De verschillen tussen eerdere en huidige leringen (leren) van geascendeerde meesters

 

Vraag: Kun je de verschillen bespreken tussen eerdere leren van geascendeerde meesters, vooral die van de I AM dispensatie en de dictaten die nu worden gegeven?

Antwoord van Geascendeerde Meester Jezus, 2019 – Washington D.C. (VS):

Dit zou een heel erg lange verhandeling kunnen worden, maar ik zal je de korte versie geven. Het belangrijkste verschil is eenvoudig het verhogen van het collectieve bewustzijn. Een ander belangrijk verschil is de verschuiving van het Vissentijdperk naar het Aquariustijdperk. Als je terugkijkt op de I AM Movement, dan zie je dat dit een heel grote beweging werd, die grote aantallen mensen aantrok die decreten aan de violette vlam opzeiden. Dit had grote invloed op het verhogen van het collectieve bewustzijn. Omdat het collectieve bewustzijn werd verhoogd, konden we meer nuance aanbrengen en diepgaandere leringen geven dan in de I AM Movement. Er staan nog steeds zeer tijdloze goede leringen over de IK BEN Aanwezigheid in het decretenboek van de I AM Movement, maar desondanks moet je begrijpen dat de I AM Movement vooral een uitdrukkingsvorm was van die tijd en het bewustzijn in die tijd.

Als je bijvoorbeeld het boek ‘Unveiled Mysteries’ neemt, dan zou je kunnen zeggen dat dit in principe een spionnenverhaal is met geascendeerde meesters als deelnemers. Dat kwam doordat in die tijd veel mensen hierop konden reageren. Als je dit boek vergelijkt met het boek ‘Mijn Levens met’, dan zie je dat het laatste op een andere manier wordt verteld, veel psychologischer is en de diepte ingaat. Dit boek had je niet kunnen uitbrengen in de jaren dertig van de twintigste eeuw. De reden dat het nu wel kon worden uitgegeven, is gedeeltelijk al het werk dat studenten van de I AM Movement hebben verricht. En natuurlijk ook door The Summit Lighthouse, Bridge to Freedom, de Roerichs en anderen. Wanneer het bewustzijn wordt verhoogd door één beweging, kunnen we iets uitbrengen dat verder gaat.

Theoretisch zouden we progressieve openbaringen kunnen blijven uitgeven in één specifieke beweging, maar de moeilijkheid tot dusver was dat mensen in die bewegingen erg gehecht raakten aan niet alleen de leringen zelf, maar ook de vorm van die leringen, de manier waarop ze werden gegeven en ook gehecht waren aan het gevoel dat hun beweging van episch belang was. Het was de hoogste spirituele leer op de planeet of het was heel belangrijk om het bewustzijn te veranderen. Dit betekende dat de mensen niet flexibel genoeg waren om de hogere leer te accepteren die kon worden gegeven vanwege het werk dat zij hadden verricht. Daarom zijn we met een nieuwe beweging begonnen.

De tendens  was ook duidelijk dat ze zich al te veel aan de boodschapper, of boodschappers, hechtten en daarom niet openstonden voor een andere boodschapper. Aan de andere kant hoeven progressieve openbaringen niet in één organisatie door te gaan en soms kan het nuttig zijn om een duidelijk eind te maken aan een specifieke dispensatie, zodat de mensen weten waar die organisatie voor staat, zij kunnen die leer vinden en er gebruik van maken. En wanneer ze eraan toe zij, kunnen ze een stap omhoog doen naar de volgende leer.

Wat betreft discrepanties: één voorbeeld van een discrepantie is de kaart van de I AM Movement, waarop geen Christuszelf staat. De kaart van The Summit Lighthouse heeft wel een Christuszelf als intermediair tussen de IK BEN Aanwezigheid en jou. In deze organisatie hebben we geen kaart meer. Dat komt omdat wij niet willen dat de aandacht te veel gaat naar uiterlijke beelden. Daarom moedigen wij het gebruik van plaatjes in deze organisatie niet aan omdat een plaatje niet een geascendeerde meester kan vertegenwoordigen. Als jij  je aandacht te veel op een beeld richt, dan kun je er te veel aan gehecht raken en misschien niet verder kijken en contact maken met onze Aanwezigheid.

Natuurlijk kun je ook kijken naar de verschillen in focus op decreten en de decreten die werden gegeven. Je kunt zien dat wij ons in deze dispensatie minder richten op decreten en meer op de invocaties die iets naar boven brengen in de psyche van de persoon die hem opzegt, of in het collectieve bewustzijn in plaats van alleen de energie op te roepen. De reden dat wij dit kunnen doen in deze dispensatie is voornamelijk dat er in de vorige dispensaties heel veel decreten zijn opgezegd; de violette vlam is zoveel opgeroepen dat er zoveel licht is opgeroepen dat wij nu naar het volgende niveau kunnen gaan en ons meer richten op het opruimen van de overtuigingen die ons gevangenhouden en niet alleen energie oproepen.