Aan de onderdrukking van vrouwen moet een eind komen

 

Geascendeerde Meester Moeder Maria, 13 februari 2010

Ze komen hier met duizenden tegelijk. Veel van hen komen hier met een zuiver hart, met zuivere toewijding aan Jezus, mijn zoon, en mij. Toch moet ik, Maria, zeggen – in het belang van de waarheid in het belang van heling: “Jullie respecteren mij niet als je hier komt met de denkwijze die de antithese vormt van de denkwijze van Christus, van de Christusgeest, die slechts ziet dat al het leven één is, dat de Schepper één is met zijn schepping.”

En wat is de schepping van de Schepper? Heeft Jezus niet in het boek Openbaringen gezegd: “Ik ben Alpha en Omega, het begin en het einde?” En betekent dit dan niet dat de ene Schepper zich heeft gedeeld in de twee polariteiten die zich uitbreiden en samentrekken, van mannelijk en vrouwelijk? Je moet in het belang van de waarheid begrijpen dat de oorspronkelijke verdraaiing door de gevallen engelen – het oorspronkelijke plan van de gevallen engelen om een neerwaartse spiraal op aarde te vormen – juist was dat ze die oorspronkelijke handeling om het scheppen wilden vervormen in de gedachten van de mensen die openstaan voor de leugen dat je gescheiden bent en de leugen die de dualiteit is.

Het plan om het mannelijke van het vrouwelijke te scheiden
Toen de Schepper zich in twee polariteiten deelde, waren die polariteiten geen tegenstellingen. Ze sluiten elkaar niet uit, ze vullen elkaar aan. Ze vormen een heel nieuw geheel waaruit nieuw leven wordt geschapen. Dit is de waarheid. Dit is de waarheid die iedereen moet kennen die beweert dat hij Jezus en mij respecteert. Want je kunt mij en het ambt dat ik bekleed, het ambt Goddelijke Moeder voor de aarde, niet respecteren zonder de eenheid van het mannelijke met het vrouwelijke te respecteren. Niet in wat gewoonlijk als de seksuele vereniging wordt beschouwd – dat heeft de bedoeling om de fysieke voortplanting of de basale zintuiglijke verlangens te bevredigen – maar een hogere vorm van vereniging, waarin het mannelijke en vrouwelijke, man en vrouw, samenkomen en het bewustzijn transcenderen dat zij het tegenovergestelde van elkaar zijn, dat ze tegenover elkaar staan, dat de één zich aan de ander moet onderwerpen en dat de ander het hoofd van de huishouding moet zijn.

Dit is het bewustzijn dat de oorspronkelijke polariteiten van God indeelt, dat de gevallen engelen en het gevallen bewustzijn in het leven hebben geroepen. Want zij wisten – zij wísten – omdat het onvermijdelijk was dat mannen en vrouwen op aarde een ander geslacht moesten hebben, dat zij als ze een wig van onwaarheid konden drijven, die de geslachten zou verdelen – wat achterdocht, vijandigheid en tegenstellingen in het leven zou roepen – dat er dan maar heel weinig mogelijkheden voor de aarde zouden zijn om zo’n hoge bewustzijnsstaat te bereiken dat zij niet meer in staat zouden zijn om hier te incarneren.

Hun plan, de hele bedoeling, is natuurlijk om mannen en vrouwen van elkaar te scheiden – zodat ze zich niet meer op een hogere manier konden verenigen die seksualiteit en voortplanting transcendeert, die traditionele rollen transcendeert, waarbij de man het hoofd van de huishouding en de vrouw ondergeschikt is, maar een hogere vereniging vinden omdat ze volledig gelijkwaardig aan elkaar zijn. Ze hebben waardeoordelen getranscendeerd, de relatieve schaal, waarbij twee extremen tegenover elkaar staan en ook niet op een punt in het midden van die schaal uitkomen om samen een compromis te sluiten dat niet echt in evenwicht is.

Mannelijke en vrouwelijke relaties zonder relatieve waardeoordelen
De waarheid die wij proberen jullie te onderrichten is dat alles op een dualistische weegschaal buiten het één zijn van de Christusgeest valt. Het is dus geen kwestie van één kant van de weegschaal omhoog laten gaan of de andere laten dalen. Het is een kwestie van de weegschaal transcenderen, waardoor je zo’n opwaartse kracht vormt dat die het bewustzijn van de hele mensheid optrekt.

