Geascendeerde Meester Gautama Boeddha, 5 juli 2005
We hebben jullie over de Godvlammen verteld en ik zal je een lering geven die dit een beetje verder uitwerkt. Veel van jullie zullen zich misschien hebben afgevraagd hoe een spirituele lering de Boeddha en de Christus verenigt. Wat is de relatie tussen Boeddha en Christus? De Boeddha en de Christus staan symbool voor twee spirituele ambten die bedoeld zijn de evoluties op de aarde bij hun verlossing, hun verlichting, te brengen.
De Boeddha en de Christus doen dit op twee verschillende wijzen. De Boeddha zit bovenop de zee van Samsara en bewaart het evenwicht, en heeft de visie voor ogen en bewaart het volmaakte evenwicht voor het Moederlicht. De Christus daalt naar de zee van Samsara af; naar de mensen die door hun onwetendheid zijn verdwaald en niet de vragen kunnen stellen die hen zullen bevrijden. Hij biedt ze in naam van Christus een kopje koud water aan.
Dit betekent niet dat hij ze de allerhoogste spirituele lering aanbiedt, want veel mensen zijn daar nog niet echt aan toe. En als Jezus dus zegt dat jij het recht hebt om degenen die vastzitten lastig te vallen, dan bedoelt hij niet dat je hen de hoogste spirituele lering moet geven die jij kunt begrijpen. Jij moet je op die ziel afstemmen en zeggen: “Wat heeft deze ziel nodig om de eerstvolgende stap te zetten? Dat is het kopje koud water dat ik hen wil aanbieden.” Dat is de functie van de Christus.
Wanneer jij dit toepast op het concept dat je Godvlam twee aspecten heeft, dan kun je zeggen dat de vlam van Alpha ook de vlam van Boeddha is. Dit is de vlam die jij voor het evenwicht van de aarde draagt. De vlam van Omega is de vlam van Christus. Dit is de vlam die je bij de mensen brengt die door hun onwetendheid zijn verdwaald, zodat ze gewekt kunnen worden. Jullie hebben misschien gehoord dat Christus de Prins van Vrede is. De Boeddha is de Koning van Vrede. De Boeddha zit op de troon en houdt de globale visie voor het koninkrijk in stand en daarna geeft hij de prins de opdracht om degenen die in de modder vastzitten, daaruit te bevrijden.
De vlam van Christus is het vleesgeworden Woord. Hoewel hij de Prins van Vrede werd genoemd, heeft Jezus niet gezegd: “Denk niet dat ik gekomen ben om de wereld vrede te brengen. Ik ben gekomen om het zwaard te brengen.” (Matteüs 10:34). En wat is dat zwaard van de Christus? Dat is het Woord, het vleesgeworden Woord, dat het echte van het onechte scheidt, zodat mensen hun ego kunnen zien en hoe onecht hun ego is en daardoor de vrije keuze krijgen om zich van hem te bevrijden. Dat is het zwaard van Christus. Christus kwam eigenlijk geen vrede op deze wereld brengen. Hij kwam de mensen lastigvallen die door hun onwetendheid, door hun hoogmoed, door hun huichelarij, vastzitten om hen uit te dagen hogerop te komen.
Hij kwam om broeder tegen broeder op te zetten in die zin dat hij liever wilde dat mensen conflicten hebben – die hun ego naar boven zouden kunnen halen; die het slechtste in hen naar boven zouden kunnen halen – om dat aspect van hun ego misschien in zichzelf te kunnen zien. Hij zou liever dat soort conflicten zien – die tot groei zouden leiden – dan dat hij ziet dat iedereen onverschillig blijft, blijft slapen, alsof ze verlamd zijn, alsof ze slaapwandelend door het leven gaan.
Dus daarom komt de Christus hen lastigvallen, het vuurtje opstoken en mensen uit hun onverschilligheid halen. Toch is Christus de Prins van Vrede omdat jij alleen als je het gevecht met jouw ego aan wilt gaan, echt vrede kunt bereiken, namelijk dat je bent bevrijd van je ego. Hoe kun je vrede hebben als mensen in hun ego vastzitten? De Christus komt hen het zwaard brengen dat het mogelijk maakt om de Bewuste Jij van je ego te scheiden. Dit is het verschil in jullie Godvlammen. Jullie bewaren het evenwicht voor de aarde, maar jullie zijn ook hier om een zwaard te brengen en de Prins van Vrede te zijn – zodat jullie bereid zijn om de mensen lastig te vallen die denken vrede te hebben, maar dat is valse vrede.
En daarom ben ik gekomen om mijn momentum van vrede, mijn momentum van stilte, aan de mensen te geven die het Moederlicht willen bewaken. Want hoe kun jij het Moederlicht bewaken als je nooit echt contact hebt gemaakt met de vrede van de Boeddha? Je raakt dan juist weer in een dualistische strijd verwikkeld tussen de mensen die door hun ego in beslag worden genomen.
Dit is een deel van een langere lering. Het hele dictaat kun je hier lezen.