Geascendeerde Meester Moeder Maria, 27 juni 2008
Nog een idee dat ik wil bespreken, is het concept Heilige Geest. De waarheid is dat de Heilige Geest in het westen werd geïntroduceerd door Jezus die zei dat hij na zijn ascensie aan de Vader zou vragen om een andere Pleitbezorger naar de aarde te sturen. De Heilige Geest kun je uitleggen als de collectieve impuls van iedereen die het ware Pad naar Eenheid heeft bewandeld. In het geval van de aarde is dat het collectieve momentum van iedereen die van de aarde is geascendeerd of in ieder geval geslaagd is voor de initiaties van het materiële rijk en daardoor heeft bijgedragen aan het scheppen van een opwaartse spiraal.
Iedere keer dat een Wezen van de aarde ascendeert, voegt dat Wezen zijn eigen momentum toe aan de collectieve Heilige Geest, de stroom van de Heilige Geest. Jezus heeft dat gedaan, Krishna heeft dat gedaan, de Boeddha heeft dat gedaan. Alle wezens die zijn geascendeerd, hebben hun momentum eraan toegevoegd, waardoor het iedere keer groter wordt en het mensen gemakkelijker maakt om zich af te stemmen op die Heilige Geest. Daardoor kunnen ze een deel van die Geest ontvangen die het mogelijk maakt om in hun innerlijk de waarheid te voelen en die waarheid gaan vertellen met een kracht die de kracht heeft om mensen bewust te maken van hun blindheid, om hen uit hun blindheid los te schudden en hen dan een impuls te geven om zich dat innerlijk te realiseren.
Dit dwingt mensen niet om het innerlijk te beseffen, maar het geeft hen een fundament om dat besef te krijgen als ze ervoor openstaan en dat willen. En zo kan de kracht van de Heilige Geest zich een weg banen door de dichtheid van het collectieve bewustzijn, de dichtheid van iemands eigen impulsen in het verleden, zodat iemand door elkaar geschud wordt en bij wijze van spreken in een tussenruimte van tijd komt – in de wacht wordt geplaatst. De gedachten van iemand worden in de wacht gezet en dan heeft iemand een moment om zich af te stemmen op zijn innerlijk en zich af te vragen of er meer te begrijpen valt over het leven, meer te ervaren over het leven dan dat op het ego gebaseerde, op angst gebaseerde, dualistische geloofssysteem.
Wat heb je nodig om je af te stemmen op de Heilige Geest? Onderscheidingsvermogen natuurlijk, zodat je onderscheid kunt tussen de Heilige Geest maken en de vele valse geesten die er gevormd zijn. Er is maar één Heilige Geest omdat de Heilige Geest wordt gevormd door het momentum van de mensen die succesvol het Pad naar Eén zijn hebben afgelegd. Daardoor kunnen zij natuurlijk ook maar één verenigde Geest vormen. Je moet echter ook begrijpen dat de mensen die het pad naar gescheidenheid hebben afgelegd, ook een bepaald momentum hebben toegevoegd, namelijk dat van de valse geesten en daar zijn er uit pure noodzaak veel van, hoewel sommigen sterk zijn geworden omdat het collectieve momentum eraan is toegevoegd door veel mensen die geïncarneerd zijn, zelfs door wezens die niet meer op aarde mogen incarneren maar die in andere rijken moeten blijven of naar de tweede dood zijn gegaan. Ze hebben er wel het momentum van de valse geesten aan toegevoegd.
Dit is een deel uit een langere lering. Je kunt het hele dictaat hier lezen.