dezelfde leringen geeft als een vorige. Wat voor nut zou een nieuwe dispensatie hebben als er niet een hoger niveau van de leringen zou komen dan de vorige?

En dan lopen we nog gewoon tegen het feit aan dat woorden een bepaalde betekenis hebben in een bepaalde tijd in een bepaalde cultuur en daardoor kan er een moment komen waarop we een lering geven voor een bepaald niveau maar dat we die lering moeten transcenderen omdat die een beperking wordt om geavanceerdere leringen te geven.

Met andere woorden, als we woorden op zo’n manier moeten gebruiken dat ze niet in tegenspraak kunnen worden gezien met een vorige lering, dan worden we beperkt in het brengen van een hogere lering. En daarom transcenderen we soms een bepaalde dispensatie. Met andere woorden, een bepaalde dispensatie komt op een punt waarop de gedachten van de boodschapper niet flexibel genoeg zijn; de studenten, een cruciaal aantal mensen, niet flexibel genoeg zijn, zodat wij geen mogelijkheden zien om progressieve openbaringen in die organisatie te blijven geven. Dit was het geval met de I AM Movement, de Roerichs, The Bridge to Freedom, The Summit Lighthouse.

Maar in deze dispensatie zijn zowel de boodschapper als een aantal studenten bereid om hun geest op te rekken. Daarom hebben we al leringen door deze boodschapper gegeven waar vroeger drie verschillende boodschappers voor nodig zouden zijn geweest om die leringen te geven en drie verschillende groepen studenten, hoewel een paar misschien mee hadden kunnen gaan.

In zekere zin is dit een experiment. Het is een nieuwe kans voor ons en wij zijn vastbesloten om er gebruik van te maken zolang de boodschapper bereid en in staat is om zijn gedachten op te rekken en zolang ook een cruciaal aantal studenten bereid is hun geest op te rekken.