Vraag: Ik kom soms het woord tegen dat een geascendeerde meester Godvrij is. Hoe moet ik dat zien?
Antwoord van Kim Michaels op een conferentie in Nederland:
Er is een geascendeerde meester die Godfre heet. Hij was geïncarneerd als Godfre Ray King, die leider was van de I AM Movement.
Ja, maar dat bedoel ik niet. Ik bedoel Godvrij in bewustzijn.
Kim: Dit betekent dat jij je niet meer met het materiële rijk identificeert en dat jij je ego hebt getranscendeerd en dan ben je vrij in God. Ik zie het zo: je bent vrij om te erkennen dat jij een deel van God bent, dat jij een verlengstuk bent van Gods Wezen.
Wij zijn natuurlijk opgevoed om dit te ontkennen. Wij zijn ‘hier’ en God is ‘ergens boven’. Het is óf dat óf er bestaat geen God. Zelfs de meeste religies zeggen dat God ergens boven is en dat wij absoluut van elkaar zijn gescheiden. Wij hebben een religie nodig omdat wij niet rechtstreeks contact met God kunnen maken.
De waarheid is natuurlijk dat wij dat wel kunnen, want waar zijn wij allemaal vandaan gekomen? Er is eigenlijk maar Eén Geest, die zichzelf uitdrukt door ons allen. Dit betekent voor mij wat het is om Godvrij te zijn; wanneer je al die illusies hebt losgelaten en erkent: “IK BEN een zoon of dochter van God.” Je durft dat te accepteren.
Je kunt dat natuurlijk doen als je geïncarneerd bent, maar ik heb begrepen dat je het gescheiden zelf eigenlijk pas helemaal kunt loslaten als je geen fysiek lichaam meer hebt. Op het moment dat je dit loslaat, kun je geen lichaam meer houden. Dus er moet een heel klein beetje gescheidenheid blijven.