Vraag: Ik heb een grote frustratie in mijn leven. De meesters vertellen mij dat we van geslacht kunnen veranderen van het ene leven naar het volgende. Dit is waar volgens de boodschapper Johanne Agerskov in ‘Towards the Light’, 1920. ‘Towards the Light’ is de enige boodschap aan de mensheid die door God is goedgekeurd. Als we van geslacht veranderen, zal dit enorme emotionele pijn veroorzaken en dat is meestal niet toegestaan. Waarom vertellen de meesters ons andere waarheden?
Antwoord van Geascendeerde Meester Moeder Maria, 2021 – Webinar Een Einde maken aan het Tijdperk van Ideologie:
In het algemeen bespreken we geen specifieke leringen. Een van de redenen is dat wij liever willen dat mensen hun eigen onderscheidingsvermogen gebruiken. Een andere reden is dat er, als je naar veel landen op aarde ziet, in de meeste landen één of misschien een paar mensen zijn die vooral aan het eind van 1800 of 1900 beweren dat ze een bepaalde boodschap uit een hoger rijk hebben ontvangen.
Je weet dat dit een periode was waarin spiritisme in veel landen heel gewoon was; er was een groeiend spiritueel bewustzijn, maar op een lager niveau dan tegenwoordig. Er waren mensen die zich in veel gevallen konden afstemmen op het mentale rijk en zij kwamen met een leer naar buiten. In veel gevallen zie je dat die leer beweert dat die leer een bepaald gezag heeft en dit werd gedaan om mensen aan te trekken die vooral in die tijd het gevoel nodig hadden dat een leer gezag had.
Als je nu kijkt naar de specifieke bewering dat die leer de enige leer is die door God is goedgekeurd, dan zal ik die bewering bespreken omdat dit niet een bewering is die van God of van de geascendeerde meesters komt. Hoewel God technisch gezien geen onderdeel is van de geascendeerde meesters, zijn de geascendeerde meesters wel in lijn met God omdat zij een hiërarchische piramidevormige structuur vormen met de Schepper die bovenaan de piramide staat. Alles wat wij doen, is daar natuurlijk mee in lijn.
Juist het concept dat maar één leer door God is goedgekeurd, is niet realistisch. De geascendeerde meesters zouden zoiets nooit zeggen. Wij realiseren ons dat er veel verschillende evoluties op aarde zijn, veel verschillende groepen met veel verschillende achtergronden en die hebben verschillende leringen nodig. Wij zouden dat niet zeggen, al kan er soms een boodschapper zijn die dit vervormt in zijn of haar gedachten en er aanspraak op maakt dat hij de allerhoogste leer heeft, maar dat zeggen wij niet. Je kunt de leer op grond hiervan beoordelen.
Ik wil erop wijzen dat we zien dat een bepaald aantal studenten een leer van de geascendeerde meesters vinden en die leer bestuderen of meerdere leringen bestuderen voordat ze de leer van de geascendeerde meesters vinden. In zekere zin geldt dit voor jullie allemaal, maar er zijn studenten die zich heel erg zijn gaan hechten aan de vorige leer. Zij hebben om in de terminologie van dit webinar te blijven, een ideologische denkwijze over die specifieke leer.
Wanneer ze een leer van de geascendeerde meesters vinden, dan hebben zij het gevoel dat dit een onderdeel vormt van hun groei, het staat in hun Goddelijke plan om de leer van de geascendeerde meesters te vinden, maar in gedachten proberen ze door middel van deze leer de vorige leer te bevestigen. Ze worden heel verontrust en gefrustreerd wanneer er een discrepantie zit tussen de vorige leer en de leringen van de geascendeerde meesters nu. Dit kan ook gebeuren wanneer studenten een discrepantie zien tussen de dispensatie van één geascendeerde meester en een vorige of latere dispensatie van de geascendeerde meesters.
De waarheid die wij nu al vele malen hebben uitgelegd, is dat je als spiritueel wezen niet mannelijk of vrouwelijk bent, je werd niet geschapen als man of vrouw, en je bent heel goed in staat om heen en weer te schakelen tussen een mannelijk en een vrouwelijk lichaam in verschillende incarnaties. We hebben op deze conferentie al vaker uitgelegd dat er mensen zijn die zich zo hebben geïdentificeerd met een bepaald geslacht dat het moeilijk of pijnlijk voor hen kan zijn om over te schakelen, maar soms doen ze dat juist om verder te komen.
De lering dat het alleen maar heel verontrustend kan zijn en veel pijn kan veroorzaken als je van sekse verandert in verschillende incarnaties, geldt niet voor de overgrote meerderheid van de mensen. De meeste mensen vinden het niet heel moeilijk om over te schakelen; ze moeten zich misschien wel een beetje aanpassen.
Wat je wel kunt doen wanneer je die frustratie voelt of als je een discrepantie of tegenstrijdigheid tussen twee leringen ziet, is dat je inziet dat die frustratie niet van jou komt en zeker niet van de andere leer. Die komt van een gescheiden zelf.
De vraag is alleen of je naar dat gescheiden zelf wilt kijken totdat jij je ervan afscheidt en hem laat sterven. Ben je bereid om naar de vorige leer te kijken om te zien of je eraan gehecht bent geraakt; er obsessief-dwangmatig aan gehecht bent? Ben je bereid om te overwegen of het een deel van je Goddelijke plan kan zijn om de leringen van de geascendeerde meesters te vinden omdat dit de leer is die je op een hoger niveau van spirituele groei kan brengen en dat je om op dat niveau te komen bereid moet zijn de oude leer los te laten en de nieuwe te omarmen en als je die oude leer niet loslaat, zal die je groei tegenhouden, misschien wel de rest van deze incarnatie.
Als je over die vragen na wilt denken, kijk dan in de spiegel, maak een inschatting van waar je zit en wat het beste is voor jouw groei. Ik zeg niet wat je moet doen, ik vertel je alleen maar wat je kunt doen. In de eerste plaats begrijpen dat jij je alleen maar gefrustreerd kunt voelen door een gescheiden zelf, want de Bewuste Jij voelt zich niet gefrustreerd en jouw IK BEN Aanwezigheid ook niet.