Je kunt niet één deel van het leven verheffen door een ander deel te vernederen en tegelijkertijd de Christusgeest te hebben. Je kunt niet verlangen dat je gelijk krijgt van mensen door andere mensen ongelijk te geven of hen te beoordelen volgens een bepaalde maatstaf die jij hebt gesteld of geaccepteerd en tegelijkertijd één te zijn met de Christusgeest – die enkel al het leven probeert te verheffen. “Oordeel niet opdat ge niet geoordeeld worde” betekent eigenlijk “Transcendeer de dualistische weegschaal opdat jij jezelf niet beoordeelt met dat dualistische bewustzijn wanneer je van het levensscherm verdwijnt.”

Wanneer je goed naar deze enorme basiliek kijkt – die zogenaamd ter ere van Christus is gebouwd – dan zie je dat die in haar totaliteit een uitdrukkingsvorm van het dualiteitsbewustzijn is, het verlangen om één deel van het leven te verheffen en het af te schilderen als superieur aan alle andere. Dit is al heel lang geleden begonnen, na de oorspronkelijke zondeval in de Hof van Eden, waar mensen waren – zelfs in de Hof – die Maitreya niet wilden volgen door die bewustzijnsstaat te transcenderen, door die dualistische weegschaal te transcenderen. Zij wilden zelfs beter zijn dan anderen op de mysterieschool, ze wilden verder gevorderde studenten zijn om speciale initiaties en speciale privileges te kunnen krijgen, zelfs als leider aangesteld worden van de nieuwe studenten die nog niet een bepaald niveau hadden bereikt – of dat dachten zij in ieder geval; degenen die ervan houden anderen te beoordelen volgens een maatstaf die zij hadden gesteld of geaccepteerd van de gevallen engelen zelf.

De keus om vrouwen te onderwerpen
De neiging om iets in te delen, gebaseerd op een door mensen gemaakte of relatieve maatstaf, kun je terugvinden in alle culturen en religies op aarde. Zoals je ziet in de Hof van Eden, waar het de verboden vrucht was, een verboden vrucht omdat jij, als je eenmaal eet van het dualiteitsbewustzijn – en in een gemoedstoestand gevangenzit die door je dualistische waarneming wordt gevormd – niet meer verder kunt zien dan die waarneming. Je kunt niet zien dat er iets fout is met die waarneming, je kunt de noodzaak er niet van inzien dat je iets moet transcenderen, want alles lijkt volkomen logisch en rationeel volgens het dualistische filter waar jij alles door beziet.

Je draagt een blinddoek, maar je weet niet dat je geblinddoekt bent; je denkt dat je de allerhoogste waarheid ziet. Je ziet het in de Bijbel bij Kaïn en Abel, je ziet het bij de stammen van Israël, je ziet het bij de Egyptenaren en de Joden en je ziet het zelfs bij de eigen discipelen van Jezus die met elkaar concurreerden over wie de belangrijkste van hen was nadat Jezus was weggegaan. Door mee te doen aan al dat geruzie toonden zij aan dat zij het niet begrepen hadden, ze hadden het bewustzijn, het Christusbewustzijn, dat Jezus zo vaak aan hen had gedemonstreerd, niet begrepen – en dat hij hen ook later demonstreerde door zich te laten kruisigden door dat bewustzijn van dualistisch oordelen.

Begrijp je dat de gevallen engelen een keuze maakten? Ze maakten die keuze omdat de vrouwen fysiek niet de sterkste van de twee geslachten zijn en daarom waarschijnlijk niet degenen zouden zijn die oorlog zouden gaan voeren en zij maakten van vrouwen het zwakke geslacht. En niet alleen het zwakke geslacht, maar ze zouden hen de last laten dragen dat zij degenen waren die van de verboden vrucht hadden gegeten; dat Eva had gezondigd en dat Eva daarom verantwoordelijk was voor de zondeval van de hele mensheid.

Dit is zo’n subtiele vervorming die zoveel complicaties, zo’n subtiele bewustzijnsstaat, heeft dat die de hele relatie tussen de twee geslachten doordrenkt; vanuit de oudheid helemaal tot in het heden. Maar zoals Jezus zelf in de basiliek zei, druk ik het nu uit buiten de basiliek. Dit bewustzijn van de vijandigheid, van de rivaliteit, van het schuldgevoel tussen man en vrouw en elkaar dingen kwalijk nemen, moet getranscendeerd worden in het Aquariustijdperk – als het Aquariustijdperk de Gouden Eeuw van Saint Germain wil worden.

Dit is een deel van een langere lering. Het hele dictaat kun je hier lezen.